“מתחם קניות” גדול יוקם ליום אחד על חוף האקוודוקט בקיסריה: התשלום – בשקיות אשפה מלאות

“מתחם קניות” גדול יוקם ליום אחד על חוף האקוודוקט בקיסריה: התשלום – בשקיות אשפה מלאות

-

מגדלור-פיד ♋

מדינת ישראל מצטרפת לשבוע הניקיון הבינלאומי, בהובלת החברה להגנת הטבע והארגון הבינלאומי Let’s do it, במגוון של אירועים בחינם, שיתקיימו בשבוע הבא, 16-21.9.19, בכל רחבי הארץ, כולל שורה של אירועים ללא תשלום במיוחד ליום הבחירות.

ביום שבת, 21.9, בחוף קיסריה, בשיתוף  עם המועצה האזורית חוף כרמל והחברה לפיתוח קיסריה, בין השעות 10:00- 16:00, ייפתח מרחב קניות שלם על החוף.

 

כל מי שיגיע לאקוודוקט יפגוש בעמדת הסברה, שם יקבל שקיות אשפה והסבר. כל מי שיחזור עם שקית מלאה, יקבל חותמת על היד, איתה יוכל לרכוש במתחם השוק: 1.  מזון: דוכן של מיץ טבעי ופופקורן – אנשים יקבלו את המיץ בכוס ממותגת רב פעמית. 2. קולנוע: אוהל חושך ובתוכו יוקרן שלוש פעמים לאורך היום סרט מתאים לכל המשפחה בנושא. 3. דוכן יד שנייה – בגדים לראש השנה: דוכן יד שנייה יכיל אך ורק בגדים שווים שמתאימים לחגיגת ראש השנה (הורים וילדים). 4. דוכן אומנים – מתנות לראש השנה – יצירות שאומנים תרמו.

בנוסף, בקו החוף, לאורך כל שעות הפעילות, יתקיימו הדרכות חוויתיות, המקשרות בין פסולת לפגיעה בבעלי חיים של החוף והים התיכון.

המיזם מתבצע במסגרת “ישראל בוחרת נקי”. כאמור, במהלך שבוע הבא, 16-21.9.19, יתקיימו ברחבי הארץ סדרת אירועים חינמיים במסגרת “יום הניקיון הבינלאומי”, בהובלת החברה להגנת הטבע והארגון הבינלאומי Let’s do it, הפועל למען שינוי תרבותי בתחום הניקיון במרחב הציבורי, יוזם ומארגן את יום הניקיון הבינלאומי, המתקיים ב-169 ארצות מסביב לעולם ועד כה הפעיל כ-36 מיליון בני אדם בפעילויותיו.

צילומי ארכיון: מגדלור ניוז, דוברות המועצה חוף הכרמל

זוהי הפעם הראשונה שהוא מיוצג בישראל, ובמסגרת שיתוף הפעולה יתקיימו מגוון אירועים ומבצעי ניקיון. “כמעט כל מי שיוצא לטבע בישראל, שוהה בחופי הים, מטייל או צועד במרחב הציבורי בישראל נתקל בפסולת ואשפה. אנשים רבים, לצערנו, משליכים פסולת ברשות הרבים ואחרים אמנם אוספים, אך בשל מחסור בתשתיות היא אינה מובלת לאתרי הפסולת, חיות בר מפזרות אותה, והתוצאה – מרחב ציבורי מלוכלך. את המצב הזה חייבים לשנות”, מסבירה יעל אילמר-גירון, עוזרת למנכ”לית החברה להגנת הטבע, שמרכזת את הפעילות בשבוע הבא.

מארגני האירועים מסבירים כי לכלוך במרחב הציבורי מהווה מפגע אסתטי חמור ולכלוך בשטחים הטבעיים גורם גם לנזקים אקולוגיים חמורים ולפגיעה בבריאות הציבור. “הפסולת מסכנת את חיות הבר, מזהמת את מקורות המים, וגורמת להתפשטות ולהתרבות של מינים מסוימים, תוך הפרת האיזון האקולוגי, התפשטות מחלות, ופגיעה בבריאות הציבור. מעבר לכל אלו – לכלוך במרחב הציבורי מבטא את יחסו את האדם אל המרחב הטבעי הפתוח. אדם המשליך פסולת או אדיש לקיומה בשטח – אינו חש חיבור או אחריות לסביבה, ולעיתים הוא אף חש עוינות או ניכור כלפיה. יחד, למנוע את התמונות המוכרות של הררי פסולת”, מסבירה אילמר-גירון.

 —————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב
—————————————————-

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד באור עקיבא

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך


מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן