רגע לפני המועד האחרון: מליאת המועצה באור עקיבא אישרה את תקציב העירייה ל-2019

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

רגע לפני המועד האחרון: מליאת המועצה באור עקיבא אישרה את תקציב העירייה ל-2019

-

מגדלור-פיד ♋

מועצת העיר אור עקיבא נתנה לעצמה אור ירוק: המליאה שהתכנסה הערב (רביעי) אישרה את התקציב העירוני לשנת 2019, שיעמוד על סך 176 מיליון ש”ח. מדובר בהצעת התקציב אותה הציע ראש העיר יעקב אדרי וגזבר העירייה יעקב כהן, אשר זכתה לתמיכת החשב המלווה והממונה על המחוז במשרד הפנים. 

מהישיבה הערב, שהתקיימה כ-20 דקות, נעדרו ראש העיר לשעבר שמחה יוסיפוב, וחברי המועצה משה ביטון, ארקדי גדילוב, רמי ראובן ויוסי כדורי.

חבר המועצה אלי אנקונינה אמר בפתח הישיבה כי “בישיבה הקודמת הצענו תקציב מאוזן, מכמה סיבות: מטרה ראשונה, זה לטוב ניהול תקציבי נכון, ואיזון התקציב. המטרה השניה, היא שחרור החשב המלווה להעלאת התדמית של העיר. במצב שכזה, העירייה עשויה לצמצם עלויות תוך שמירה על רמת שירות ושיפור רמת השירות לתושבים. בנוסף, עם תקציב מאוזן ניתן לטפל טיפול מעמיק בכח אדם. כשאין תקציב מאוזן לא ניתן לחלק תמיכות ונפגעים מכך מוסדות דת, כוללים וגם מרכז יום לקשיש”.

אנקונינה הוסיף כי “אם משרד הפנים יוכל לאשר תקציב לא מאוזן, אז יש לנו הזדמנות למועצת העיר לעשות תכנית הבראה שורשית, לייעל את המבנה הארגוני, לנייד עובדים מאגף לאגף, לעודד פרישת עובדים שאינם פעילים, ולגייס כח אדם צעיר ונמרץ. אני ממליץ לאשר את התקציב ויחד עם זאת, להכין ולהגיש תכנית הבראה מסודרת שתביא אותנו לעצמאות כלכלית”.

ישיבת מועצת העיר, הערב

חברת מועצת העיר ילנה זסלבסקי, הציעה “להכין תכנית הבראה, ולהעניק תמיכות לגופים שונים ברחבי העיר, שיעניקו פרויקטים טובים ואיכותיים לתושבי העיר”.

נח שמאילוב ציין כי “חשוב מאוד להתייחס לשכונות הוותיקות ולהתחדשות העירונית, כולל שכונת שז”ר ופינוי-בינוי. אנחנו צריכים לקדם פרויקטים לשכונות האלה. לחזק ולהתייחס לאוכלוסיות החלשות יותר באור עקיבא”.

אברהם כהן אמר כי “אנו במצב לא טוב. חשבתי לנכון לבוא היום, להצביע היום בעד התקציב. אני רוצה לתת צ’אנס לתקציב הזה, כדי שנוכל לקדם תקציב מאוזן לשנה הבאה, שייתן מענה לכלל העניינים החשובים בעיר”.

ראש העיר יעקב אדרי אמר כי “הרמה הסוציואקונומית של העיר עלתה מ-4 ל-5, מה שמשפיע על מענקי האיזון. אנחנו מקבלים היום פחות מענקי איזון ממה שקיבלנו בעבר. כל תוספת העובדים מאושרת על ידי

חברי המליאה שנכחו הערב בישיבה אישרו את התקציב פה אחד, וכן אישרו הקמת וועדה שתכין תכנית הבראה לעירייה ובה יהיו חברים ראש העיר אדרי וחברי המועצה כהן, אנקונינה, שמאילוב וזסלבסקי.

נציגת משרד הפנים שנכחה בישיבה ציינה כי “גירעון העירייה יילך ויצטמצם. השנה מדובר ב-7 מיליון ש”ח, בשנה הבאה הגירעון יעמוד על 3.5 מיליון ש”ח ובשנת 2021 התקציב יהיה מאוזן”. 

אדרי אמר בסיום ל”מגדלור ניוז” כי “דיברתי עם חברי המועצה ושכנעתי אותם שחשוב מאוד להעביר את התקציב. במקביל, כפי שאלי אנקונינה הציע להקים ועדה. אנחנו נשמע ונחליט איפה אפשר לצמצם ולייעל.

על הקואליציה שטרם הורכבה הוסיף אדרי: “אני מקווה שהיום היה הספתח שיקים גם את הקואליציה”.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן