עיריית אור עקיבא מתנגדת למתווה שתי השכונות החדשות ליד צומת ברניצקי בעיר: “מעמיסות ומסורבלות”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

עיריית אור עקיבא מתנגדת למתווה שתי השכונות החדשות ליד צומת ברניצקי בעיר: “מעמיסות ומסורבלות”

-

מגדלור-פיד ♋

השטח עליו מתוכננות לקום השכונות החדשות. צילום ארכיון: מגדלור ניוז

עיריית אור עקיבא יצא לאחרונה למאבק נגד גופי התכנון והבנייה של המדינה בנושא שתי שכונות חדשות שעתידות לקום במזרח העיר, בין צומת ברניצקי לפארק האקליפטוס בעיר. מדובר בשטח של 1,000 דונם שהועבר בעבר לאור עקיבא מבנימינה, ועליו מתוכננות לקום שתי שכונות מגורים חדשות כאמור.

על פי העירייה, שכונה אחת במקום היא של בעלי זכויות פרטיים ואחת היא של מנהל מקרקעי ישראל – תוכניות שמעורבבות אחת בשנייה. “מועמסות שם הרבה זכויות בניה בלי הקצאה מספקת של מוסדות ציבור. יש לנו הרבה השגות מקצועיות על מה שמקודם שם ואפילו התנגדנו”, מסרו בתקופה האחרונה מלשכת היועץ המשפטי לעירייה.

בעירייה טוענים כי התוכניות החדשות מקודמות בהיעדר למשל, של חיבור השכונה ליציאה דרומה.  “הם רוצים לחבר את זה רק לצפון ועוד”, נמסר. היועץ המשפטי אריאל ארונוביץ’ ציין בנוסף כי “כל נימוקי ההתנגדות מפורטים במסמך ההתנגדות שהגישה העירייה ועותק ממנה נמצא כמובן אצל מהנדס העיר. זהו מסמך ארוך ומפורט.

“הייתי בדיון בהתנגדויות בועדה. היא החליטה לדחות את ההתנגדויות והיא תפרט את נימוקיה. הם ממשיכים בלעדינו. אגב, הוחלט אף לקרוא לכך בשם שכונה אחת. אנו נבנה לועדת ערר של המועצה הארצית שיושבת בירושלים. זה לא פעם ראשונה שאנו עושים זאת”.

הנושא הובא לאחת מישיבות המועצה האחרונות והערר הוגש בתמיכה מלאה של מועצת העיר אור עקיבא”.

ובתוך כך, ראש העירייה יעקב אדרי הודיע כי הוא מתנגד לתוכנית. אדרי: “יש שם כמה בעיות. חצי מהשכונה פרטית וחצי מדינה. איך הולכות להיות התשתיות? מי אחראי? בנוסף – לא הסכימו להקצות מספיק שטחי ציבור. הם מבקשים שמבני ציבור כמו גני ילדים, מעונות ובתי כנסת יעלו לגובה וזה לא מקובל. בנוסף, אור עקיבא לא יכולה לבלוע כזאת כמות של דירות במכה אחת. התנגדנו לכך וראינו שהם ממשיכים בשלהם אז נפעל בערוצים נוספים”.

[blog_news title=”חם באתר” style=”” count=”5″ category=”קראו-עוד” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

 

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

דילוג לתוכן