שריפת יער גדולה משתוללת בברטעה וסמוך לקציר 📹 [מבזק] 

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

שריפת יער גדולה משתוללת בברטעה וסמוך לקציר 📹 [מבזק] 

שריפה בואדי ערה

הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
השריפה באזור ועדי ערה: צילום: דוברות כיבוי אש, תחנה איזורית חדרה

18 צוותי כיבוי פועלים במפנה המערבי של הישוב קציר בנסיון לבלום את חזית האש. כך נמסר לפני זמן קצר (רביעי, 16:26) מכבאות אד חדרה. כאמור, כצעד מניעתי פונו מוקדם יותר 120 בתים מיושביהם. לכוחות הכיבוי הפועלים על הקרקע מסייעים מטוסי כיבוי מטייסת “אלעד” המבצעים הטלות ישירות.

קודם לכן, (13:00) הוקם חדר פיקוד סמוך לברטעה בעקבות השריפה שמשתוללת ביער סמוך לברטעה והיישוב קציר. בתחנה האזורית לכיבוי אש בחדרה נמסר כי “שריפת יער גדולה בברטעה, כוחות כיבוי רבים פועלים במקום וכן הוזנקו מטוסים למקום. אנו נערכים לפינוי היישובים ערערה וקציר”.

עוד נמסר כי מפקד תחנת כיבוי אש חדרה הגיע למקום, וביקשו מאזרחים לפנות את בתיהם בעקבות סכנה ליישובים.

מהמשטרה נמסר בשעה 15:00 כי היא “מפנה בשעה זו תושבים מהישובים ערערה, ברטעה וקציר בשל השריפה בקרבת הבתים וחסמה צירים לתנועה. המשטרה פינתה עד כה כמאתיים בתים, על מנת לשמור על ביטחון הציבור הנמצא בקרבת השריפות. כוחות משטרה לצד כוחות כב”ה פועלים לשמירה על הציבור, לצד הכוונת התנועה לצירים בטוחים. בתוך כך, המשטרה חסמה את כביש 6513 בערערה בעקבות השריפה ושוטרים מכוונים את התנועה לצירים חלופיים ובטוחים”.

עוד שריפות השתוללו ומשתוללות ברחבי הארץ בעקבות השרב הכבד שפוקד את ישראל: בחיפה, שריפה בשטח פתוח מתחוללת בשעה האחרונה במדרון שמאזור פאתי צומת הצ’ק פוסט בואכה נשר ולבין כביש דורי/מורדות שכונת נוה שאנן.

 

באזור ירושלים, בעקבות שריפה המתפשטת בשטח סמוך ליישוב אדרת ועלולה לסכן את התושבים, החלו שוטרי משמר הגבול הפועלים במקום לפנות את קו הבתים הראשון.

בישוב שבי שומרון החלה התפשטות של שריפה סמוך לקו הבתים הראשון, מתבצע פינוי של כלל הבתים בישוב. כוחות משטרה, צבא וצוותי לוחמי אש פועלים במקום לכיבוי השריפה ופינוי התושבים. כמו כן, שריפה בשעה זו באור יהודה וברמת פנקס.

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>