בנימינה: "טרקטור נסע בחצר בית הספר קרוב לילדים"; ועד ההורים: "האמירות חוטאות לאמת"סערה ביממה האחרונה בבית ספר "הנדיב" בבנימינה – שככל הנראה קדמו לה מחלוקות בין ההורים לבין הנהלת בית הספר והמועצה המקומית. אם לתלמיד בבית הספר פירסמה אמש כי טרקטורים נסעו בשטח בית הספר, בזמן שילדים שהו בחצר, במרחק קטן מאוד מהם. 

"כך מתהווה לו מחדל וכדאי שנתעורר לפני שיקרה האסון!", כתבה האם. "טרקטורים שנוסעים על מגרש הכדורסל שבחצר, בזמן שהילדים משחקים בו. פועלים שנמצאים בתוך שטח בי"ס מרחק נגיעה מהילדים והחציצה היחידה בינם לבין הילדים היא ספסל מתוח בהרבה נקודות ממשק והכל בזמן לימודים (והפסקה). את השומר היחיד בבי"ס הפקידו להיות בשטח עם העובדים וממלאת מקומו בעמדת השמירה בכניסה לבי"ס היא תיכוניסטית או בסגנון".

טרקטור בחצר בית ספר "הנדיב" כפי שפירסמה האם מבנימינה || צילום: מהפייסבוק

"כך נראה פנים בי"ס. חשכו עיניי. רוב ההורים מורידים את הילדים בכניסה ואפילו לא מודעים. האם אתם הייתם מרגישים בטוחים להשאיר שם ילד? אני אישית מעדיפה שיפספס יום לימודים מאשר לסכן את חייו.

האם הוסיפה וכתבה כי "בבי"ס הנדיב המון בעיות בטיחות- החל ממבני אסבסט. בעיות של נזילות. הנגשה לנכים. מחסור בכיתות לימוד. ציוד מיושן. היעדר מדרגות חירום. מקלט לא שמיש והרשימה ארוכה. דורש טיפול בהחלט! ומה הטיפול שהוחלט עליו? לא חלילה לתקן ולשפר אלא להפקיע משטחי בי"ס הקיימים לטובת מבנה אחר והכל כמובן בלי לעדכן. אהה כן ואם אפשר גם לסכן את הילדים על הדרך. אז אני שואלת מי אחראי על ההחלטות המבזות והמחדל הממושך? והאם אנחנו מחכים שיקרה אסון כדי להתעורר?? הפעם זו אני פעם הבאה מי?".

ממועצת בנימינה-גבעת עדה מסרו בתגובה את תגובת ועד הורי בית הספר "הנדיב". "ככלל הוועד בחר להתנהל מול המועצה בגישה אחראית ושקולה ולהמנע מלשבור את הכלים", נמסר בהודעת הוועד. "מתוך הבנה ש" דרך ארץ קדמה לתורה" זה לא רק פתגם שמופיע מעל הלוח בכיתה אלא צורת התנהגות ראויה. לגופו של עניין להלן תקציר הדברים כפי שנשלחו/עודכנו במהלך השנה.

"מגרש החול – מי שעקב אחרי העדכונים שנשלחו לאורך השנה לא יכול להיות מופתע מעצם לקיחת המגרש היות והדבר תוקשר במספר הזדמנויות. חלופה למגרש החול – על פי הסיכום עם המועצה השטח שבין מבנה הכיתות לבין המבנה של בני עקיבא יוכשר למגרש ספורט. העתקת הגינה – על מנת לאפשר את הכשרת המגרש נדרש להעתיק את הגינה שבשטח בית הספר למיקום חלופי. נערכו מספר פגישות והוצגו חמש חלופות שונות להעתקה של הגינה ולאחר בחינה הוחלטה חלופה מסויימת (הגינה תמוקם בקצה הדרום מזרחי של מגרש הספורט החדש).

"לוחות זמנים – לבקשת מנהל בית הספר העתקת הגינה והכשרת המגרש יבוצעו במהלך חופשת הקיץ ויעמדו לרשות תלמידי בית הספר החל מה-1.9.18. בטיחות – הקמת הגדר בתוואי הקיים ובצורתה הנוכחית התבצעו למעשה לאור דרישה שלנו על מנת להבטיח חציצה מוחלטת בין ילדי בית הספר לאתר הבנייה. כל האמירות מהיממה האחרונה כאילו דברים נעשו במחשכים ובוצעו מחטפים חוטאים לאמת, הן פוגעות תדמיתית בבית הספר ובכלל ציבור ההורים ובטווח הארוך יפגעו בשיתוף הפעולה ההדוק עם המועצה שכרגע משקיעה מאמצים לא מבוטלים ביחד איתנו להביא לפסילת בית הספר או בנייתו מחדש או לכל הפחות לשיפוץ עומק מסיבי של בית הספר".

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

החילונים באור עקיבא מאוכזבים: זו ההחלטה על פעילות מסעדות, בתי קפה, גלידריות ומאפיות בשבת

בעקבות פתיחת בית עסק בשכונת אור ים בשבת האחרונה, מליאת המועצה דנה בחוק העזר העירוני: "צריך לשמור על הסטטוס קוו" | התיקון אושר ברוב גדול | חבר המועצה משה ביטון, נמנע: "בעל עסק שרוצה לפתוח בשבת, מה זה מפריע אם זה בקצה הדרומי של העיר?"

קרא עוד »

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן