חדרה: ישראל כהן מפנה את ביתו ביער ליד כביש החוף, אחרי 55 שנה

ישראל כהן || צילום מסך: כאן 11


כשאתם נוסעים בכביש החוף ליד חדרה, אי אפשר להתעלם או לפספס את עצי האקליפטוס הנישאים אל על ויוצרים יער יפהפה. אבל מאחורי היער הזה שאט אט יעלם בגלל הפיכת השטח לנדל”ן, מסחר ותשתיות חדשות, עומד ישראל כהן, מי שהתגורר שם כמעט חצי מאה והיום כמעט בן 60. הוא יליד גבעת אולגה, ועכשיו צריך לפנות את המקום.

“אני קם מוקדם, בשעה חמש או שש, מאכיל את העגלים, מוציא אותם למרעה בחוץ, חוזר ואחר הצהריים מוציא אותם עוד פעם”, הוא סיפר ל”כאן 11″ במהדורת יום שישי האחרון, בכתבתה של מיכל רבינוביץ’. “בטון לא מחליף את החיים האלה”.

בשטח, כאמור, מוקם בימים האלה ה”אנרג’י פארק” – מתחם ענק של 500,000 מ”ר למסחר ועסקים. ראש העיר צביקה גנדלמן אמר כי “זהו האזור שיהיה השוליים של כביש החוף, כביש החוף יתרחב מערבה ומזרחה, יש פה פוטנציאל לעסקים, למסחר, על צירי התחבורה הראשיים. אם אירוע כזה היה צריך לפגוע ביער חדרה לא היינו מסכימים. אבל כאן זו קבוצת עצים שנכון להוריד אותה. אני לא ייתן שהכניסה לחדרה תיראה כך, הוא צריך לזוז מכאן”.

ישראל כהן || צילום מסך: כאן 11

 

כהן התייחס לדברי ראש העיר: “אין צדק בעולם הזה, להרוס טבע ולהעיף את ישראל כהן, זה פשע. לבוא עם מסורים לחתוך את הטבע?. איך תשימו ציפור בכלוב? אני חי בחוץ המון שנים. עכשיו יהיה פה רק כבישים, קניון, ומכוניות. טבע עוד כמה שנים לא תמצאי. ואם תרצי עץ לשבת לידו לא תמצאי. יחתכו לך אותו”.

במקביל, נפתחה קריאה לכל הקבוצות הירוקות והסביבתיות ברשתות החברתית ובכלל, להתאחד ולהצטרף למאבק “חברתי-סביבתי ירוק ואמיתי למען ישראל כהן ועצי האקליפטוס בחדרה”. “כל מי שמזדהה מתבקש להצטרף במקביל לקבוצת הצילו את העצים = Save the TREES ולתרום למהפכה ירוקה בישראל עכשיו”. 

צילום מסך: כאן 11

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.