תביאו מהבית: באור עקיבא לא מקבלים ארוחות הזנה ברוב מוסדות החינוך

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

תביאו מהבית: באור עקיבא לא מקבלים ארוחות הזנה ברוב מוסדות החינוך

-

מגדלור-פיד ♋

העיתון ‘ישראל היום’ מדווח בשבוע האחרון כי כ-116 אלף תלמידים שלומדים במסגרת יום לימודים ארוך – לא מקבלים ארוחת צהריים חמה כחלק מתוכנית הזנה של משרד החינוך. בין הערים והיישובים בהם התלמידים לא מקבלים את הארוחות מצויה עיר אור עקיבא.

בעיתון ניסו להתחקות אחר הנושא ולברר מדוע הם אינם מקבלים את הארוחות, כאשר בין הסיבות שגילו ניתן למצוא כי “חלק מהרשויות המקומיות לא מוכנות לשאת במחצית מהעלות כנדרש”.

על פי האתר “כל זכות” תלמידי גני ילדים ובתי ספר יסודיים הלומדים יום לימודים ארוך זכאים לארוחה יומית במימון הרשות המקומית, כך על פי חוזר מנכ”ל משרד החינוך תשע”ד/7(א) מיום 03.03.2014.

דג. אילוסטרציה

באתר מציינים כי ניתן לחייב את ההורים בהשתתפות במימון הארוחות, כאשר סכום ההשתתפות נקבע בהתאם להכנסתם החודשית תלמידים אשר מצבם הכלכלי אינו מאפשר השתתפות בתשלום הארוחות יהיו זכאים לקבל ארוחות יומיות ללא תשלום ההורים יכולים לבחור שילדם לא יקבל ארוחה יומית בשנת הלימודים תשע”ח סכום ההשתתפות המקסימלי עומד על 7 ש”ח לארוחה.

כאמור, בדיקת “ישראל היום” גילתה כי “על פי נתוני משרד החינוך, מתוך כ־247 אלף תלמידים שלומדים יום לימודים ארוך (עד השעה 16:00) ואמורים לאכול בבית הספר, 116 אלף תלמידים – כמעט מחצית – לא מקבלים ארוחת צהריים חמה מהרשות המקומית”.

בישראל היום מציינים בנוסף כי “בין הרשויות שלא לוקחות חלק בתוכנית ההזנה יש רשויות חזקות, שההורים בהן ויתרו על התוכנית ודאגו לחלופה דוגמת קייטרינג. אך יש גם רשויות חלשות יותר, שראשיהן אינם מוכנים להשתתף בתוכנית – אם בגלל החובה לשאת במחצית מעלותה ואם בגלל הביורוקרטיה הכרוכה בהשתתפות. כך, למשל, במעלה אדומים, באור עקיבא, בעכו, במרום גליל ובכרמיאל לא מקבלים התלמידים ארוחת צהריים חמה, למרות השתתפותם ביום חינוך ארוך”.

הכתבה המלאה פורסמה בישראל היום  – הקליקו

ממחלקת החינוך של עיריית אור עקיבא נמסר:

“בעבר, עקב חוסר שביעות רצון מהמזון שהוגש כאשר מידי יום נזרקו עשרות מנות, הופסקה התוכנית. בהמשך בוצע סקר בבתי הספר ובסקר עלה כי מעל 60 אחוז בכל בית ספר סרבו להצטרף להזנה . כיום ישנה תוכנית הזנה בצהרוני כיתות א ו ב׳ ובמסגרת יוח”א (יום חינוך ארוך) לגני הילדים. העירייה לא קיבלה תלונות על הנושא ולא התבקשנו לשוב לתוכנית. במידה ותהיה פנייה של מנהלים אנו נבחן את הסוגיה מחדש”.

[blog_news title=”חם באתר” style=”” count=”5″ category=”קראו-עוד” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

 

290570cookie-checkתביאו מהבית: באור עקיבא לא מקבלים ארוחות הזנה ברוב מוסדות החינוך

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

דילוג לתוכן