בנימינה: תלמידת “אורט” ניצלה בטיול; אדם הפגין בכיכר וקרא לשר החינוך להתפטר

בנימינה: תלמידת “אורט” ניצלה בטיול; אדם הפגין בכיכר וקרא לשר החינוך להתפטר

-

מגדלור-פיד ♋הלם וכאב גדול פתח היום את יום הלימודים במערכות החינוך באזור, בעקבות אסון השיטפון בערבה אתמול ומותם של 10 בני נוער במהלך טיול בנחל צפית.

בבנימינה, נודע כי תלמידת בית הספר “אורט בנימינה” השתתפה בטיול הגיבוש בין 25 המשתתפים בטיול של מכינת “בני ציון” מתל אביב – וחייה ניצלו.

מוניק וקנין, מנהלת אגף החינוך במועצת בנימינה-גבעת עדה כתבה הבוקר: “מרכינים ראש לזכר בני הנוער שניספו אתמול… כמה קשה לכתוב מילים אלה. עם הישמע הידיעה בערוצי התקשורת הלב התכווץ ולא פחות כשהבנו שיש לנו תלמידה שהשתתפה בתוכנית הגיבוש. תודה לאל היא בסדר. אתמול בשיתוף מפקחים מחוז חיפה נערכנו למעגלי שיח בחטיבה העליונה. ולפגישה ראשונה עם החברים. ובהתאם נמשיך ללוות את הילדים שיהיו זקוקים לכך.

“בבתי הספר היסודיים התקיימו שיחות על האירוע בכללותו. מתוך חשיבה לשמור על התלמידים ולא להכניסם למתחים מיותרים. יש לנו אנשי צוות מעולים היודעים לחוש את צורך התלמידים בשיח קשה וכואב. וכך פעלו הבוקר. אנשי הצוות המקצועיים של האגף ואני נמשיך לחבק את התלמידים. בהזדמנות זו מודה לכל מי שעמד לצידנו אתמול ותמך. ומוסרת את תנחומיי למשפחות שאיבדו את יקירהם שבסך הכל רצו להיות טובים יותר ולתרום לחברה. יהי זכרם ברוך!”

הרוגי האסון – צילום פרטי באדיבות המשפחה ומהפייסבוק

מנהלת מתנ”ס בנימינה-גבעת עדה, מיכל ורדיגר, ריגשה רבים בדברים שכתבה ופירסמה הבוקר, כאשר בין היתר כתב לה איש התקשורת אברי גלעד בתגובה: “תודה שכתבת כה מדויק”. “וביום הנורא הזה ליבי כואב גם על מקבלי ההחלטות”, כתבה ורדיגר. “אני יכולה רק לדמיין את ישיבת הצוות שהיתה שם: לוותר או לא על הטיול, מסוכן? או לא באמת. לרגע הם לא אמרו לעצמם “במקרה הכי גרוע אז..” הם ישבו שם מלאי מוטיבציה ובעינהם המורעלות הם חשבו איך רוחות וגשם ישרתו מילים כמו פקודיות, אחריות וחוויה.

“הם דנו על הערכים אשר יעלו מהטיול וכנראה גם על המוטיבציה לשירות, הם חילקו תפקידים, סגרו פינות, חשבו על חניכהם (העתידים והנוכחים) וכפי הנראה הלכו לישון בכוננות ובהתרגשות

“הם (ואני לא מכירה מי מהם) אנשים שמדברים אחריות מסביב לשעון. וכך ברור לי שלהבדיל מפוליטקאים בעמדות מפתח שחיים הנהגה אבל ברגע שבו הם מובלים למשפט הם רק זורקים אחריות, ברגע שפנו אליהם: שוטרים, חוקרים הם השפילו מבט ואמרו: פשענו.

“הם לא זקוקים לכעס הציבורי, לשיח על הורדת הראש, ראשם הורד לנצח והם ילכו לישון עם תמונות עשרת הילדים, הקורבנות להחלטה הכי גורלית והכי רעה שהם קיבלו או יקבלו אי פעם

“אני לא חושבת שיהיה צריך להקל בעונשם, אני מתנחמת עמוקות וכואבת עבורם שגם הם לא יחפשו לעצמם הקלות. ישאו את מלוא האחריות והעול. אין כאן הקלה במידת המחדל. יש רק נחמה שמי שגרם לו, יהיה מספיק מנהיג בשביל לשלם את המחיר ושם כולי כואבת וביום הנורא הזה ליבי גם עליהם.”


 בתוך כך, הבוקר, בשעה 09:30, עמד אדם על הכיכר הקרובה לגשר מתחת לפסי הרכבת במושבה והחזיק שלט בו כתב: “שר החינוך לך הביתה! על הרשלנות במות הילדים”.

 קראו גם >> 

האסון הכבד בנחל צפית: הלוויתה של רומי ממאור ביום ראשון, ההלוויה של אגם מחרות נערכה בשישי

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן