מלחמה על הבית: הפועל חיפה תרצה להמשיך את השליטה הערב בדרבי מול מכבי חיפה

 

הפועל חיפה כמרקחה. אחרי שבאימון יום השישי הגיעו אוהדים כדי להטריף את השחקנים באימון, תעלה היום הקבוצה לדרבי בו מסמנים אותה רובם כאנדרדוג – הפוזיציה האהובה עליה?

הפועל תארח את הדרבי הראשון של 19/20 ב-20:30 בסמי עופר, ומולה תתייצב מכבי חיפה שרוצה לא פחות מנקמה ספורטיבית על שלוש שנות דרבי כושלות, בהן השליטה האדומה הייתה ללא עוררין.

אוהדי הפועל חיפה מתוחים לא פחות מהשחקנים, והפורומים השונים התמלאו ביומיים האחרונים במחוות, זכרונות והודעות לקראת הדרבי כשהמסר הוא אחד: לעלות ולטרוף את הדשא.

בינתיים באימון המסכם, ערכו האוהדים מחווה לשחקנים הזרים של הפועל חיפה לקראת הדרבי. אלה הפתיעו את יסמין בוריץ’, קווין טאפוקו ופרנסיסקו ג’וניור כשתלו על הגדרות את דגלי המדינות מהם הגיעו בוסניה-הרצוגוביה (בוריץ’), גינאה-ביסאו (ג’וניור) וצרפת (טאפוקו). השחקנים הודו לקהל על המחווה המרגשת.

מעבר לים, איחל בלם הקבוצה לשעבר גבריאל תמאש איחולי הצלחה לאדומים בדרבי, כאשר הוא זכור מאוד בעקבות המפגשים בין שתי הקבוצות ולא מעט סערות להן גרם מול אוהדי מכבי חיפה.

האוהד רותם סגל כתב בטורו האישי לקראת המשחק כי יום שבת הוא יום שלם של מריטת עצבים יום שלם בציפייה להגיע כבר לאצטדיון ויום שלם בתקווה לחוות את אותה תחושה אותה חשנו במשך כל 3 העונות האחרונות”.

סגל הוסיף: “אל המשחק הזה 2 הקבוצות יגיעו לאחר נצחון במחזור הפתיחה וכל אחת מהקבוצות תרצה לעשות הכל בכדי לצאת לפגרת הנבחרות במאזן מושלם, גם מבחנת כשירות נראה שצפויים סגלים מלאים וחג הדרבי הזה הולך להגיע בשיא הדרו.

 

“לדרבי חוקים משלו זה אמנם משפט שחוק אבל ההיסטוריה מוכיחה לכולנו שזה בדיוק המצב, בדרבי לא התקציבים משחקים אפילו לא טיב הסגל, דרבי לא מנצחים ברגליים דרבי מנצחים עם הלב, דרבי מנצחים עם אנרגיות, דרבי מנצחים עם אמונה שהעיר הזו שלנו. זה היה יובל אבידור ב2011/12 עם צמד אדיר ומרגש זה היה זרקו קוראץ ב2013/14 ששלח את שלומי דורה לריצה אדירה זה היה מהארן לאלה ב2016/17 עם צמד מרהיב כמובן ראדו גינסארי ב2017/18 עם ריחוף ברחבה וגבי תאמש ב2018/19 עם טיל קרקע אוויר לרשת. כל החבורה הזו רצתה יותר, האמינה יותר וככה בדיוק מנצחים דרבי”.

השאלה הגדולה בסוף השבוע הייתה באיזה מערך יעלה חיים סילבס ונראה כי ייתן קרדיט לשיטת שלושת הבלמים, כשאשר לירן סרדל יירד להיות בלם. לסילבס יהיה הרכב מלא כאשר גילי ורמוט, נס זמיר ועדן בן בסט בתמונת ההרכב.

הרכב משוער הפועל חיפה: יסמין בוריץ’, דור מלול, ניסו קפילוטו, בן והבה, אלי בלילתי, לירן סרדל, קווין טאפוקו, פרנסיסקו סנטוס ג’וניור, גילי ורמוט, אלמוג בוזגלו ועדן בן בסט.

מכבי חיפה: הרכב מלא, מקסים פלקושצ’נקו על הספסל מול קבוצתו לשעבר

במכבי חיפה התבטאו השבוע בצורה די נחרצת: מחזירים את הדרבי לצד הירוק. אוהדי הקבוצה עלו בתוכניות הרדיו השונות ורובם הימרו על תבוסה להפועל -0:3 ומעלה, מה שמעיד על הביטחון של האוהדים בקבוצתם וגם קצת שחצנות לא מוסברת. התשובות כאמור יהיו הערב ב-22:30.

בינתיים, השחקן שקיבל במה נרחבת אצל האדומים ועבר באמצע העונה החולפת אל הצד הירוק – מקסים פלקושצ’נקו, איבד כמעט לחלוטין את מקומו בהרכב ואף דרש הבהרות מהצוות המקצועי לגבי מעמדו. כמה עצוב מבחינת פלקושצ’נקו שאת הדרבי הראשון של העונה הוא יראה מהספסל, דווקא לאחר שבשנים האחרונות היה אחד מעמודי הטווח בדרבי באדום ושיחק כמעט את כל המשחקים (וגם ניצח).

ירדן שועה, שחקן הבעיות במכבי, צפוי לקבל את חולמת ההרכב הראשון. מלבדו לא צפויים שינויים מרחיקי לכת בהרכב שניצח את הפועל רעננה בסיבוב הקודם.

הרכב משוער מכבי חיפה: גיא חיימוב, ארנסט מבוקה, עופרי ארד, עאיד חבשי, רז מאיר, נטע לביא, יובל אשכנזי, צ’ירון שרי (סיינסבורי), דולב חזיזה, ניקיטה רוקאביצה וירדן שועה.

יהיה זה המפגש ה-103 בין שתי הקבוצות בהיסטוריה, כאשר יתרון הניצחונות עומד לטובת מכבי עם 43 לעומת 29 להפועל.

[blog_news title=”עוד על הפועל חיפה” style=”” count=”5″ category=”הפועל-חיפה-לייב” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

 

דילוג לתוכן