הפועל חיפה המציאה את תופעת המנודים? הצביעות התקשורתית חוגגת

כל מי שפתח השבוע רדיו והאזין לתוכניות ספורט, או ששוטט באתרי הספורט וקרא קצת במדור כדורגל ישראל, בטח נחשף לפרשיית חן דילמוני ורועי שוקרני – “המנודים של הפועל חיפה”.

הסיפור תודלק היטב מהרגע הראשון על ידי השחקנים עצמם, שגם פרסמו פוסטים בנושא והוציאו מכתבים למועדון.

כלי התקשורת, כאילו מצאו שלל רב, עטו על הסיפור עם שיניים חשופות ותקפו אותו מכל כיוון, ולרגע היה אפשר לחשוב שהפועל חיפה היא הראשונה בהיסטוריה שמשתמשת בטקטיקה הזו – ואומרת לשחקניה שיתאמנו בצד ולא עם יתר הקבוצה.

עיון קצר בהיסטוריה הלא רחוקה מגלה כמה וכמה מקרים של “מנודים”, שסוקרו אם בכלל, בצורה מינורית עד רגילה בכלי התקשורת, ובטח לא קיבלו את הנפח של הצמד-דילמוני-שוקרני מהפועל חיפה.

ב-2014 זה קרה במכבי ת”א כאשר ניקולה מיטרוביץ’, גונסאלו גארסיה ודור ג’אן לא היו מוכנים לוותר על חוזיהם ונודו. israelhayom.co.il/article/206121

מכבי חיפה עשתה את זה עוד לפני, ב-2013, וחזרה על המנודים ב-2017 עם רשימה שכללה את 4 זרים – מארק ואליינטה, קמיל ואצק, הולמאר איולפסון ופיטים עזמי, אלון תורג’מן ושחר הירש.

גם בית”ר ירושלים לא חפה מהעניין ותופעת המנודים אצלה בשנים האחרונות כללה את עומר אצילי, אריאל הרוש ודני פרדה, במטרה להשתחרר מחוזיהם.

והעונה? זה התחיל עם 6 מנודים של הפועל ב”ש שלא פתחו את העונה החדשה עם הקבוצה וחלקם לבסוף מצא קבוצה אחרת. שיר צדק, אריאל הרוש, עדן בן בסט, דור אלו, אריק סאבו וחן עזרא התאמנו לבד, לא טסו למחנה האימון של הקבוצה וב”ש לא ממש ספרה אותם, כל זה רק שנה-שנה וחצי אחרי שהחתימה את רובם.

לאחרונה נודע שגם שלושה  שחקנים מהפועל כפ”ס מנודים ומתאמנים לבד – עומר צלישר, פאדי זידאן וגל פורת.

והנה היום התוודענו אל המנודים של הפועל ת”א – רונאלדו ואסקס, איברהים אימורו ואחמד עאבד, שנאלץ לצאת ב-5:00 מביתו כדי להספיק לאימון המנודים בחודורוב.

יש לציין שבעוד הקבוצות הגדולות זוכות לסיקור תקשורתי רב יחסית וכך גם בפרשות המנודים במכבי חיפה ובית”ר ירושלים, יתר הקבוצות לא ממש זכו לאותו סיקור כמו הפועל ת”א וכפ”ס. אבל הפועל חיפה? ידיעה אחת בכל יום בשבוע החולף בכמה אתרים בעניין המנודים. למה דווקא הפועל חיפה? אולי כי קל להתנגח בה? ואולי כי כתבי ועורכי הספורט צבועים?

ואולי זה כי הפועל חיפה באמת מועדון ענק ביחד עם מכבי חיפה, מכבי ת”א ובית”ר ירושלים, ואז דווקא האוהדים אמורים להיות מוחמאים מכך?

[blog_news title=”עוד על הפועל חיפה” style=”” count=”5″ category=”הפועל-חיפה-לייב” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

 

289400cookie-checkהפועל חיפה המציאה את תופעת המנודים? הצביעות התקשורתית חוגגת

אהבתם את הידיעה? ^

דילוג לתוכן