דיווח: העבודות על פרויקט ‘מחיר למשתכן’ בפרדס חנה-כרכור עלולות להתעכב ולא להתחיל בחודש נובמבר

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

דיווח: העבודות על פרויקט ‘מחיר למשתכן’ בפרדס חנה-כרכור עלולות להתעכב ולא להתחיל בחודש נובמבר

-

מגדלור-פיד ♋

בשבוע החולף פורסם כי פרויקט מחיר למשתכן בשכונת “עומרים” בפרדס חנה-כרכור, שבנייתו הייתה צפוי להתחיל בחודש נובמבר האחרון – עלולה להתעכב ולא להתחיל במועד זה.

הסיבה ככל הנראה קשורה לרצון המועצה והעומדת בראשה, שלא להעניק הקלות נוספות ליזם התוכנית ולמעשה לא לאשר לו היתר בנייה בשלב הזה.

בחודש אפריל 2018 פורסם כי חברת נדל”ן זכתה במכרז “מחיר למשתכן” בשכונת עומרים (הטריז) פרדס חנה-כרכור, להקמת 200 יחידות דיור ועוד 100 דירות למכירה בשוק החופשי. עוד דובר כי החברה שילמה יותר מ-50 מיליון שקל לקרקע ולפיתוח במקום.

השכונה צפויה לקום בדרום המושבה ותשתרע על שטח של כ-230 דונם. בשכונה יהיו מבני ציבור וחינוך וכן שטחים ירוקים, מרכז עירוני פתוח ושדרה מרכזית המשלבת ציר תחבורה ראשי וציר הליכה להולכי הרגל.

השבוע נודע כי היזם ביקש בוועדת התכנון לקבל הקלות בבנייה של עד 30 אחוזים על פי חוק. המועצה, והגר פרי יגור בראשה, דחו את ההצעה על פי פרסומים שונים, מה שעלול לעכב את תחילת העבודות בפרויקט שתוכננו לחודש נובמבר 2019.

בפרויקט העתידי בשכונת עומרים זכו על פי מידע מוקדם כ-400 זוכים שכרגע נמצאים בין הפטיש לסדן ולא יודעים האם הפרויקט ייצא לפועל ואם כן – מתי תחל בנייתו.

עמוס, תושב שכונת נווה פרדסים הוותיקה, התייחס לפרסומים אודות העיכוב הצפוי וכתב: “אני גר בשכונת נוה פרדסים שכונה שנבנתה לכ-1,000 יחידות דיור וניתנו בה הקלות לאורך השנים. היום רואים את ההשלכות של ההקלות האלה. לגבי כל המלינים.. אני מבין אותם ואת כאבם, אבל צריך להסתכל גם לטווח ארוך. בית זה לא רק גג, בית זה תשתית מתאימה, זה איכות חיים ואיכות סביבה.

“אל תשכחו שהקבלן רוצה רק להרוויח מהפרויקט עוד כסף ולעבור לפרויקט הבא. לא באמת חשוב לו מה יהיה פה אחרי שיילך, איך תחיו, אם יהיה צפוף ואם תצטרכו כל בוקר לחשוב איך יוצאים מהשכונה. אני חושב שמה שעושה ראש המועצה הוא הדבר הנכון וצריך לברך על כך, הגיע הזמן לעצור את הטירוף שהיה פה ב-20 שנה האחרונות. דרך אגב היא לא הראשונה, גם בכפר סבא אם אני לא טועה יש החלטה דומה”.

[blog_news title=”חם באתר” style=”” count=”5″ category=”קראו-עוד” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

ענו על משאל מגדלור-ניוז: איך תחגגו השנה את ראש השנה?

דילוג לתוכן