רגע לפני שנת הלימודים: ליקויים בגני ילדים באור עקיבא

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

רגע לפני שנת הלימודים: ליקויים בגני ילדים באור עקיבא

-

מגדלור-פיד ♋

ההורים חוששים מבעלי חיים שיעשו את צרכיהם – דבר שימשוך מזיקים. גן הרימון || צילום: הורי הילדים

שנת הלימודים תש”ף תחל בעוד כ-10 ימים ומערכת החינוך באור עקיבא ממשיכה בימים אלה בהכנות האחרונות לפתיחת שנה ללא תקלות. עם זאת, מבדיקת מגדלור ניוז עולה כי מספר לא קטן של ליקויים בגני הילדים טרם טופלו – ליקויים אשר הורים העלו בפני מחלקת החינוך בעירייה טרם חופשת הקיץ ובמהלכה.

בגן הפרחים שבבית הספר “רבי עקיבא” עברו ההורים, לטענתם, שנה קשה, כאשר הגננת, מסיבות אישיות, נאלצה לעזוב את הגן במהלך השנה. מאז עזיבת הגננת, היתה תחלופה גדולה של גננות מחליפות, העירייה דאגה לסייעת נוספת על מנת להקל על הילדים בגן. בנוסף, טוענים ההורים כי הציוד בגן איננו ראוי לשימוש: משחקים שבורים, ספרים קרועים וריהוט פגום. ההורים פנו לראש העיר בבקשה כי יתערב בנושא וידאג לחדש את תכולת הגן לקראת שנת הלימודים הקרובה.

בוועד הורי גן תדהר שבשכונת היובל ציינו במכתב שנשלח למחלקת החינוך בעירייה כי במהלך השנה האחרונה נאלצו הילדים לקיים פעילות בזמן שהתקרה מטפטפת מגשם וכי הספריה בגן נסגרה עקב רטיבות קשה. בעירייה מסרו השבוע כי הרטיבות בספריה טופלה. ההורים דורשים לטפל ברטיבות ובנזילות לפני עונת החורף. בנוסף, לטענת ההורים ישנה מדרכה מוגבהת בכניסה מהחצר לגן, ובעבר אחד הילדים נחבל ונזקק לטיפול רפואי כתוצאה מנפילה ממנה. ההורים גם מלינים כי מרבית החצר אינה מוצללת כולל ארגז החול בו שוהים הילדים פרק זמן גדול משהייתם בחצר. במכתב דרשו ההורים להצליל את כל החצר.

בגן נרקיסים בשנים האחרונות ישנה תפוסה מלאה. מצד אחד, ההורים מציינים את שביעות רצונם מהצוות ומהגננת ומן הצד השני, מלינים על החצר שלטענתם קטנה מאוד. הם מציינים כי בעייתי להתנהל בגן עם מספר ילדים כה רב ושטח חצר קטן שלא יכול לענות על צרכי הילדים. ההורים מציינים כי נעשתה פניה ופגישה בנושא כבר בשנת 2017 למחזיק תיק החינוך בעירייה, והובטח כי הנושא יטופל. “לצערנו, עברו שנתיים והנושא טרם טופל”, מציינים הורים ששוחחו אינו השבוע. “מאחורי הגן קיים שטח לא מנוצל שהיה אפשר לנצלו לטובת הרחבת החצר. חבל שהרעיון לא מקודם על אף שהועלה לפני זמן רב”.  ההורים מוסיפים כי בגן חסרות נדנדה ומגלשה.

בגן דפנה, דיווחנו במהלך השנה על פריצות לגן וחשש של הורים מהימצאותו באתר בניה, הכולל פועלים רבים. ההורים טענו כי הפריצות נגרמו על ידי אותם פועלים, נגנב ציוד השייך לגן, וכן כספי ועד הורים. למשך מספר חודשים, דאגה העירייה להציב מאבטח בכניסה לגנים בשכונה הצפונית הגובלת עם בניינים חדשים שנבנו, אולם האבטחה הופסקה ובהמשך השנה דיווחו ההורים על כך שהפריצות הופסקו. עם זאת, חששם של ההורים המשיך לאור העובדה כי אותם פועלים שהו קרוב מאוד לילדי הגן, ואף נמצאו בזווית העין של הגן במהלך עבודתם.

אם לא די בזאת, לפני כחודש הופצה שמועה על ידי ההורים כי הגננת לא תמשיך בתפקידה בגן. אחד ההורים פנה למחלקת החינוך בעירייה לברר זאת, ולהפתעתו גילה כי אותה שמועה התבררה כנכונה. ההורים תוהים מדוע לא עודכנו טרם הרשמת ילדיהם לגן. “מרבית ילדי הגן ממשיכים לשנה שניה באותו הגן וגננת טובה שאינה ממשיכה הוא שיקול מרכזי בבחירת גן ילדים”, ציינו הורים.

בגן רימון, מרבית החצר ללא דשא סינטטי וההורים חוששים מהגעה של בעלי חיים שיעשו בחצר את צרכיהם. ההורים טוענים כי בעירייה נמסר להם כי הנושא יטופל.

מעיריית אור עקיבא טרם התקבלה תגובה והיא תפורסם לכשתתקבל.

צפו בתמונות מגני הילדים >> שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

אולי יעניין אותך


 

דילוג לתוכן