תינוקת בת שנה נעלמה לאמא שלה בתחנת רכבת העמוסה – זה מי שהציל את המצב [רחבי הרשת]

תינוקת בת שנה נעלמה לאמא שלה בתחנת רכבת העמוסה – זה מי שהציל את המצב [רחבי הרשת]

-

מגדלור-פיד ♋

צילום ארכיון: מגדלור ניוזצוות תחנות הרכבת בישראל רגיל לסייע לנוסעים שאיבדו את חפציהם ברכבת, אך האבידה שנתקלו בה השבוע השאירה גם אותם בפה פעור.

השבוע (שלישי), במהלך סיור שגרתי בקומת הכניסה לתחנת הרכבת נבון בירושלים, הבחין דייל בתחנה בפעוטה בת שנה המסתובבת לבדה בתחנה הענקית, בין מאות הנוסעים ששהו בתחנה במהלך שעת העומס.


הדייל מיהר והעביר את הפעוטה לחזקתו של מנהל המשמרת הבכיר בתחנה, מוריס ברדה, וזה בדק כי הפעוטה לא נפגעה ומיהר עימה למשרדו, שם החל לכרוז לנוסעים על האבידה היקרה מפז, שלח את צוותי התחנה לסיורים ברציפים, ובמקביל יצר קשר עם הפיקוד הרכבתי הארצי והעביר הודעה לכלל צוותי הרכבת הפרוסים בארץ.

לאחר כחצי שעה מורטת עצבים, במסגרתה לא הסיר מנהל המשמרת את עינו מהתינוקת, הגיעה למשרדו אימה המבוהלת של הפעוטה, וסיפרה כי זו נעלמה מעינה בעת הירידה לקומת הרציפים. האם, שהיתה עם ילדיה הנוספים וחברים בדרכם לטיול בקו החדש, לא שמה לב בשלב הראשון שהפעוטה נעלמה, והמשיכה לשבת ברכבת ולחכות להתחלת הנסיעה.

בסמוך לשעת יציאת הרכבת, נחרדה האם לגלות כי הפעוטה נעלמה, מיהרה לצאת מהקרון לפני שזה התחיל לנסוע, וחיפשה נואשות אחר איש צוות בתחנה, אשר הפנה אותה במהירות למשרדו של ברדה, שם אוחדה הילדה עם אימא.


“בשעה 16:00 לערך, הבחנתי באיש צוות בתחנה עם תינוקת בת כשנה, ומיד הבנתי את האירוע”, מספר מוריס ברדה, “לאחר שבדקתי שהפעוטה לא סובלת מפגיעה כלשהיא, לקחתי אותה למשרדי ופעלתי על מנת לאתר את הוריה באופן מיידי. חששתי שאימה כבר ברכבת שנסעה, ובתור אבא לשלושה ילדים, תיארתי לעצמי את גודל החרדה שהוריה חשים. אנו רגילים שאנשים מאבדים אבידות שונות ומשונות ברכבת ובתחנה, אך מעולם לא נתקלתי במקרה של תינוקת שנאבדה.

“אנו בתחנה רגילים לתת שירות שוטף לנוסעים, ואתמול הצטרף לקשת השירותים בתחנה גם שירותי בייביסיטינג. אני וכל צוות התחנה מאחלים לתינוקת ולאימה בריאות שלמה, ומזכירים לנוסעים את החשיבות שהשגחה על ילדיהם הקטנים בתחנות הרכבת וברציפים”.

מנהלת המשמרת עם המעוטה. צילום: דוברות רכבת ישראל

אמא של הפעוטה, אסתר, מספרת: “במסגרת טיול שלי עם ילדי בקו הרכבת החדש, החליטו ילדי הגדולים לנסות את הדרגנועים הגבוהים בתחנה, ואני ירדתי לרציף הרכבת באמצעות המעלית. הייתי בטוחה שהתינוקת עם אחיה הגדולים בדרגנועים, ורק רגע לפני יציאת הרכבת מהרציף נחרדתי לגלות שהיא לא איתנו, מיד יצאתי בבהלה מהרכבת, רגע לפני שהיא התחילה לנסוע והתחלתי לחפש אותה בתחנה. איש צוות מיד ניגש אליי ואמר לי שהפעוטה נמצאת עם מנהל המשמרת. אני מודה לכל צוות התחנה ולמוריס על ששמרו על ילדתי בנאמנות ומסירות רבה.”

תחנת ירושלים נבון, הממוקמת כ-80 מטרים מתחת לפני האדמה, היא התחנה הגדולה ביותר של רכבת ישראל, ואחת מחמשת התחנות העמוקות בעולם. בשל גודלה ומורכבותה של התחנה, הכשירה רכבת ישראל סגל מעובה לתחנה, הכולל 13 בעלי תפקידים בכירים: מנהל התחנה, סגן מנהל תחנה, 7 מנהלי משמרת בכירים, 3 מנהלי משמרת ומנהלת אחזקה.


פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן