“הלל יפה”: בת ה-3 חזרה לעמוד על הרגליים [וידאו]

אלמה בת ה- 3 התלוננה על כאבים ברגליים, לא ישנה בלילות והגיעה עד לכדי מצב שלא יכלה לעמוד על הרגליים * היא הובהלה לבית החולים הלל יפה בחדרה שם אובחנה לה תסמונת שמתפתחת לאחר מחלה זיהומית

“הלל יפה”: בת ה-3 חזרה לעמוד על הרגליים [וידאו]

אלמה בת ה- 3 התלוננה על כאבים ברגליים, לא ישנה בלילות והגיעה עד לכדי מצב שלא יכלה לעמוד על הרגליים * היא הובהלה לבית החולים הלל יפה בחדרה שם אובחנה לה תסמונת שמתפתחת לאחר מחלה זיהומית

מגדלור-פיד ♋

כשלושה שבועות סבלה אלמה בת ה- 3 מכאבים עזים בפלג גופה התחתון והגיעה עד לכדי מצב שלא יכלה לעמוד על הרגליים. לאחר התרוצצויות בין רופאים שונים, הגיעה עם הוריה למחלקת ילדים של המרכז הרפואי הלל יפה. שם, לאחר סדרת בדיקות מקיפה, אובחנה עם תסמונת “גיליאן ברה”. כעבור מספר ימים, לאחר שקיבלה טיפול מתאים בשילוב פיזיותרפיה, חזרה אלמה ללכת

עבור סוהא ומוחמד אגבריה מאום אל פאחם היו אלה ימים קשים ביותר, אותם כנראה לא ישכחו לעולם. בתם הקטנה אלמה בת ה- 3 התלוננה על כאבים ברגליים, לא ישנה בלילות והגיעה עד לכדי מצב שלא יכלה לעמוד על הרגליים. קודם לכן סבלה אלמה ממחלת שלשולים, שבדיעבד גרמה להתפתחות של תסמונת גיליאן ברה. “מדובר במחלה נוירולוגית שמתפתחת לרוב לאחר מחלה זיהומית כאשר מערכת החיסון של הגוף תוקפת חלקים של מערכת העצבים ועלולה לגרום לשיתוק הדרגתי. לרוב הסימפטומים הם כאב, תחושת נימול, חולשת שרירים הולכת ומתקדמת שמחריפה עם הזמן, תחילה בכפות הרגליים ומשם מתפשטת לרגליים, עד כדי מצב של חוסר יכולת ללכת”, מסבירה ד”ר עדי קליין, מנהלת אגף ילדים במרכז הרפואי הלל יפה.

ההורים מספרים כי במשך שלושה שבועות התרוצצו בין רופאים, שאף אחד מהם לא בדק לעומק ולא אבחן מה קרה לבתם, עד שהגיעו לפרופ’ מוחמד מחאג’נה, מנהל המכון להתפתחות הילד ב”הלל יפה”, שמיד הפנה אותם לחדר מיון ילדים בבית החולים.

“זוהי פעם ראשונה שהילדה שלנו מתלוננת על כאבים כה עזים. עברנו ימים ולילות קשים, ללא שינה, כאשר הילדה לא הפסיקה לבכות מכאבים ולא הצליחה לעמוד על הרגליים. ייתכן כי אם היינו מתעכבים עוד כמה ימים, השיתוק יכול היה להחמיר עוד יותר”, ציינה סוהא.

עם הגעתה למרכז הרפואי הלל יפה, עברה אלמה סדרת בדיקות מקיפה ולמחרת קבלתה עברה בדיקת MRI שאבחנה את מצבה. היא קיבלה טיפול רפואי ולאחר כמה ימים חזרה ללכת. כעת צפויה לעבור טיפולי פיזיותרפיה לשיפור היציבה וההליכה.

“אני שמחה שסוף סוף הצליחו לגלות מה יש לילדה. המסר שלי לכל ההורים- תקשיבו ללב שלכם. אם אתם מרגישים שמשהו לא כשורה- לכו לעוד ייעוץ. למזלנו, הגענו ל”הלל יפה” בזמן ולאחר טיפול מתאים הילדה שלי חזרה לעמוד על הרגליים”, סיפרה סוהא.

אלמה עדיין מאושפזת במחלקת ילדים של “הלל יפה” וצפויה להשתחרר בקרוב לביתה ולהמשיך בטיפולי הפיזיותרפיה עד שתחזור לעצמה.

לכל העדכוניםחדשות חדרה

עוד בחדרה

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד ניוז >>

עוד בחדרה

הצטרפו אלינו


ארכיון כתבות
דילוג לתוכן