דיירי ‘מבואות קיסריה’ ו’נוף ים’ יוצאים במחאה נגד הכוונה לשנות את מתחם ביג העתידי למגורים: מעל 100 תושבים חתמו על עצומה

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

דיירי ‘מבואות קיסריה’ ו’נוף ים’ יוצאים במחאה נגד הכוונה לשנות את מתחם ביג העתידי למגורים: מעל 100 תושבים חתמו על עצומה

-

מגדלור-פיד ♋

עצומה שהופצה בימים האחרונים על ידי נציגות הדיירים מפרויקט ‘מבואות קיסריה’ ופרויקט ‘נוף ים’ באור עקיבא, קוראים להתנגדות של הדיירים לשינוי ייעוד המתחם הסמוך בלב העיר- ממסחר למגורים. “תוכנית זו תשנה את איכות חיי דיירי המקום לרעה”, הם אומרים. בינתיים באמצע השבוע סימנו התושבים ‘וי’ ראשון במאבק לאחר דיון שהתקיים בועדה.

מדובר בשינוי ייעוד של היזם למתחם ‘ביג’ המתוכנן להיות מוקם בסמוך למתחם של אאורה.

בעצומה נכתב: “היזם של הפרויקט רוצה לבצע שינוי ייעוד ולבנות במקומו מתחם של 4 בניינים בני 8, 18, 20, ו- 22 קומות.

מימין: השלט שבישר על מתחם ביג המיועד בלב אור עקיבא. צילום: מגדלור-ניוז

“פרויקט שכזה יכביד מאוד על צירי התנועה המשמשים את הפרויקט שלנו ושל אאורה ושמחברים אותנו ליציאה מהעיר. כמו כן זה יכביד מאוד על התשתיות הקיימות המשרתות אותנו ועלול להוריד את ערך הדירות שלנו שרכשנו במיטב כספנו.

“נציגות הדיירים קוראת לכל דיירי הפרויקט להצטרף למאבק שלנו ולחתום על עצומה אותה נביא בפני הועדה המחוזית על מנת שזו לא תאשר את הבקשה”.

על פי הדיירים, ביום רביעי, 3.7 התקיימה ישיבה בוועדה המחוזית בחיפה אשר דנה בהפקדת תוכנית זו. פותחי העצומה קראו לכל דייר שיכול היה להגיע לפקוד את אותה ישיבה.

אתמול (3.7) בשעות הערב כבר יצאה הודעת הרגעה. “התקיימה ישיבה בוועדה המחוזית בחיפה בנושא בקשת היזם להפקיד את התכנית המפורטת למתחם ביג שבסמוך אלינו. למרות שבשלב הנוכחי אין מקום להתנגדויות פורמליות היה חשוב לנו להביע את התנגדותנו להיקף השינוי המבוקש מהתכנית המקורית הזמן שעמד לרשותנו להכנת ההתנגדות היה קצר מאד”, אמרו בנציגות התושבים אמש.

“השתמשנו בשירותיו של יועץ חיצוני המתמחה בתחום. הספקנו להפיץ את ההתנגדות לגורמים הרלוונטיים בלילה שלפני התכנסות הועדה. בנוסף לכך החתמנו את אלו מכם שהיו זמינים ומוכנים לחתום על העצומה כנגד השינוי המוצע.

“המטרה שהוצבה הייתה לנסות ככל הניתן ולמנוע את אישור הפקדת התכנית היום כפי שהיא. המטרה הושגה במלואה בהמלצת הועדה היזם הסכים למשוך את הצעתו. עפ”י דרישת הועדה היזם, לאחר שיתאם וישתף פעולה עם העירייה, יכין תכניות חלופיות שתוגשנה מאוחר יותר מחדש להפקדה. גם מהנדס העיר ואדריכלית העיר נכחו בישיבה אך יש לציין שנוכחות נציגינו והצגת עמדנו הייתה משמעותית מאד בסיכום הישיבה ההישג חשוב אך המשימה לא תמה. ברור לנו ששינויים בתכנית הקיימת יעשו. יתכן שיהיו אף טובים לנו. אנחנו נשתף פעולה עם נציגות אאורה וננסה, בפגישות עם העירייה והיזם, למנוע יצירת תכנית שהפגיעה בנו ובסביבה בכלל תהיה קשה”.

לעצומה אגב, חתמו 132 תושבים. צפו בשרטוט שהפיצו התושבים – התכנון של המתחם המיועד:

 

277750cookie-checkדיירי ‘מבואות קיסריה’ ו’נוף ים’ יוצאים במחאה נגד הכוונה לשנות את מתחם ביג העתידי למגורים: מעל 100 תושבים חתמו על עצומה

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

דילוג לתוכן