חוזרים ללימודים: אלה הרשויות המקומיות באזור חדרה שישובו למסגרות החינוך ביום ראשון

על פי המתווה שאושר בממשלה, החזרה ביום ראשון תכלול בנוסף לגני הילדים וכיתות א'-ד' גם את כיתות ה'-ו' ו יא'-יב' – וכל אלה בישובים ירוקים וצהובים וכן בישובי "כתום בהיר"
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

חוזרים ללימודים: אלה הרשויות המקומיות באזור חדרה שישובו למסגרות החינוך ביום ראשון

על פי המתווה שאושר בממשלה, החזרה ביום ראשון תכלול בנוסף לגני הילדים וכיתות א'-ד' גם את כיתות ה'-ו' ו יא'-יב' – וכל אלה בישובים ירוקים וצהובים וכן בישובי "כתום בהיר"

מגדלור-פיד ♋

אור עקיבא, חדרה, בנימינה-גבעת עדה, פרדס חנה-כרכור, זכרון יעקב, מועצה אזורית חוף הכרמל, מועצה אזורית מנשה וחריש – כל הרשויות האלה יחזרו ללימודים ביום ראשון הקרוב (כאשר חלקם כבר חזרו בתחילת השבוע). 

על פי חתך הרמזור שבוצע היום (חמישי) – המועצה האזורית חוף הכרמל, המועצה האזורית אלונה והמועצה האזורית מנשה מוגדרות “ירוקות”; הרשויות המקומיות אור עקיבא, חדרה, בנימינה-גבעת עדה, זכרון יעקב ופרדס חנה-כרכור מוגדרות “צהובות”, וחדרה, חריש ועתלית מוגדרות “כתום בהיר”, כלומר, הרשויות הללו כתומות אולם אחוז המתחסנים במנה השנייה מעל גיל 50 הוא למעלה מ-70%.

כאמור, התלמידים בכיתות א’-ד’ בחדרה חוזרים ללימודים במתכונת מלאה כפי שנהגו לפני הסגר. גם תלמידי כיתות ה’-ו’ חוזרים במתכונת חלקית. תלמידי הכיתות הגבוהות יותר יחזרו למתכונת “אנו ניפגש” על פי מודל חדרה לחינוך.

גני הילדים חוזרים באופן מלא – שישה (6) ימים בשבוע, כולל הרצף החינוכי שיחזור כרגיל. כל הפרטים על החזרת מערכת החינוך בחדרה יפורטו בהמשך. מעיריית חדרה נמסר: “בימים הקרובים אנו יוצאים בשלושה מבצעי חיסונים לאוכלוסיה החרדית, לנוער וצעירים ולתושבי מערב העיר – חשוב מאוד ללכת להתחסן! בהצלחה לכולנו”.

על פי המתווה הקיים לגנים ולכיתות א’-ד’ שהחל ביום ראשון ויחל ברשויות המקומיות שטרם חזרו ללמוד, בגני ילדים, הלימודים יתקיימו לאורך 6 ימים בשבוע, בהתאם למערכת השעות הרגילה.  צהרוני גני הילדים יפעלו 5 ימים בשבוע, בצוותים קבועים ובקבוצות קבועות (מ-3 כיתות גן לכל היותר, עד 28 תלמידים בקבוצה).
כיתות א’-ב’.

הלמידה תתקיים בכיתות מלאות לאורך 5 ימים בשבוע למשך 5 שעות ביום, צהרוני כיתות א’-ב’ יפעלו 5 ימים בשבוע, בקבוצות קבועות ובצוותים קבועים.

בכיתות ג’-ד’ הלימודים יתקיימו בקבוצות קבועות (עד 20 תלמידים בקבוצה) לאורך 5 ימים בשבוע למשך 5 שעות ביום. מעבר בין קבוצות לימוד – בכיתות א’-ב’ – מורה יוכל ללמד תוך מעבר בין 3 קבוצות אורגניות קבועות, לכל היותר. בכיתות ג’-ד’ – מורה יוכל ללמד תוך מעבר בין 4 קבוצות אורגניות קבועות, לכל היותר.

אמש פרסמנו כי לאור השיפור במגמות התחלואה המשפיע על ההתקדמות בציוני הרמזור של הרשויות המקומיות, התקיים אמש דיון בראשות שר הבריאות, לבחינת מספר שינויים ועדכונים בביצוע חיתוך הרמזור הקרוב. זאת מתוך מטרה לאפשר למספר רב יותר של תלמידים לחזור לספסל הלימודים כבר בתחילת השבוע הבא.

על פי המתווה שאושר בממשלה, החזרה ביום ראשון תכלול בנוסף לגני הילדים וכיתות א’-ד’ גם את כיתות ה’-ו’ ו יא’-יב’ – וכל אלה בישובים ירוקים וצהובים וכן בישובי “כתום בהיר”.

ההחלטות שנקבעו במהלך הדיון היום, כוללות את השינויים הבאים:

1. חיתוך הרמזור שתוכנן להיום (רביעי) יידחה למחר (חמישי, 18.2) וישמש כחיתוך הקובע לפתיחת מערכת החינוך ביום ראשון.

2. ציון הרף לערים “כתומות בהירות” שעמד על 6.5 ומטה יעודכן ויעמוד החל מחיתוך זה על 7 ומטה.

3. רף ההתחסנות המחושב ימשיך להיות 70% (בני 50 ומעלה שבוע לאחר חיסון שני).

4. חישוב שיעור ההתחסנות יבוצע על בסיס השיעור המחושב ליום ראשון (23.3) – כלומר השיעור שיהיה נכון ליום פתיחת מערכת החינוך.

5. בחישוב שיעור ההתחסנות יבוצע ניכוי של מחלימים.

במשרד הבריאות מדגישים כי חיתוך זה יהיה חיתוך חד פעמי, המתבצע לאור המגמות בתחלואה ולקראת פתיחת הפעימה השנייה ביום ראשון. החל מהשבוע הבא הכוונה היא לחזור לשעון הרמזור הרגיל – שייחתך פעם בשבוע ביום רביעי ויקבע את פתיחת החינוך למשך שבוע קדימה.

297741cookie-checkחוזרים ללימודים: אלה הרשויות המקומיות באזור חדרה שישובו למסגרות החינוך ביום ראשון

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
guest
2 .
Inline Feedbacks
View all comments
שמח שהמשטרה עושה את עבודתה
שמח שהמשטרה עושה את עבודתה
26/07/2020 19:50

כל מה שיש לי לומר זה שתפסו את הבנאדם הנכון. אני שמח שהמשטרה עושה את מאמציה להגן על אזרחי ישראל מי יודע מה היה יכול לקרות לאבא אם לא היו עוצרים אותו. ולכל אלא שלא מסכימים בין אם הוא עשה זאת או לא, הוא איים על חיי אדם והוא צריך לקחת אחראיות על כך.

Fourtess
Fourtess
26/07/2020 15:50

חף מפשע עד שיוכח אשם, כרנאה ששכחו את זה במדינץ ישראל, עדיין אין תאור במצלמות ואף על פי החשד, מתעלמים מאימות הזיהוי, וממי שביצע את זה, ואף שכן על העובדה שאומרים שזה פלילי שזה ממש לא פלילי הבניין לא היה יכול לחטוף שום נזק כולשהו כשיש חומה שמפרידה, וגם עם הרכב היה מתפוצץ, הנזק היה מזערי לרכבים ליד ולא היה יכול להבצר תגובת שרשרת, מה שמוכיח שהמשטרה והבן אדם פועלים על דעת עצמם.

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

דילוג לתוכן