חדרה: תושבים מתלוננים על היעדר מרכז טניס; מה קרה עם התכנון להקמת מגרש כזה בעיר?

רוצים טניס אבל נאלצים לשחק מחוץ לחדרה. "שנתיים וחצי אחרי ההבטחות והפרסומים של העירייה על מרכז טניס - לא רואים אחד כזה באופק", כתב התושב מיכאל בתקופה האחרונה. העירייה: "פרויקט מגרשי הטניס שאושר במועצת העיר, בוטל לאחר סחבת מול משרדי הממשלה"

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 25.8.19, 8:08

מגרש טניס. צילום: מגדלור ניוז

תושבים בחדרה מלינים כי למרות שחלפו מעל שנתיים וחצי מהתכנון להקמת מרכז טניס בעיר, שום דבר לא התקדם והם נאלצים ללכת לשחק במגרשים ביישובים וערים סמוכות כמו גן שמואל וקיסריה. מה הסיבה לכך? בעירייה מסבירים לאחרונה כי צצו בעיות וסחבת עם משרדי הממשלה בנושא.

התושב מיכאל כתב על כך לאחרונה וציין: “למי שלא זוכר, בסוף 2016 אושר החוזה להקמת מרכז טניס עירוני. מועצת העיר אישרה את ההתקשרות עם היזם שזכה במכרז להקמת מרכז טניס שיכלול 5 מגרשים, מלתחות, מזנון, וחנות קטנה למכירת ציוד מקצועי. ראש העיר: בשורה לחדרה, אשר תזכה סוף סוף למרכז טניס עירוני.

“ראש העיר צביקה גנדלמן, אשר העלה את ההתקשרות להצבעת המועצה, אמר כי מדובר בבשורה לעיר המונה כ-100 אלף תושבים ותזכה סוף סוף למרכז טניס עירוני. שנתיים וקצת אחרי אישור חוזה ולא רואים שום מרכז טניס בחדרה. פיתוח וקידום חדרה מבחינת הספורט, חינוך, השכלה גבוה, תעשיית היי טק כנראה לא יקרה בחמש השנים הקרובות זה בטוח”.

המרכז, היה אמור לקום על קרקע של כ-6,000 מ”ר בבעלות העירייה, בסמוך לשכונת הפארק. בתכנון היו 5 מגרשי טניס עם אופציה עתידית להגדיל את המרכז ולהקים בו מגרש נוסף, וכן מבנה אשר ישמש למנהלה, מזנון, מלתחות ואזור מנוחה בגודל של כ-150 מ”ר. עוד הייתה צפויה לפעול במרכז חנות קטנה לצורך מכירת ציוד מקצועי לטניס.

כל זה כאמור אושר, אך עקב בעיות מול משרדי ממשלה – נפל בשלב הזה.

תגובות

מעיריית חדרה נמסר: “פרויקט מגרשי הטניס שאושר במועצת העיר, בוטל לאחר סחבת מול משרדי הממשלה. בהנחיית ראש העירייה צביקה גנדלמן, יוקמו מגרשי טניס בצמוד לפרויקט הקאנטרי קלאב של “הולמס פלייס”, וכבר בקרוב ייצא מכרז להקמת המגרשים”.