מבית

מבית

הדג הטורף שיצא לקניות: אישה ננשכה על ידי דג טורף מסוג תנין במתחם מסחרי – והוא נלכד [וידאו]

תלונה שהוגשה במוקד משרד החקלאות על חשד להחזקה של דג טורף באחת מבריכות הנוי הנמצאות במרכז קניות בשפלה - הביאה לתפיסתו. מדובר בדג תוקף שיכול אף לגרום למוות של אדם

אישה ננשכה לאחר שהכניסה את ידה לבריכת נוי במתחם מסחרי – ועובדי משרד החקלאות לכדו את הנושך. מדובר בדג טורף מסוג תנין.

הכול החל כאשר התקבלה תלונה במוקד משרד החקלאות על חשד להחזקה של דג טורף באחת מבריכות הנוי הנמצאות במרכז קניות בשפלה. כאשר הגיעו מפקחי משרד החקלאות, נדהמו לגלות כי דג טורף מסוג תנין באורך מטר שוחה בבריכת הנוי שבמקום.

לתלונה שהגיעה למשרד קדם אירוע שהתרחש כמה ימים קודם לכן במקום, שבמהלכו ננשכה אישה, כאשר הכניסה את ידה לבריכה. לנוכח הסכנה בהמשך החזקתו בבריכה, הוחלט לתפוס את הדג באופן מידי באמצעות ציוד מיוחד. עדיין לא ברור כיצד הגיע הדג אל הבריכה, והמקרה נמצא בחקירת משרד החקלאות.

במשרד החקלאות מזכירים כי על פי תקנות הדיג, חל איסור על החזקה של דג זה בישראל. מדובר בדג תוקף שיכול אף להרוג בן אדם. הוא ניזון בעיקר מדגים ועופות מים, ויכול להגיע עד לאורך של שני מטרים. שמו של דג התנין ניתן לו בשל חרטומו, הדומה לזה של תנין. מקורו הוא במקווי מים מתוקים באמריקה הצפונית, והוא אינו רגיל כלל לתנאי מזג האוויר של ישראל.

חגי נויברגר, ממונה פיקוח ואכיפה באגף הדיג במשרד החקלאות ופיתוח הכפר: “חשוב להזכיר כי על פי תקנות הדיג החזקת דגים אסורים היא עבירה פלילית. החזקת מיני דגים אסורים מהווה איום לפגיעה במגוון האקולוגי בישראל ובאדם, ובמקרה זה ממש סכנה מוחשית וברורה לשלום הציבור”.

אם נתקלת בחשד להחזקה של דגים אסורים, ניתן לפנות למוקד משרד החקלאות 6016*.

צילומים: משרד החקלאות


דילוג לתוכן