מחלף אור עקיבא חוגג עשור; נתיבי ישראל שינו את שם העיר באנגלית

מחלף אור עקיבא חוגג עשור; נתיבי ישראל שינו את שם העיר באנגלית

-

מגדלור-פיד ♋השבוע לפני כעשור, ב-25.8.2008, לאחר 15 חודשי ביצוע ובהשקעה של 60 מיליון ש”ח, נחנך מחלף אור עקיבא, “היהלום”,  המחבר  את אור עקיבא לכביש החוף, חיפה-תל אביב.

ב-2011 הודיע ראש עיריית אור עקיבא דאז שמחה יוסיפוב כי המחלף ייקרא על שמו של יוני נתניהו ז”ל, אחיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בשנת 2012, שונה שם המחלף רשמית.

מי שזוכר, סגן ראש הממשלה ושר התחבורה והבטיחות בדרכים, שאול מופז ועמיתו לממשלה, השר לפיתוח הנגב והגליל ,יעקב אדרי, השתתפו בטקס החנוכה, תקופה בה היחסים בין יוסיפוב לאדרי היו טובים יותר (ראו ידיעה על התבטאויותיהם של השניים היום בראיון ברדיו – כאן).

אם חלפתם לאחרונה במחלף, אולי שמתם לב לשינוי קטן – אך די משמעותי – בשמה של אור עקיבא הנכתב באנגלית בשילוט המפנה אל העיר. חברת “נתיבי ישראל” הדביקה על השילוט את השם “Or Akiva” במקום השם “Or Aqiva” שהיה עד כה. כלומר, האות Q שונתה לאות K ובכך השלימה נתיבי ישראל את אחידות שמה של העיר בכל השילוט במחלף ובסמוך לו.

[blog_news title=”קראו גם:” style=”” count=”3″ category=”מגדלור-אור-עקיבא”category_multi=”” excerpt=”2″ link=”” link_title=””]

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום.

[fbcomments]

  


 [blog_news title=”עוד חדשות” style=”” count=”4″ category=”” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא

עוד באור עקיבא

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד באור עקיבא

הצטרפו אלינו


מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן