המדוזות כבר כאן: נחיל גדול של מדוזות מגיע לישראל וגם לחופי קיסריה, שדות ים, חוף הכרמל וחדרה (VOD 📹)

המדוזות כבר כאן: נחיל גדול של מדוזות מגיע לישראל וגם לחופי קיסריה, שדות ים, חוף הכרמל וחדרה (VOD 📹)

-

מגדלור-פיד ♋

אלפי מדוזות הגיעו השבוע לרצועת החוף של ישראל.  כך למשל בתחנת הכוח ‘רוטנברג’ באשקלון, עובדי חברת החשמל מתמודדים משעות הלילה מול גל של אלפי מדוזות, שמגיעות לתחנה עם מי הים. מקרים דומים מתרחשים בדרך כלל בקיץ גם בתחנת הכוח ‘אורות-רבין’ בחדרה.

מבחינת חברת החשמל, מדובר במפגע של ממש שיכול לשבש את תהליכי הייצור בתחנה. המדוזות נערמות במסננים בתחנת הכוח, שמונעים את כניסתן של המדוזות למערכות התפעול והן מפונות למיכליות ייעודיות. כך, מתאפשרת פעילות סדירה של אספקת החשמל בתחנות הכוח. בתחנות הכוח החופיות של חברת החשמל משתמשים במי הים, על מנת לקרר את מערכות הייצור.

צילום: חברת החשמל

באתר ‘מדוזות’ ממשיכים מתרחצים לעדכן אודות מצב המדוזות בחופי הים ברחבי הארץ. על פי הדיווחים השבוע, מדוזות כבר נמצאות בחוף הכרמל וצפויות להגיע גם לקיסריה וחדרה, מה שעלול “לבאס” את המתרחצים הרבים שפוקדים את חופי הים ביולי-אוגוסט.

כך למשל, דווח השבוע על מדוזות מסוג חוטית נודדת בחוף נווה ים, נחשולים ודור. גם בחוף מכמורת, בית ינאי ונעורים דווח על מדוזות ממן מדוזה מצויה. על פי ההערכות, נחיל ענק של מדוזות בדרכו לישראל ויפקוד גם את חופי קיסריה, שדות ים וחדרה.

צפו בסרטון מדוזה פילוריזה בקיסריה שתיעד מוטי דורוב בעמוד היו טיוב שלו: 

 

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן