תחזירו את הנפנף: תיאסר הדלקת מנגלים בפארק ובחופי הים המוסדרים בחדרה

כדי למנוע את המפגעים הרבים, האשפה והלכלוך בכמויות גדולות המזהמים את חופי העיר, יוכשרו אתרי פיקניק מוסדרים באתרי בילוי אחרים
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

תחזירו את הנפנף: תיאסר הדלקת מנגלים בפארק ובחופי הים המוסדרים בחדרה

כדי למנוע את המפגעים הרבים, האשפה והלכלוך בכמויות גדולות המזהמים את חופי העיר, יוכשרו אתרי פיקניק מוסדרים באתרי בילוי אחרים

מגדלור-פיד ♋

מכבי

כחלק מהדגש המושם על שיפור חזות העיר, מגבשת עיריית חדרה תוכנית עבודה מוסדרת למיפוי אתרי בילוי הפנאי וחלוקתם לאתרים שבהם מותר לעשות שימוש במנגלים ואתרים שבהם הדבר נאסר. אכיפת מיפוי האתרים מתוכננת להתחיל בפתיחת עונת הרחצה הקרובה (17 במרץ), ותכלול פיקוח מוגבר, דוחות וקנסות גבוהים למפירי ההנחיה.

במסגרת זו תיאסר הפעלת מנגלים והבערת אש בחופי הים המוסדרים, וכן בפארק הנחל. זאת בגלל המפגעים הרבים, הלכלוך והאשפה בכמויות גדולות שמותירים אחריהם “המנגליסטים” וחבריהם.

הלכלוך הרב שנגרם והורס כל חלקה טובה בחוף ובפארק מהווה עבירה על חוק עזר לחדרה (הסדרת מקומות רחצה) האוסר על זיהום והשלכת פסולת בחופים, ולפיו “לא יחזיק אדם בשפת הים, לכל מטרה שהיא, בחומר העשוי ללכלך או לזהם את שפת הים, ולא יעשה כל דבר שיש בו כדי ללכלך, לזהם או להשחית את שפת הים. לא יזרוק אדם ולא ישאיר על שפת הים פסולת ואשפה מכל סוג שהוא, לרבות שיירי מטבח, פרי, ירק או פסולתם, קליפה, נייר, עיתון, בקבוק, שברי זכוכית, תיבה, קופסה, מסמר, גרוטאה מכל סוג, ענף, גזר עץ, קרש, סמרטוט וכל דבר או חפץ העלול לגרום ללכלוך, אי-סדר או נזק לאדם או לרכוש”.

החוף הנפרד בחדרה. צילום ארכיון: שלומי גבאי, עיריית חדרה

בהנחיית ראש העירייה צביקה גנדלמן הוקם צוות היגוי לגיבוש תוכנית העבודה. את הצוות מוביל מנכ”ל העירייה יעקב זיגדון, וחברים בו בעלי תפקידים רלוונטיים, ביניהם מנהל אגף שפ”ע בוריס קוסינובסקי, מנהל אגף אכיפה וביטחון גיל שלמה, יועצים משפטיים,  קב”ט החופים שי גבאי, מנהל הפארק ונציג אגף חופים יוסי תורג’מן, ונוספים.

מלבד מיפוי האתרים, וקביעת מדיניות ברורה, ייערך ניתוח שיטתי ומסודר להגדרת סטנדרטים להתרה או איסור הפעלת מנגלים, וכן דרכים להטמעת המדיניות ואכיפת האיסור, כולל תגבור הפיקוח בחוף והתקנת מצלמות אבטחה שיתעדו את המתרחש לאורך החופים המוסדרים והפארק.

במקביל יגבש הצוות את ההנחיות להתאמת אתרי פנאי אחרים בחדרה כמותרים להפעלת מנגלים, ביניהם יער חדרה שבו יוכשרו מתחמי פיקניק מתאימים, ואתרים נוספים הנבחנים בימים אלה כמו יער הדובים בשכונת גבעת אולגה, פארק הסוללות באזור התעשייה ועוד.

לכל העדכוניםחדשות חדרה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן