ליקויים בטיחותיים בפארק היובל באור עקיבא; ראש העיר: "הנושא יטופל"

המחבר בין הנדנדה לקרקע נשבר, חלודה בנדנדה אחרת, שלולית ענק כתוצאה מפיצוץ צינור שטרם טופל • איש בטיחות המתגורר בשכונה: "צריכים להגיע לכאן בדחיפות"

מאת: איתי טטרו, 02.09.2019, 20:15

מספר ליקויים בטיחותיים נתגלו בפארק היובל באור עקיבא: הורים שהגיעו בימים האחרונים לפארק, אשר לטענתם אף התריעו על כך לעירייה ובמוקדי הפניות של העיר, הביעו דאגה מליקויים בטיחותיים במספר מתקני משחקים בפארק.

באחת הנדנדות, החיבור המתכתי של הנדנדה עם מוט הברזל שמעליה חלוד לחלוטין והחל להתקלף. ליקוי אחר שקשה שלא להבחין בו נמצא בנדנדת הילדים, המיועדת לארבעה ילדים, במתחם הפעוטות. אחד המחברים בין הקרקע למתקן נותק לחלוטין ואף הוא חלוד.

איש בטיחות המתגורר בשכונה ועובד ברשות מקומית בצפון ציין בפני “מגדלור ניוז” כי מדובר בסכנות בטיחותיות מהותיות ונדרש ביקור מוקדם ככל האפשר של גורמי הבטיחות בעירייה על מנת לטפל במפגעים.

מבדיקה שערכנו עולה כי מי שמבצעת את הביקורת לבטיחות המתקנים והפארק היא חברת “גנית פארק” בממוקמת בפארק העסקים קיסריה. בשילוט הכניסה לפארק נכתב כי הביקורת האחרונה נעשתה לפני מספר חודשים ועתידה להיערך שוב בעוד מספר חודשים – אחת לשנה.

ועוד בפארק היובל: במהלך העבודות להתקנת מתקן הצב במתחם הפעוטות, התפוצץ צינור תת קרקעי הנמצא בסמוך למתקן. הצינור טרם תוקן עד היום ושלולית גדולה המושכת אליה יתושים ודבורים עדיין נמצאת במקום.

בתוך כך, מחלקת הפיקוח בעיר החליטה להורות על שעות פתיחה לפארק היובל עוד במהלך הקיץ, כאשר בשעות הלילה הפארק ננעל באמצעות מנעול.

ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי מסר בתגובה לליקויים: “הנושא יטופל”.

 

צפו בתמונות מהליקויים, כפי שצולמו השבוע:

קראו גם > תצפית לקראת פתיחת שנה: סמוך לרוב גני השעשועים שנצפו באור עקיבא, חדרה ובנימינה אין פסי האטה

קראו גם > צב ראשון/שני: מה קרה למתקן המשחקים שנדד בין פארקים באור עקיבא?