“התנהלות בחוסר תום לב”: צילה כהן תובעת את מועצת פרדס חנה-כרכור בכ-220 אלף שקלים

“התנהלות בחוסר תום לב”: צילה כהן תובעת את מועצת פרדס חנה-כרכור בכ-220 אלף שקלים

-

מגדלור-פיד ♋

צילה כהן, מי שהייתה 12 שנה מנהלת לשכת ראש המועצה בפרדס חנה-כרכור עד לחודש דצמבר האחרון, תובעת בבית הדין לעבודה בחיפה את המועצה המקומית בסכום של 220 אלף שקלים. התביעה מגיעה על רקע טענותיה של כהן על פיטורין שלא כדין, בניגוד להסכם עבודה אישי, התנהלות המעסיק בחוסר תום לב ועריכת שימוע מלאכותי ופיקטיבי.

בכתב התביעה שהוגע על ידי עו”ד ורד שדות, מציינת כהן כי החלה לעבוד במועצה באוגוסט 2007. היא הועסקה עד לאפריל 2019, אז לדבריה “נכנסו לתוקף פיטוריה שלא כדין”.

כהן מציינת בכתב התביעה כי ב10.12.18, זומנה לשימוע לפני פיטורים זאת בשל סיום כהונת ראש המועצה הקודם ובחירת ראשת מועצה חדשה. עוד היא מציינת כי בהמשך לכך נמסר לה כי “ימי ההודעה המוקדמת לפני פיטוריה כבר החלו להיספר והיא אינה נדרשת להגיע עוד לעבודה”.

בין באי כוחה של כהן למועצה התנהל דין ודברים במכתבים ולא רק מיד לאחר ההודעה, ובין היתר נטען כי הליך הפיטורין אינו תקין ואינו עולה קנה אחד עם חוזה ההעסקה האישי של העובדת.

בתביעה נכתב כי “פיטורי התובעת הינם שלא כדין, ללא עריכת שימוע לפני פיטורים כנדרש ובניגוד לקבוע והסכם העבודה האישי של התובעת”.

עוד נטען כי התנהלותה של מועצת פרדס חנה כרכור וכן של ראשת המועצה הנכנסת הגר פרי-יגור – היו בחוסר תום לב.

בסיום התביעה מבקשת כהן מבית המשפט שיכיר בנתונים ויפסוק תשלום של כ-220 אלף שקלים: קצת יותר מ-142 אלף שקלים פיצוי על פיטורין שלא כדין ופיצוי בגין התנהלות בחוסר תום לב והפרת חובת ההגינות – קצת מעל 77 אלף שקלים.

מהמועצה המקומית נמסר בסוף השבוע לעיתון מקומי בנושא כי “התביעה תתברר בבית המשפט”.

 

לכל העדכוניםחדשות פרדס חנה-כרכור

עוד בפרדס חנה-כרכור

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד באור עקיבא

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך


מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן