צב ראשון/שני: מה קרה למתקן המשחקים שנדד בין פארקים באור עקיבא?

צב שהוא מגלשה לקטנים עבר משכונת נוה אור לשכונת היובל - כיוון שהוא תפס מקום רב מדי בפארק שבשכונה החדשה

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 22.08.2019, 19:00

הצב שהיה בשכונת נוה אור ועבר לפארק היובל || צילום: איתי טטרו

מדוע מתקן משחקים בדמות צב עם מגלשה לקטנים עבר משכונת נווה אור (או פארק) באור עקיבא לשכונת היובל בעיר? מתברר כי המתקן היה גדול מדי לשטח השכונה החדשה ו”עבר דירה” לשטח מיועד אחר בשכונת היובל.

הצב הותקן בתחילה בפארק המשחקים בשכונת נווה אור, אולם בחודש האחרון עבר לשכונת היובל. בתחילה סברו תושבים כי השטח שהוכשר בפארק היובל יועד למתקן חדש, וכך היה נראה בתחילה, אולם התברר מהר מאוד מתושבים בנוה אור ומתושבים בשכונת היובל כי המעבר נועד כדי לפנות מקום למתקנים אחרים בשכונת נוה אור.

כזכור בחודש ינואר פרסמנו כי הורים בשכונה פנו ראש העיר יעקב אדרי והלינו על גודל הפארק שאינו מספיק, לטענתם, לכמות האוכלוסייה בה. “שכונה שאמורה לאכלס כ-400 משפחות, מתוכן המון צעירות, ראוי שהיה לה גינת משחקים שתוכל להכיל יותר ילדים. בפועל הגינה מחולקת ל-3 חלקים ש-2 מהן יכולות להכיל בבת אחת אולי 4 ילדים ביחד. בעיניי זו אכזבה גדולה, שכן כל השכונה הזו מאופיינת על ידי שכונה שאמורה להיות על וסביב הפארק והיא אינה מתקרבת ולו במעט לרמה ולגודל הפארקים שיש לשאר השכונות החדשות בעיר להציע”.

ההורים הציעו לשדרג את טיילת גני אור (שידלובסקי) על מנת שתספק פארק שעשועים גדול ורחב היקף. ראש העיר אדרי התייחס לרעיון ואמר כי “העירייה תשקיע בטיילת”.