הפרשן הפוליטי הצעיר בישראל: עידו אשכנזי מחדרה

הוא מתעניין בפוליטיקה, באקטואליה, במאמרים של גיא בכור, משחק כדורגל, משתתף בחוגים ועתיד גם להוציא תואר ראשון כבר בתיכון. הכירו את עידו אשכנזי בן ה-10 מחדרה

מאת: איתי טטרו, 12.09.2019, 20:19

עידו אשכנזי בן ה-10 מחדרה מתעניין מאוד בפוליטיקה ואקטואליה, ובימים האלה הוא קורא, צופה וחוקר את מערכת הבחירות בישראל. השבוע הוא התארח בתכנית “העולם הבוקר” ברשת 13 עם אברי גלעד וטלי מץ והפליא אותם בידע הרב שיש לו על מה שקורה.

“זה באמת התחיל שהלכתי בכיתה א’ להצביע עם אבא שלי, התחלתי לשאול שאלות, להתעניין, לראות חדשות, לקרוא כתבות, לראות טלוויזיה, לקרוא עיתונים”, הוא סיפר.

“מה שמעניין אותי, אני לא יכול לשים את האצבע על נקודה אחת. מעניין אותי לדעת מה קורה, איפה אני נמצא, איפה אני חי”.

אשכנזי מתגורר בחדרה ולא רק זאת שהוא מתעניין מאוד במתרחש בארץ ובעולם, הוא עתיד להתחיל לימודי תואר ראשון ולסיימם בכיתה יב’. “אני הרבה מתעסק בפוליטיקה, ואחד הדברים שבאמת קצת מעצבנים אותי זה שמישהו אומר משהו כשהוא בעצמו יודע שזה לא נכון. כמו שלפני כמה זמן היה קטע עם גיא פלג שהוא אמר – בנימין נתניהו עשה עם הרכבות להונאת הציבור, לשחד את הציבור. אני מסתכל על הדברים האלה ואני אומר – מה כאן נכון?”.

צילום מסך: רשת 13

אשכנזי ציין כי אם היה מבוגר היה מצביע לליכוד ולראש הממשלה נתניהו. “העשור הזה הוא הכי טוב שלנו. מבחינת חוץ, אתה מכיר ראש ממשלה שנפגש גם עם פוטין ועם טראמפ?”.

ושלא תטעו: אשכנזי משחק כדורגל, הולך לחוגים, ומתעניין גם בתחומים נוספים. “אני מסיק בעצמי מסקנות, אני קורא מאמרים של גיא בכור. חלקם לא קלים להבנה. את הטוויטר מאוד אוהב להיות, אני רוצה לראות מה קורה במדינה.

צפו בראיון מתוך עמוד הפייסבוק של “העולם הבוקר” – רשת 13 >>