שנת הלימודים תש”ף באור עקיבא: 4,300 תלמידים, שני גני ילדים חדשים ומתכוננים לקרית החינוך ב”אור ים”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
סיגל אלבז, בכנס היערכות לקראת פתיחת שנת הלימודים, הבוקר || צילום: פרטי

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

שנת הלימודים תש”ף באור עקיבא: 4,300 תלמידים, שני גני ילדים חדשים ומתכוננים לקרית החינוך ב”אור ים”

-

מגדלור-פיד ♋

סיגל אלבז, בכנס היערכות לקראת פתיחת שנת הלימודים, הבוקר || צילום: פרטי

על רקע העליה באחוז הזכאים לבגרות באור עקיבא – מ-78.6% בשנת 2017 ל-83.2% ב-2018, תיפתח ביום ראשון 1.9.19 שנת הלימודים תש”ף באור עקיבא. כ-4,300 תלמידים יפתחו את שנת הלימודים החדשה ב-11 בתי-ספר, 42 גני ילדים ומסגרות חינוך שונות בעיר.

לדברי מנהלת מחלקת החינוך בעירייה, סיגל אלבז, ‎ראש העיר יעקב אדרי פעל רבות לאפשר פתיחת מיטבית של שנת הלימודים, כאשר ‎תקציב גדול הושקע בחידוש מבנים וכן תקציב נוסף הוקצה לצרכים פדגוגיים.

“‎נערכו שינויים התאמות במבנים ושיפוצים במוסדות החינוך השונים בתחומי בטיחות, הקמת סביבות למידה חדשניות, מרחבי הכלה וכיתות מותאמות M21”, מציינת אלבז. “נרכש ציוד מחשבים היקפי, הורחבו רשתות וחיבורים לרשת, נרכש ריהוט וציוד דידקטי על פי תכנית העבודה וצרכי כל מוסד בהתאם. במהלך החודשים הבאים ימשכו עבודות הפיתוח והגינון ותושלמנה עבודות השיפוצים בהתאם לתכנית העבודה של אגף ההנדסה”.

עם פתיחת השנה, ייפתחו באור עקיבא שני גני ילדים נוספים, ובמהלך הקיץ נקלטו צוותי הוראה וסיוע ונעשו שינויים במצבת כח האדם בהתאם לכך. כמו כן נערכים בעיר לפתיחת מתחם לגיל הרך: מרכז טיפולי ותחנה לבריאות המשפחה בשכונת היובל ופתיחת מרכז יה”ל – מרכז הורים ילדים בשירות הפסיכולוגי.

תכנית מרכזית נוספת כוללת הערכות לפתיחת המבנה החדש והייחודי שהוקם בבית ספר העל יסודי אמי”ת-האופק. הבניין כולל סביבות למידה חדשניות, מעבדות לימוד מתקדמות, חדרי סדנא וקידום פרטני ומרחבי למידה ייחודיים .

לדברי אלבז, “‎במהלך השנה קיים אגף החינוך יחד עם משרד החינוך והשותפים הנוספים, דיונים רבים והוחלט על שורה של פעילויות חינוכיות תוך התייחסות לכל מגוון אוכלוסיות התלמידים, תכניות הכוללות תגבורים לימודיים לקידום הישגים ולשוויון הזדמנויות, תכניות העשרה וטיפוח מצוינות- עידוד יזמות וחשיבה יצירתית, שימת דגש על החינוך הבלתי פורמאלי – על רצף חינוכי – העשרה תרבותי וחברתית. כל תכנית מלווה ומגובה על ידי ראש העיר, המאפשר יוזמות וחדשנות – ואת היכולת לחלום ולהגשים”.

 

מתחם קרית החינוך אמי”ת-עתידים אור עקיבא || צילום ארכיון

‎במקביל לתכנון שנת הלימודים, עמלים בעירייה לקראת הקמתה של שכונת “אור ים” החדשה שתכפיל את מספר התושבים בעיר ותכלול קריית חינוך ומגוון של מוסדות חינוך. “אנו נערכים לקידום רגולציה בגיל הרך, תכנית להכשרת סייעות, תכניות ייחודיות להורים וילדים בהם טיפולים פרטניים וקבוצתיים. ‎העיר אור עקיבא מהווה מודל חינוכי לקידום ופיתוח תכניות ייחודיות כבר מגילאים צעירים. ‎שיתוף הפעולה בהובלת האגף, מהווה מרכיב חשוב ובולט בעשייה העירונית. ‎בחודש האחרון התבשרנו על מספר הישגים מרשימים בתחומי החינוך: עליה בהישגי הבגרויות בעיר מ -78.6 ל – 83.2. ‎אולפנית אשר עלתה ל 100 אחוזי זכאות, בית ספר עתידים שנבחר לאחד מבתי הספר המצטיינים בארץ וזכה על ידי משרד החינוך למענק אישי לכל מורה בסך של 8500 ₪”.

אלבז הוסיפה כי “הנהלת האגף וראש העיר מברכים את כל התלמידים ‎ואת צוותי ההוראה והחינוך בשנת לימודים פורייה ומוצלחת , שנה של צמיחה והצלחות. ‎אנו משבחים את כל צוות מערכת החינוך בעיר ובמוסדות החינוך על ההישגים המרשימים. ‎ יש לנו מערכת חינוך מקצועית ואיכותית הכוללת צוותים חינוכיים חרוצים מסורים ומקצועיים ביותר. ההישגים הם פרי עמלם של כל עובדי מערכת החינוך, איש איש בתפקידו, ואנו מודים לכל אחד על ההשקעה המסירות וההירתמות לקידום כל משימה ורעיון חדשני”.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
ענו על משאל מגדלור-ניוז: על מה אתם אוהבים לקרוא הכי הרבה ברשת – איזה תחום מעניין אתכם?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן