ראש הממשלה הודיע: מערכת החינוך תחדל לפעול; כל הפרטים על מי לומד ומי לא

מזכ"לית הסתדרות המורים: "בתי הספר וגני הילדים, מהווים מדגרות למחלות זיהומיות" || אל בית החולים הלל יפה הגיע הבוקר גבר כבן 40 מאיזור השרון. בבית החולים מאושפזים כעת 3 חולים. מצבם מוגדר קל

ראש הממשלה הודיע: מערכת החינוך תחדל לפעול; כל הפרטים על מי לומד ומי לא

מזכ"לית הסתדרות המורים: "בתי הספר וגני הילדים, מהווים מדגרות למחלות זיהומיות" || אל בית החולים הלל יפה הגיע הבוקר גבר כבן 40 מאיזור השרון. בבית החולים מאושפזים כעת 3 חולים. מצבם מוגדר קל

מגדלור-פיד ♋

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע כי החל ממחר (שישי, 14.3) ועד אחרי פסח יושבתו הלימודים בכל מוסדות החינוך בארץ (כיתות א’ עד י”ב), כולל האוניבריסטאות, בהתאם להנחיות משרדי החינוך והבריאות. גני הילדים, הפעוטונים, החינוך המיוחד והפנימיות עבור נוער בסיכון ימשיכו לפעול בשלב הזה. “המפתח לניצחון על הנגיף הוא מניעת ההדבקה עד שיימצא חיסון. אל תלחצו ידיי, רחצו ידיים, מבקש מכם לשמור על הגינה, שימוש בטישו, למנוע התעטשויות, למנוע מגע בפנים – זה העיקר, שמירת מרחק – שימו לב, השרים לא נמצאים איתי על הבמה”, אמר נתניהו.

שר החינוך רפי פרץ הודה לנתניהו על כך שהחריג את הגיל הרך מההשבתה ואמר כי זו שעה קשה לישראל ולעולם.

ממשרד החינוך נמסר: “כדי לעצור את מגמת ההתפשטות של נגיף הקורונה ומספר החולים החליטו הערב ראש הממשלה, שר החינוך, משרד הבריאות והמטה לביטחון לאומי כי החל ממחר (ו’) מערכת החינוך תחל את חופשת הפסח. החלטה זו תחול על כיתות א’-יב’ ועל פעילויות בלתי פורמליות (כגון: טיולים).  היא לא תחול על גני ילדים, ילדי החינוך המיוחד הלומדים במוסדות חינוך מיוחד ונערים בסיכון. כמו-כן, היא לא תחול על תלמידי כפרי הנוער שאינם ברי פינוי. אלה יקבלו מענה חינוכי בכפרים. אשר לילדי עובדי הצותים החיוניים בגילאי א-ג, נבחנים כעת פתרונות, והודעה בעניין תמסר בהמשך. המשרד יחל לתת את המענים הלימודיים הנדרשים, ויעדכן באופן מסודר בהמשך אודות המשך המהלכים שהוא יקדם במהלך הימים הבאים”.

הבוקר זעמו הורים מכל האיזור – זכרון יעקב, בנימינה, אור עקיבא ועוד, על ההנחיות הלא ברורות סביב התקהלות. משרד הבריאות הגביל את ההתקהלות אתמול בערב (12.3) ל-100 איש אך החליט כי הלימודים ימשכו כרגיל. למרות זאת, ההורים לא אהבו את ההחלטה. “איך בתי ספר עם מאות תלמידים ואנשי צוות ממשיך ללמוד כרגיל”, כתבה רוני, אמא מבנימינה. אב לתלמיד תיכון מזכרון יעקב הוסיף: “החלטה לא הגיונית. אם עוצרים התקהלויות צריכים לבטל את הלימודים”.

חלק מההורים, בעיקר לילדים יותר קטנים, החליטו שלא לשלוח היום (12.3) את ילדיהם לבית הספר. “לא שלחתי את הבן שלי ללימודים עד שיהיו הנחיות יותר ברורות, זה מצב מלחיץ”, אמרה אמא מהאיזור. עם זאת, ממשרד החינוך נמסר כי כ-90% מהתלמידים במחוז חיפה הגיעו היום למוסדות החינוך.

הסתדרות המורים שיגרה הבוקר מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה לסגור את מוסדות החינוך בישראל. מזכ”לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, ציינה בפתח מכתב מספר דוגמאות למדינות שסגרו את שערי מוסדות החינוך כמו: שוודיה, דנמרק, פולין, איטליה וסין.

“בתי הספר וגני הילדים, מהווים מדגרות למחלות זיהומיות, החושפות את כל באי המקום. זוהי סכנה חמורה ומידית לתלמידים, לעובדי ההוראה, לבני המשפחות ובפרט לבעלי מערכת חיסון ירודה ו\או הסובלים ממחלות רקע… כל המאמצים למנוע התפשטות אפידמיולוגית כלל ארצית, לא יצלחו ברגע שבו הנגיף ידביק קהילות שלמות של באי בתי הספר”, כתבה.

בסיום המכתב קראה בן דויד לנתניהו “לגלות אחריות לאומית לבריאות הציבור ובכללם תלמידי ישראל, מחנכי ישראל ובני משפחותיהם כדי לעצור את ההתפשטות ואת הקורבנות הבאים. אני מבקשת ממך להורות על סגירת מוסדות החינוך בארץ: גני הילדים ובתי הספר”.

בתוך כך, מבית החולים הלל יפה בחדרה נמסר הבוקר כי “בתיאום עם משרד הבריאות הגיע אמש חולה נוסף עם תסמינים חיובים לקורונה למרכז הרפואי הלל יפה והוכנס לבידוד לאחר תהליך קבלה ממוגן, כנדרש. מדובר בגבר כבן 40 מאיזור השרון.
בבית החולים מאושפזים כעת 3 חולים. מצבם מוגדר קל”.

 

צילום: מגדלור ניוז

// עדכון ראשון: 09:45

277810cookie-checkראש הממשלה הודיע: מערכת החינוך תחדל לפעול; כל הפרטים על מי לומד ומי לא

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

שוטר עירני תפס 3 נערים על אופנוע אחד, ללא רישיון וללא קסדות [רחבי הרשת]

במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה באזור הדרום, הבחין השוטר בקטנוע הנמצא בתנועה ממול בכביש 25 ועליו רוכבים 3 נערים ללא קסדות. מיד נסע לעברם במטרה להפסיק את העבירה וסיכון חייהם של הרוכבים.

לידיעה המלאה


הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות