אישום: בן 82 ביקר את בנו במוסד לחוסים בחדרה וביצע מעשים מגונים חמורים בשתי חוסות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אישום: בן 82 ביקר את בנו במוסד לחוסים בחדרה וביצע מעשים מגונים חמורים בשתי חוסות

-

מגדלור-פיד ♋

מכבי

פרקליטות מחוז חיפה-פלילי הגישה ביום חמישי האחרון לבית המשפט השלום בחדרה, כתב אישום נגד תושב ת”א בן 82, בגין ביצוע מעשים מגונים בשתי מתלוננת חסרות ישע תוך ניצול היותן לקויות בשכלן במעון נווה נטוע – פנימייה טיפולית-שיקומית בחדרה.

על פי כתב האישום, את המעשים הוא ביצע בזמן שביקר את בנו במוסד.

בכתב האישום נכתב כי “מעון נווה נטוע בחדרה הינו פנימייה טיפולית-שיקומית לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. בנו של הנאשם הינו חוסה במעון מזה שנים רבות, ובזמנים הרלוונטיים לכתב האישום נהג הנאשם להגיע לבקרו במעון כל שבוע וכי במעון ישנו חדר המיועד לביקורי משפחות”.

בתיאור כתב האישום מתאורת “ש” חוסה במעון ומאובחנת כבעלת מוגבלות שכלית ומתפקדת ברמת פיגור שכלי בינוני. “בין היתר, מתקשה המתלוננת ש’ לתקשר עם סביבתה וכן סובלת מקשיים מוטוריים”.

ב-30/7/19 בסמוך לשעה 9:20 הגיע הנאשם למעון ונכנס לחדר המשפחות כשהוא סוחב עגלה ובה מצרכים שונים.

בסמוך לשעה 9:23 נכנסה המתלוננת ש’ לחדר המשפחות והתקרבה אל עגלת המצרכים של הנאשם. בעוד המתלוננת ש’ בוחנת את עגלת המצרכים, נגע הנאשם בישבנה של המתלוננת ש’ וחפן את ישבנה באמצעות ידו ללא הסכמתה החופשית של המתלוננת ש’ ותוך ניצול היותה לוקה בשכלה, כל זאת לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני.

בהמשך לאמור, ניגש הנאשם אל דלת חדר המשפחות וסגר אותה בעוד המתלוננת ש’ עומדת בסמוך לשולחן. הנאשם ניגש אל המתלוננת ש’, נצמד אל גופה מאחור, החל לשפשף את ישבנה מעל לבגדיה באמצעות ידו, הצמיד את פלג גופו התחתון לישבנה והמשיך לגעת באזור ישבנה של המתלוננת ש’ מעל לבגדיה ובאמצעות ידו השנייה נגע באיבר מינה של המתלוננת ש’ מעל לבגדיה. כל זאת עשה הנאשם ללא הסכמתה החופשית של המתלוננת.

בשלב זה חדל הנאשם ממעשיו, ניגש אל עגלת המצרכים והוציא ממנה בקבוק שתיה וכוסות אותם הניח על שולחן בחדר המשפחות. המתלוננת ש’ ניגשה אל השולחן והנאשם נגע בישבנה באמצעות ידו כאשר באמצעות ידו השנייה נגע באיבר מינה של המתלוננת ש’ מעל לבגדיה. כל זאת עשה הנאשם ללא הסכמתה החופשית של המתלוננת.

מכבי

בהמשך למתואר, בסמוך לשעה 09:27 טיפס הנאשם על כיסא וכיוון את מצלמת האבטחה שהייתה מותקנת בחדר המשפחות לכיוון הרצפה, באופן שמנע המשך תיעוד של מעשיו.

במעשיו המתוארים לעיל, עשה הנאשם מעשים מגונים במתלוננת ש’ תוך ניצול היותה לוקה בשכלה כאשר בשל הליקוי בשכלה לא הייתה הסכמתה חופשית וכל זאת לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים.

“שפשף את ישבנה מעל לבגדיה”

במקרה אחר, על פי כתב האישום, מתואר כי “ב- 16/7/19 בסמוך לשעה 9:00 הגיע הנאשם למעון ונכנס לחדר המשפחות. בהמשך למתואר, הגיעה המתלוננת ג’ אל חדר המשפחות כשהיא אוחזת בתיק גב ולאחר שנכנסה אל חדר המשפחות סגר הנאשם את דלת החדר. המתלוננת הוציאה מתיקה בקבוק מים ומטבעות כסף ונתנה אותם לנאשם אשר החזיר לה את המטבעות. בשלב מסוים הוציא הנאשם מתיקה של המתלוננת ג’ שקית ובה קופסת קפה, ונתן למתלוננת ג’ שטר כסף.

“בהמשך למתואר, ארזה מתלוננת ג’ את תיקה וניגשה אל הנאשם בכדי לנשקו בלחי. בשלב זה ניסה הנאשם לאחוז במתלוננת ג’ באזור האגן, ובעוד היא מסדרת את תיקה, נצמד הנאשם אל מתלוננת ג’ מאחור, שפשף את ישבנה מעל לבגדיה באמצעות ידו האחת ונגע באיבר מינה מעל לבגדיה עם ידו השנייה. המתלוננת ג’ ניסתה להזיז את הנאשם באמצעות ידה, אך הנאשם המשיך לגעת בישבנה של המתלוננת ג’ מעל לבגדיה באמצעות ידו בעוד היא ממשיכה לארוז את תיקה. בסמוך לשעה 09:03 יצאה המתלוננת ג’ מחדר המשפחות. כל זאת עשה הנאשם ללא הסכמתה החופשית.

 

“במעשיו המתוארים לעיל, עשה הנאשם מעשים מגונים במתלוננת ג’ שלא בהסכמתה החופשית, תוך שהוא מודע לכך שהיא לוקה בשכלה, וכל זאת לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים”.

כאמור, הפרשה נחשפה בשבוע האחרון וכתב האישום שהוגש באמצעות עו”ד מאיה הרטמן.

לכל העדכוניםחדשות חדרה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן