תעמולת בחירות אסורה? מנהל אגף שפ”ע באור עקיבא קרא בתכנית של מירי רגב: “מוסרים חיזוק לליכוד ולראש הממשלה”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

תעמולת בחירות אסורה? מנהל אגף שפ”ע באור עקיבא קרא בתכנית של מירי רגב: “מוסרים חיזוק לליכוד ולראש הממשלה”

-

מגדלור-פיד ♋

האם מנהל אגף שפ”ע בעיריית אור עקיבא, פבל יליזרוב, השתתף בתעמולת בחירות אסורה מבחינתו, עקב היותו עובד ציבור ברשות מקומית?

בשבוע שעבר היה יליזרוב אורח בתכנית “רגב לייב בדרכים” שעורכת שרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד) ברחבי הארץ, לקראת הבחירות לכנסת שיערכו ביום שלישי הבא.

במסגרת התכנית, המשודרת בעמוד הפייסבוק של רגב ומשותפת גם בעמוד הפייסבוק הרשמי של הליכוד ובעמודים אחרים של סניפי הליכוד בארץ, מארחת רגב חברי כנסת מטעם המפלגה, חברי סניפים, אמנים וכן מאפשרת לקהל המגיע לשאול שאלות ולהשתתף.

 

במהלך ביקורה של “רגב לייב בדרכים” במתחם מול החוף וילג’ חדרה בשבוע שעבר, הביע יליזרוב את תמיכתו בראש הממשלה ובמפלגה לקראת הבחירות וציין כי הערב (רביעי, 11.9.19) ישתתף נתניהו בכנס תמיכה של הליכוד, שמארגנת התאחדות יוצאי קווקז בישראל, שיליזרוב משמש גם כיושב הראש שלה.

“אני שמח להתארח כאן”, אמר יליזרוב לרגב. “אני מניח שכבר אמרו שהמצב הוא לא הכי טוב, ואנחנו צריכים לאחד את כל הכוחות בשביל להביא את התוצאה הכי טובה. אנחנו גם בקרב הקהילה הקווקזית החלטנו להקים מטה של הקהילה, בליכוד, וב-11.9 יהיה כנס ענק באור עקיבא בהשתתפות ראש הממשלה, יהיה כנס הידברות עם העדה.

“אנחנו מכאן שולחים את החיזוק והעזרה שלנו למפלגת השלטון, לליכוד, לראש הממשלה בנימין נתניהו ומאמינים שהפעם יהיה ניצחון ובגדול כי המלחמה היא על הבית”.

על פי החוק והנחיות היועץ המשפטי לממשלה, על עובד רשות מקומית חל איסור להביע תמיכה פומבית פוליטית. בסעיף 6 להנחיות היועץ המשפטי לממשלה – “פעילות מפלגתית של עובדי מדינה ועובדי רשויות מקומיות” – נכתב כי “לגבי השתתפות בתעמולת בחירות לכנסת או בתעמולת בחירות בתחום רשות מקומית שבה מתקיימות בחירות, נקבע, בין היתר, איסור פלילי קונקרטי על עובד מדינה או עובד רשות מקומית, שהוא בעל סמכות מינהלית או תפקיד שכרוך בו מגע עם קהל, לקחת חלק בתעמולת בחירות”.

יש לציין כי למרות האיסור הברור, עובדי ציבור שונים כבר נתפסו בעבר בתעמולה, בעיקר בעידן הרשתות החברתיות, אך לא הועלו נגדם סנקציות על ידי המדינה, לכאורה.

 

פבל יליזרוב מסר בתגובה לפניית מגדלור ניוז: “אני פועל ע”פ הנחיות של יועץ המשפטי בלבד, לכן אני מזמין אותך להפנות את שאלתך עליו הוא יתן לך את ההסבר הברור והמקצועי”.

ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי מסר בתגובה: “היועץ המשפטי יוציא הנחיות ברורות לגבי מערכת הבחירות”.

ממשרד הפנים נמסר: “תעמולת בחירות נמצאת באחריות וטיפול ועדת הבחירות של הכנסת. יש לפנות אליהם לקבלת התייחסות”.

מוועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-22 נמסר בתגובה: “אין באפשרותנו להתייחס לפנייה, וזאת בשל העובדה כי יו”ר ועדת הבחירות המרכזית הוא ישות שיפוטית לדון בעתירות בעניין עבירות על חוק הבחירות (דרכי תעמולה). ככל שמאן דהוא סבור כי נעשתה עבירה, באפשרותו להגיש עתירה בעניין ליו”ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-22, המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, כב’ השופט ח’ מלצר, והוא יידרש לטענות. אופן הגשת העתירה וסדרי הדין לדיון בה מפורטים בהוראות הבחירות (דרכי תעמולה) (סדרי הדין בבקשות ועררים), התשע”ה-2015”.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן