משה ביטון תובע את עיריית חדרה ב-180 אלף שקלים: “עוגמת נפש, פגיעה נפשית, פיזית וכלכלית”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

משה ביטון תובע את עיריית חדרה ב-180 אלף שקלים: “עוגמת נפש, פגיעה נפשית, פיזית וכלכלית”

-

מגדלור-פיד ♋

חבר מועצת העיר אור עקיבא ועובד עיריית חדרה משה ביטון, תובע מעיריית חדרה 180 אלף שקל בגעו הפרשי שכר וזכויות סוציאליות – שלטענתו לא שולמו לו. ביטון משמש כסמנכ”ל התפעול בעיריית חדרה וצפוי לסיים את עבודתו בסוף חודש נובמבר הקרוב.

באמצעות בא כוחו צפריר ביטון, מציין משה ביטון בכתב התביעה כי החל לעבוד בעיריית חדרה לאחר מכרז פומבי שפרבמה באוגוסט 2016. “באותו הזמן עבד התובע בתפקיד בכיר בעיריית הרצליה והיה מנהל אגף שאיפ”ה והועסק על פי חוזה בכירים. יצוין כי התובע היה אמור להתמנות בהמשך לסמנכ”ל תפעול בעיריית הרצליה”.

בכתב התביעה מצויין כי בכירים מעיריית חדרה פנו בהמשך לביטון והציעו לו להתמודד לתפקיד. זאת בשל ניסיונו הרב והיכרות מוקדמת עמו. “הם הציעו כי יגיש הצעה בהתאם למכרז…למרות שידעו מראש כי אחיו של התובע עובד גם הוא אצל הנתבעת וייתכן כי מדובר בניגוד עניינים”.

ביטון הגיש מועמדות וב-12.9.16 נמסר לו כי התקבל לתפקיד. ביטון העדיף לעזוב את משרתו בהרצליה ולהתחיל לעבוד בעיריית חדרה מטעמי קרבה גיאוגרפית למקום מגוריו באור עקיבא.

בין ביטון למנכ”ל העירייה סוכם כי הוא יתחיל לעבוד ב-1.11.16, כחודשיים אחרי התקבלותו לעבודה עקב התחייבויותיו לעבודתו בהרצליה. בכתב התביעה נכתב כי “מיום קבלת מכתב המינוי…ועד התחלת עבודתו אצל הנתבעת ביום 1.11…אף גורם אצל הנתבעת לא פנה אליו, דיווחו לו או יידע אותו כי ישנה בעיה עם מינויו לתפקיד בשל ניגוד עניינים עם אחיו”.

עוד טוען ביטון כי מנהלת אגף משאבי אנוש בישרה לביטון כי משרד הפנים אישר את משרתו. “רק לאחר כניסתו לתפקיד, נדהם התובע לגלות כי ישנה בעיה עם המינוי שלו לתפקיד, וכי הנתבעת לא פנתה בשום דרך להסדיר את העניין…”.

על פי השתלשלות האירועים המתוארים בתביעה, כשראו בעירייה כי משרד הפנים מתמהמה עם האישור, ביקשו מביטון “לתבוע” את המשרד והעירייה כי “לזרז עניינים”.

אז הסתבר כי לאחר חודשים ארוכים, ב-24.5.18, לאחר ניהול דיונים ארוכים בבית המשפט “ופגיעה במצבו הנפשי” של ביטון, חתם משרד הפנים על האישור. ביטון טוען להתנהלות שלא בתום לב וגרימת עוגמת נפש ופגיעה נפשית ופיזית, פגיעה בכבודו לרבות נזקים כספיים.

כאמור, ביטון תובע את הכספים המגיעים לו בעיקר בתקופה בה מעמדו לא היה קבוע בחוזה בעקבות הבעיות מול משרד הפנים. בין היתר הוא דורש הפרשי שכר, זכויות סוציאליות, מס הכנסה, דמי ביטוח, דמי חבר ושכר טרחה. בנוסף הוא מבקש 20 אלף שקלים ריבית הלוואה אותה נאלץ לקחת וכן פיצויי עוגמת נפש בסך 30 אלף שקל עד לסך כולל של קצת יותר מ-180 אלף שקלים.

על פי כתב התביעה, בעירייה סירבו לשלם לביטון את בקשותיו והוא החליט לפנות לבית המשפט האיזורי בחיפה בנידון. התיק יידון בבית המשפט בתקופה הקרובה, שם תגיב לטענות עיריית חדרה.

 

[blog_news title=”חם באתר” style=”” count=”5″ category=”קראו-עוד” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

לכל העדכוניםחדשות חדרה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן