יומיים גורליים לאישור תקציב עיריית אור עקיבא ל-2019 [מבזק]

היום ייפגש הממונה על המחוז במשרד הפנים פאיז חנא עם חברי המועצה. מחר מליאת המועצה תחליט: לאשר את התקציב או להתפזר

מאת: איתי טטרו, 09.07.2019, 08:53

סאגת תקציב עיריית אור עקיבא לשנת 2019 טרם נפתרה וביומיים הקרובים מספר פגישות מכריעות בנושא והתכנסות של מליאת מועצת העיר. 

כזכור, לפני כשבועיים התכנסה מליאת מועצת העיר לאישור התקציב, אולם לאחר דיון שנמשך למעלה משעה – לא היה ברור אם אושר תקציב או לא, על פי דעת חברי המועצה. אלא שמיד בתום הישיבה שיגר שר הפנים אריה דרעי מכתב לראש העיר אור עקיבא לפיה ניתנת למועצת העיר ארכה בת 14 יום לאישור התקציב.

בישיבת התקציב שנערכה הערב לא הושגה הסכמה, ולאור הצבעת חברי המועצה לא היה ניתן להבין האם אושר תקציב או שלא. הצעת ראש העיר יעקב אדרי, לפיה התקציב יאושר ויעמוד על סך 176 מיליון ש”ח זכתה לתמיכה של 4 חברי מועצה בלבד ואילו הצעה נגדית של חבר המועצה אלי אנקונינה זכתה לתמיכה של 7 חברי מועצה – אולם לא אושרה על ידי היועץ המשפטי לעירייה.

“בניגוד לדעתו של אריאל (ארונוביץ’, היועצת המשפטי לעירייה – א”ט) התקציב לא אושר!”, ציין אנקונינה אמש. “הממונה על המחוז פאיז יכנס את חברי המועצה לדיון וביום רביעי המליאה תתכנס לאישור. המידע נמסר לי מלשכת השר”.

היומיים הגורליים על עתידה של מועצת העיר יחלו הערב (שלישי), בפגישה של חברי מועצת העיר עם הממונה על המחוז במשרד הפנים, פאיז חנא. מחר (רביעי, 18:00) תתכנס מליאת המועצה לאישור התקציב או לפיזור המועצה.