“העומס מטורף, סכנה לתלמידים”: ההסעות לאורט בנימינה מגיעות לשר התחבורה

“העומס מטורף, סכנה לתלמידים”: ההסעות לאורט בנימינה מגיעות לשר התחבורה

-

מגדלור-פיד ♋“עומס בל ישוער, זו סכנה לתלמידים”: הורי תלמידי בית ספר “אורט בנימינה” שיגרו בחודש האחרון מכתב לשר התחבורה במטרה לפתור את בעיית התחבורה הציבורית לבית הספר. במכתב ששיגר עו”ד שימי קדוש, בשם ההורים, לשר ישראל כץ נכתב כי דרישת התשלום להסעות בתשלום על ידי המועצה גבוהות, ולכן הורים רבים החליטו כי ילדיהם יסעו בתחבורה ציבורית לבית הספר.

אלא, שקו מספר 1, הקו המחבר בין בנימינה לבית הספר, הופך עמוס במיוחד בשעות הבוקר – במיוחד לאור העובדה שלטענת ההורים, במרבית הימים נשלח מיניבוס בלבד ולא אוטובוס שיכול להכיל כמות גדולה יותר של נוסעים. “הדבר גורם לעומס בל ישוער ודחיסת תלמידים באופן המסכן את ביטחונם.

“כמי שמעודד נסיעה בתחבורה ציבורית, אנא פעל מיידית לתגבור התדירות וכמות האוטובוסים, בקו זה בשעות הבוקר לשימוש התלמידים. פניה דחופה זו באה לאחר שהורים רבים פנו הן לחברת “קווים” והן למועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה, על מנת שיפעלו לתיקון המעוות. התשובות שהתקבלו הסתכמו ב”אין מה לעשות, זה המצב”.

קדוש הוסיף כי “אין זה הוגן לדרוש מההורים סכומי עתק על הסעות פרטיות, כאשר קיימת תחבורה ציבורית האמורה לתת מענה לכך”.

בלינק לסרטון שצירף קדוש למכתב נראים התלמידים מצטופפים מאוד, בקושי מצליחים לעמוד בנסיעה וכל עצירה של המיניבוס, כמעט מביאה לנפילה של רבים מהם. בנוסף, מלינים התלמידים על דחק וחום בתוך המיניבוס.

בתוך כך, בשבוע האחרון חל שינוי מסוים בנושא ובתום חופשת סוכות ניתן יהיה לבחון האם הפתרון אומץ. “הלחץ על שר התחבורה עוזר”, מסר עו”ד קדוש, “עודכנתי מהלשכה שבוחנים כיצד לסייע וכבר הבוקר (לפני כשבוע – א”ט) נשלח אוטובוס בקו 1 במקום מיניבוס. מקווה שכך ימשיך ואני אמשיך ללחוץ ולעדכן”.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן