"שכונת הבילויים" במתחם 11 בחדרה ליד המיקס ונחל חדרה: "זה לא קרוב, ייקח עוד כמה שנים טובות"

מתחם 11 צפוי לכלול שכונה גדולה, חדשה ואטרקטיבית ליד מתחם המיקס בחדרה, אך השבוע מצנן מ"מ ראש העירייה את האווירה: "צריך סבלנות". וגם - האם השכונה הזאת תהיה לחרדים בלבד?

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 27.8.19, 19:31

החודש פורסמו ידיעות לפיהן שכונה חדשה צפויה לקום בחדרה ולשנות דרמטית את החלק הצפון- מזרחי של העיר. אך השבוע מצננים בהנהלת המועצה את ההתלהבות ואומרים כי השכונה עדיין לא נבנית וכי הסטטוס שלה עוד בחיתוליו.

מדובר במתחם שבתוכנית המתאר חד/2020 מוגדר כמתחם 11, המסדיר  קטע פארק לאורך נחל חדרה, וכוללת פעילות מסחר ברחוב צה”ל.

“בבוא היום כשהתב”ע תהיה מאושרת ויראו שיש אפשרות לפתח שם את האיזור ולשים תשתיות, ייתכן שתהיה שם שכונה חדשה”

בין היתר מתוכנן בשכונה החדשה ובאזורה פארק רחב היקף, מקומות בילוי ומסחר, מבני ציבור וקצת יותר מ-1,200 יחידות דיור במגדלים בגבהים שונים בין 3 קומות ועד 12 קומות). אלה ייבנו על שני מגרשים גדולים.

התוכנית כוללת שני מגרשים גדולים לצרכי ציבור, האחד מיועד לבית ספר יסודי שישמש גם כמרכז קהילתי שכונתי, והשני מיועד לשימושים שכונתיים נוספים.

השבוע, צינן את האווירה מ”מ ראש עיריית חדרה טל אליהו כשהתייחס לתוכנית העתידית. “זהו מתחם שנמצא בצד הדרומי צמוד למיקס, נחל חדרה, שכונת ביל”ו ורחוב צה”ל.

“התב”ע הזו רצה בועדה המחוזית כבר מספר שנים ולאחרונה היא נכנסה לתחום ההפקדה. בבוא היום כשהתב”ע תהיה מאושרת ויראו שיש אפשרות לפתח שם את האיזור ולשים תשתיות, ייתכן שתהיה שם שכונה חדשה. עוד ייקח מספר שנים עד שהדבר ירקום עור וגידים ולכן צריך להתאזר בסבלנות. כל השמועות על שכונה לחרדים – מדובר בשטויות במיץ עגבניות. אין לזה שחר”.