‘דה מרקר’: ‘פעם אחר פעם יזמים מנסים לשווק שכונות בלוד ואור עקיבא בלי להזכיר שהן בלוד ואור עקיבא’

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

‘דה מרקר’: ‘פעם אחר פעם יזמים מנסים לשווק שכונות בלוד ואור עקיבא בלי להזכיר שהן בלוד ואור עקיבא’

-

מגדלור-פיד ♋

רבות עסקנו כאן ב’מגדלור ניוז’ אודות “העלמת אור עקיבא” מפרסומים שונים של חברות הנדל”ן הבונות בעיר. בעבר זה היה עם פרויקט ‘מבואות קיסריה’ ובשנה האחרונה זה נמשך עם שכונת העתיד בעיר – ‘אור ים’.

השבוע גם בעיתון הכלכלי הנפוץ ‘דה מרקר’, התייחסו לסוגיה, וחשפו עוד שורת פרויקטים ברחבי הארץ, המשתמשים בשיטת “העלמת העיר” בה הם נבנים, על מנת למשוך קונים חדשים בלי הסטיגמה, לכאורה, של העיר עצמה.

בדה מרקר נכתב: “בעלוני השיווק של חברות הנדל”ן לא תמיד ממהרים לספר ללקוחות היכן הפרויקט, מחשש שהמיקום ירחיק את הקונים. כך נהפכה בית שמש לנוה שמיר, קרית מלאכי לכרמי הנדיב ובפרסומי שכונת הענק אור ים אין זכר לאור עקיבא. “פעם אחר פעם יזמים מנסים לשווק שכונות בלוד בלי להזכיר שהן בלוד”, נאמר שם – והדבר תקף גם לאור עקיבא.

בכתבה ב’דה מרקר’, הניתנת לקריאה רק למנויי האתר, נכתב בנוסף בפתיח הכתבה: “בשבוע שעבר שיתף בפייסבוק ראש עיריית לוד, יאיר רביבו, את התרגשותו משלט פרסום לפרויקט אאורה בבן שמן. “מסיים יום פגישות בתל אביב ונתקל בשלט שיווק של שכונת היוקרה נופי בן שמן. זו הולכת להיות אחת משכונות היוקרה של ישראל, עם פארק ענק, אגם, חיבור ליער ומוסדות חינוך מהטובים שיש”, כתב רביבו. התגובות לפוסט התחלקו בצורה לא שווה. חלק קטן שיבח והילל את רביבו, החלק השני התפלא על כך שדירת שלושה חדרים בפרויקט תעלה 1.4 מיליון שקל, מחיר שלא נותן פתרון לזוגות הצעירים בעיר, ויקר יותר מהמחירים המקובלים בעיר לדירה קטנה. הקבוצה השלישית של המגיבים התייחסה לעניין אחר. “מה, זה בלוד? ראינו את השלט ולא כתוב בשום מקום לוד…”.

בחודש יוני פרסמנו אודות תוכניתו של גיא זוהר בכאן 11, כאשר גם המנחה הותיק תהה מה זה בדיוק העיר “אור ים”.

“האם שמעתם על העיר הזאת?”, שאל גיא זוהר בתכניתו “מהצד השני” ב”כאן 11″ בשבוע שעבר, ולאחר מכן הוצג סרטון שכונת “אור ים” באור עקיבא ובו אומר הקריין: “הצטרפו להצלחה שסחפה את המדינה. אור ים, עיר קטנה מושלמת למשפחות”.

גיא זוהר המשיך ושאל: “אור ים, יש עיר כזאת? איך לא שמענו עליה? איפה נמצאת העיר זאת”. בהמשך הוקרן שוב סרטון הפרסומת של השכונה החדשה, ובה נאמר: “ממש במרכז הארץ, בין אור עקיבא לקיסריה. רק 20 דקות מחיפה ו-40 דקות מתל אביב”.

בשנה החולפת התבטא ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי בנושא וכבר ציין כי התופעה לא מקובלת עליו. “זה נושא שיווקי שאני לא מסכים לו”, אמר אדרי  על העלמת אור עקיבא מפרסומי הנדל”ן הארציים.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
ענו על משאל מגדלור-ניוז: על מה אתם אוהבים לקרוא הכי הרבה ברשת – איזה תחום מעניין אתכם?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן