חדרה: מועצת העיר אישרה פתיחת חשבונות בנק למוסדות החינוך

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

חדרה: מועצת העיר אישרה פתיחת חשבונות בנק למוסדות החינוך

-

מגדלור-פיד ♋בהתאם לסעיף 193 לפקודת העיריות, אישרה מועצת העיר חדרה פתיחת חשבונות בנק למוסדות חינוך בעיר, 151 חשבונות בנק לגני ילדים ו-22 חשבונות לבתי ספר.

פתיחת החשבונות מתחייבת ממודל הניהול העצמי במוסדות החינוך בעיר. בבסיס המודל עומד איגום של מרב המשאבים הגמישים המוקצים למוסדות החינוך ממקורות שונים כמו משרד החינוך, הרשות המקומות ומקורות נוספים, והעברתם לרשות המוסד החינוכי שהמשאבים יהיו זמינים עבורו והוא יוכל להפנותם לטובת היעדים והצרכים שהגדיר לעצמו.

איגום המשאבים והאוטונומיה התקציבית מאפשרים ייעול והקצאת משאבים בהלימה גבוהה יותר למטרות הפדגוגיות. בנוסף, הרחבת האוטונומיה והסמכות מעצימה את המוסד החינוכי, ובד בבד גם מאפשרת לדרוש ממנו להיות מחויב ואחראי לתוצרים החינוכיים שלו.

בית ספר ניצנים בחדרה || צילום: מהפייסבוק

פתיחת חשבונות הבנק שאישרו חברי מועצת העיר, הועלתה בישיבת המועצה על-פי פקודת העיריות, בהתאם לסעיף אשר לפיו “כל הכספים השייכים לקופת העירייה, או המתקבלים בשבילה ועל חשבונה ישולמו מיד לחשבון העירייה בבנק שהמועצה תקבע באישורו של הממונה… באין בנק בתחום העירייה תובטח שמירת הכספים לפי כללים שתקבע לעניין זה המועצה באישורו של הממונה”.

על-פי חוזר מנכ”ל של משרד החינוך, הרשות המקומית נדרשת לפתוח חשבון בנק בבעלותה עבור כל מוסד חינוכי בניהול עצמי ובמסגרתו תנוהל הפעילות הכספית השוטפת של אותו מוסד. לחשבון זה יועבר תקציב “סל תלמיד” המורכב מהשתתפות משרד החינוך והרשות המקומית וכן יועברו אליו תקציבים ממקורות נוספים, כגון הכנסות מפעילויות נוספות המתבצעות בתחומי מוסדות החינוך או מהשכרת מתקניהם. חשבון הניהול העצמי ינוהל במתכונת של משק כספים סגור והוא יהיה מוגבל באופן שלא יהיה אפשר למשוך ממנו משיכת יתר.

החשבון אינו כולל ניהול תשלומי ההורים, וזאת ייעשה בחשבון בנק ייעודי נפרד, בלתי תלוי בחשבון הניהול העצמי, תוך שמירת הפרדה בין החשבונות.

[blog_news title=”קראו גם:” style=”” count=”3″ category=”מגדלור-חדרה” category_multi=”” excerpt=”2″ link=”” link_title=””]

מתחילת העשור העבירה עיריית חדרה בהדרגה את כל בתי הספר היסודיים למודל ניהול עצמי, ואף הוכרזה לפני כשנתיים כרשות מצטיינת בניהול עצמי, וזאת לאור התנהלות טובה של הרשות ובתי הספר בפן הכלכלי-תפעולי, לרבות העברה סדירה של סל התלמיד, דיווחים סדירים של בתי הספר והמלצתה של הממונה לניהול עצמי במחוז.

בעיריית חדרה מדגישים כי מדובר בתפיסה ניהולית חינוכית שבסיסה מתן אוטונומיה וסמכות לבית הספר, במטרה לאפשר לבית הספר לפעול כארגון עצמאי, הן בהיבט הפדגוגי, הן בהיבט הארגוני והן בהיבט הכלכלי. תפיסה זו מציבה את מוקד קבלת ההחלטות בתוך בית הספר במקום מחוצה לו. משאבים פדגוגיים וכלכליים מועברים ממשרד החינוך ומהרשויות המקומיות ישירות למנהל בית הספר ולצוות החינוכי שלו, ולבית הספר מוקנית גמישות וסמכות בניהול משאבים אלו. בית הספר קובע את סדר העדיפויות שלו ומפנה את המשאבים לטובת היעדים והצרכים שהגדיר לעצמו. העצמאות הניהולית מרחיבה את האוטונומיה של בתי הספר ובכך מגדילה את יכולתם לעמוד ביתר הצלחה ביעדים שהציבו לעצמם.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום.

[fbcomments]

  


 [blog_news title=”עוד חדשות” style=”” count=”4″ category=”” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

192650cookie-checkחדרה: מועצת העיר אישרה פתיחת חשבונות בנק למוסדות החינוך

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

דילוג לתוכן