כתב האישום המלא בהתעללות המזעזעת בצעירה בואדי ערה נחשף: “שפכו חומצה על פניה והכו אותה”

המשטרה חשפה פרשיית התעללות מזעזעת בצעירה מואדי ערה, כאשר בת 19 הותקפה באלות ומוטות ברזל ושפיכת חומצה על פניה וגופה ע"י הוריה אחיה ואחותה. השבוע הגישה הפרקליטות נגד המשפחה כתב אישום חמור ביותר
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

כתב האישום המלא בהתעללות המזעזעת בצעירה בואדי ערה נחשף: “שפכו חומצה על פניה והכו אותה”

המשטרה חשפה פרשיית התעללות מזעזעת בצעירה מואדי ערה, כאשר בת 19 הותקפה באלות ומוטות ברזל ושפיכת חומצה על פניה וגופה ע"י הוריה אחיה ואחותה. השבוע הגישה הפרקליטות נגד המשפחה כתב אישום חמור ביותר

מגדלור-פיד ♋

פרקליטות מחוז חיפה–  (פלילי) הגישה השבוע לבית המשפט המחוזי חיפה כתב אישום נגד בני משפחה מאזור ואדי ערה – זוג הורים, אחות ואח, אשר פגעו קשה בבתם על רקע הביקורת שלהם על אורחות חייה. כתב האישום המייחס להם עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, סיוע לחבלה בכוונה מחמירה ושיבוש מהלכי משפט.

בפרקליטות אמרו כי קיים איסור פרסום ביחס לכל פרט שעלול לחשוף את זהות המתלוננת. כמו כן, אסר בית המשפט לפרסום את כתב האישום ובקשת המעצר כלשונם, וכן שמות הנאשמים  ותחת זאת התיר את פרסום הפרפראזה.

נאשם 1 הינו אביה של המתלוננת בת ה-19, נאשמת 3 הינה אמה של המתלוננת ונאשמים 2 ו-4 הם אחיה. במועדים הרלבנטיים לכתב האישום, התגוררו הנאשמים בביתם ביישוב באזור ואדי ערה. בתאריך 27.4.20 נקלטה המתלוננת בהוסטל(להלן: “ההוסטל”), וזאת בעקבות יחסים לא תקינים עם נאשמים 1 ו-3. ב-22.5.20, בשל אי שביעות רצונם של הנאשמים מאורחות חייה של המתלוננת, פעלו נאשמים 1, 3 ו-4 על מנת לגרום למתלוננת לעזוב את ההוסטל ולחזור להתגורר עמם בבית.

לשם כך, עמדו נאשמות 3 ו-4 בקשר טלפוני עם המתלוננת וניסו לשכנעה לעזוב את ההוסטל ולחזור להתגורר בבית, אולם המתלוננת סירבה. בתאריך 22.5.20 בשעה 12:00 לערך, שוחחה נאשמת 3 עם המתלוננת וביקשה ממנה לחזור לבית ולחגוג עם בני המשפחה את חג אל-פיטר והמתלוננת הסכימה להגיע לבית.

בשעה 16:00 או בסמוך לכך, נסעו נאשמים 1 ו-3 וכן מ’, דודה של המתלוננת מצד האם, ברכבו של נאשם 1 להוסטל ואספו  את המתלוננת שהמתינה להם ונסעו עמה לבית.

נאשם 1 פנה אל המתלוננת ושאל האם בכוונתה להישאר בבית או לחזור להוסטל והמתלוננת השיבה כי בכוונתה לחזור להוסטל. בשלב זה, המתלוננת חששה ונטלה את מכשיר הטלפון הנייד שלה על מנת לחייג למשטרה ואמרה לנאשמים כי בכוונתה להתקשר כעת למשטרה.

בשלב זה או בסמוך לפני כן, החליט נאשם 1 לתקוף את המתלוננת ולגרום לה חבלות חמורות ומומים ובהם לגרום לעיוורונה, השחתת מראה פניה ולכך שתצלע.

נאשמת 3 התקרבה אל המתלוננת ונטלה ממנה את מכשיר הטלפון הנייד בו אחזה, זאת על מנת למנוע ממנה להתקשר למשטרה ולהזעיק עזרה.

במקביל, נאשם 1 נכנס למחסן הסמוך למטבח בתוך הבית, נטל מיכל המכיל נוזל, בעל ערך הגבה (pH) 0-1~ המכיל חומצה הידרוכלורית (HCL, “החומצה”) על מנת לשפוך אותו על פניה וגופה של המתלוננת. נאשם 1 ניגש אל המתלוננת שעמדה אותה עת במטבח הבית, הניף את המיכל ושפך את החומצה על פניה של המתלוננת ועל גופה בכוונה לגרום לה עיוורון ולהשחית את מראה פניה. החומצה חדרה לתוך פיה של המתלוננת ומערכת העיכול שלה, וחומצה חדרה לעיניה וגרמה לכוויות בפניה ובחלקי גופה השונים.

מיד לאחר שנאשם 1 שפך על המתלוננת את החומצה, המתלוננת החלה לצעוק ולהיאנק מכאבים וניסתה לצאת מהמטבח, ואז נאשם 2 נטל אגרטל זכוכית והשליכו לעבר המתלוננת במטרה למנוע את יציאתה מהמטבח ודרש ממנה בתקיפות שלא לצאת מהמטבח.

בעת שהמתלוננת נמצאת במטבח ונאנקת מכאבים, נאשם 1 הורה לנאשם 2 להביא חפץ מתכתי על מנת לתקוף באמצעותו את המתלוננת ונאשם 2 פתח את דלת הבית והמתלוננת רצה בעקבותיו ויצאה מפתח הבית במטרה להימלט מפניהם.

נאשמים 1 ו-2 תפסו את המתלוננת מחוץ לבית, ובעודם אוחזים במוטות ברזל הכו את המתלוננת, בצוותא, בחוזקה בכל חלקי גופה בעודה שרועה על הקרקע ונאנקת מכאבים וגרמו לה לשבר פתוח בכף יד שמאל ולחבלות נוספות. כל זאת בכוונה להטיל בה נכות או מום או לגרום לה חבלה חמורה. במהלך תקיפתה של המתלוננת ע”י נאשמים 1 ו-2 באמצעות מוטות הברזל, נאשמות 3 ו-4 נכחו במקום ועודדו את נאשמים 1 ו-2 להמשיך ולתקוף את המתלוננת ונאשמת 4 קיללה את המתלוננת.

למשמע זעקותיה של המתלוננת, שכנים וקרובי משפחה הגיעו לביתם של הנאשמים וסייעו למתלוננת להתקלח טרם העברתה לקבלת טיפול רפואי.

המתלוננת החבולה הוכנסה לרכב ועמה נסעו נאשמים 1 ו-3 ודודה של המתלוננת מצד האב, על מנת להביאה למרכז הרפואי ביישוב . במהלך הנסיעה, דרשו נאשמים 1 ו-3 מהמתלוננת שלא לספר אודות שהתרחש בתוך הבית אלא למסור גרסת כזב כי ניסתה להתאבד באמצעות שתיית החומצה וקפיצה מגובה, וזאת בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי או להביא לידי עיוות דין.

בהגיעם למרכז הרפואי, מסר נאשם 1 לצוות הרפואי, בנוכחות נאשמת 3, גרסת כזב לפיה המתלוננת ניסתה להתאבד באמצעות שתיית חומצה וקפיצה מגובה, וזאת בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי או להביא לידי עיוות דין. לאחר קבלתה במרכז הרפואי, המתלוננת הובהלה באמבולנס לקריה הרפואית רמב”ם בחיפה והתקבלה שם כשהיא מורדמת ומונשמת.

הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להורות על מעצרם  של הנאשמים   עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

עדכון ראשון: 4.6.20, 13:30

282160cookie-checkכתב האישום המלא בהתעללות המזעזעת בצעירה בואדי ערה נחשף: “שפכו חומצה על פניה והכו אותה”

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

דילוג לתוכן