מנהלת חדשה לאגף הנוער באור עקיבא: שני ראבי-ממן

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
מכבי

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מנהלת חדשה לאגף הנוער באור עקיבא: שני ראבי-ממן

-

מגדלור-פיד ♋

“נעשה הכל כדי לקדם את מנהיגות הנוער”. שני ראבי-ממן || צילום: פרטי

לקראת תחילת שנת הלימודים תש”ף – בחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי – נכנסה לפני כשבועיים לתפקידה מנהלת חדשה לאגף הנוער באור עקיבא: תגידו מזל טוב לשני ראבי ממן. שני, כבת 29, תושבת העיר מלידה, צמחה באגף הנוער, כנערה היתה פעילה במסגרת המד”צים במתנ”ס בעיר, השתתפה במשלחת בני נוער למיאמי והדריכה במרכז היהודי הקהילתי JCC.

את שירותה הצבאי עשתה בצנחנים כאחראית על כל קורסי הצניחה בצה”ל – שם גם הכירה את בעלה לעתיד. בני הזוג הם הורים לילד אחד, ושני כבר הספיקה ללמוד למספר תארים אקדמיים. היא בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד ממכללת אורנים, בעלת תואר ראשון בחינוך חברתי קהילתי והתמחות במנהיגות וניהול בקהילה, בעלת תעודת הוראה וכן בעלת תואר שני בארגון וניהול מערכות חינוך.

מחלקת הנוער בעיר ספגה טלטלה עם עזיבתו של אשר ארביב לפני כשנה את תפקידו כמנהל האגף והמעבר לתפקידו החדש – כמפקח במשרד החינוך במחוז חיפה במנהל חברה ונוער. “אשר ארביב הוא האב הרוחני שלי, טיפח אותי כשהייתי במד”צים ובמועצת נוער”, מפרגנת ראבי ממן ששומרת לו חסד נעורים. “בזכותו פניתי לתחום הזה של החינוך החברתי קהילתי. תמיד שמרנו על קשר, גם בזמן הלימודים ובזמן שעבדתי, היינו נפגשים הרבה במחוז חיפה – ואלו לגמרי נעליים גדולות להיכנס אליהן, אך אני רגועה מאוד – כי הרבה מהדברים שאני יודעת על עבודה עם נוער, למדתי ממנו”.

תפעל לקידום מנהיגות הנוער

בתפקידה האחרון במחלקת הנוער של המועצה האזורית חוף הכרמל, שימשה כרכזת הדרכה ומ”מ מנהל מחלקה. “חוף הכרמל מונה כ-30 יישובים/קיבוצים/מושבים וכפרי נוער ובעצם ניהלתי את כל רכזי הנוער שפעלו ברחבי המועצה, כ-25”, היא מספרת. “בניתי תכניות הדרכה מקיפות לכל פעילות/ אירוע, תכניות שנתיות, הנחתי את מועצת הנוער האזורית, בניתי וניהלתי את תכנית הקיץ המועצתית ועוד”. קודם לכן, ניהלה במשך 3.5 שנים את מערך הנוער במושב נופית, הסמוך לקרית טבעון.

– את בתהליך היכרות עם כל הגורמים באור עקיבא. איזה צרכים חדשים לנוער את מזהה?

“בזמן הקצר משנכנסתי לתפקיד הספקתי להיפגש כמעט עם כל מנהלי המחלקות והאגפים, אני צופה לשיתופי פעולה מדהימים, לקשר רציף וקבוע עם כולם. המטרה פה היא לקדם את בני הנוער בעיר,  ולשמחתי כולם מאוד מכווני מטרה לטובת העניין. אחד הצרכים שאני מזהה היא בנושא מנהיגות נוער או ליתר דיוק “נוער מדריך נוער”. כנערה מדריכה הדבר פיתח אותי מאוד, קידם אותי הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית וצוות המחלקה ואני נעשה הכל כדי לקדם את מנהיגות הנוער במחלקה, הן בתחום מועצת הנוער, הצופים ובני עקיבא ואפילו להחזיר עטרה ליושנה ולהקים פה קבוצת מד”צים רצינית ואיכותית”.

– יש לך כבר רעיונות איך לשדרג את תחום הנוער בעיר?

“יש לי הרבה רעיונות. אחד הדברים המרכזיים שאני מזהה זה הצורך במיתוג והסמלה של מחלקת הנוער, לייצר מחלקה שמדברת את שפת החינוך החברתי קהילתי, להקים תכניות חינוכיות חדשות ומגוונות- כך שכל נער/ה ימצאו את המקום שלהם בתוך המחלקה. אני מברכת את הקומונה החדשה של הצופים ואת צופייה הקומונרית החדשה של בני עקיבא. אתם צוות מחלקה לכל דבר – שתהיה שנה מלאה בעשייה. אני רוצה להודות לצוות מחלקת הנוער על העבודה הקשה במהלך הקיץ, ולבני הנוער – שתהיה שנת לימודים פוריה ומוצלחת”.

 

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

ענו על משאל מגדלור-ניוז: איך תחגגו השנה את ראש השנה?

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

דילוג לתוכן