לא פותחים שנה: מאות תלמידים ישבתו ביום ראשון ליום אחד

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

לא פותחים שנה: מאות תלמידים ישבתו ביום ראשון ליום אחד

-

מגדלור-פיד ♋תלמידים מרחבי הארץ המעורבים במאבק להרחקת אסדת הגז בסמוך לחופי ישראל, חתמו על עצומה שתישלח השבוע לשר החינוך נפתלי בנט וקוראים לו לפעול למען הרחקת אסדות הגז מהחוף. 

במסגרת זו, מאות תלמידים ייערכו ביום ראשון הקרוב שביתת אזהרה בת יום אחד ובמקום לשוב לספסל הלימודים ייפגשו במספר חופים ברחבי הארץ לפעולת מחאה של שרשרת אנושית בסמוך לחוף.

הם ייפגשו במספר חופים מרכזיים – בית ינאי, הרצליה, דור, וככל הנראה גם תל אביב ויעשו שרשרת אנושית על יד הים במחאה על הקמת אסדות בקרבת החוף.

מדובר ביוזמה שצמחה מהשטח של בני נוער פעילים במאבק, ולא ביוזמה של מועצת התלמידים או וועד ההורים.

[blog_news title=”קראו גם:” style=”” count=”3″ category=”מגדלור-המושבות” category_multi=”” excerpt=”2″ link=”” link_title=””]

בעצומה כתבו בני הנוער כי “אנו, תלמידי מדינת ישראל, קוראים לשר החינוך נפתלי בנט לפעול למען הרחקת אסדת לוויתן למרחק של 120 קילומטרים מהחוף. אם אסדת לוויתן תוקם בסמוך לחוף היא תזהם את האוויר שאנחנו נושמים, את הים שאנחנו אוהבים ואת המים שאנחנו שותים.

“אם האסדה לא תורחק, הבריאות שלנו, העתיד והחיים שלנו יפגעו. ומה הטעם בלימודי מתמטיקה מדעים ואמנות, מה הטעם בהשכלה ותארים, אם אין חיים? ולכן, אנחנו אומרים: אם אין חיים אין לימודים! אם ממשלת ישראל לא תרחיק את האסדה עד ה-1.9, שנת הלימודים לא תתחיל! אנו מצהירים שאנחנו נשבות, ולא נחזור ללימודים, עד שהאסדה תורחק 120 קילומטרים מהחוף. על החתום: ילדי ישראל”.

העצומה נפתחה לחתימה ביום 20.6.18, עם יציאת בני הנוער ובתי הספר העל יסודיים לחופש הגדול. בימים האחרונים השיגה העצומה מעל 10,000 חתימות – היעד אותו הציבה לפני הגשתה לשר החינוך.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום.

[fbcomments]

 

 [[פס תחתון]]—————————————————-

 [blog_news title=”עוד חדשות” style=”” count=”4″ category=”” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן