מכת יתושים בזכרון יעקב; המועצה: מזג האוויר הקיצוני יצר סביבה אידיאלית להתרבות היתושים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מכת יתושים בזכרון יעקב; המועצה: מזג האוויר הקיצוני יצר סביבה אידיאלית להתרבות היתושים

-

מגדלור-פיד ♋בשבועות האחרונים הולכים ומתרבים תלונות של תושבים בזכרון יעקב על יתושים רבים ברחבי המושבה, שמהווים מטרד לא פשוט וכמובן – עוקצים. 

תושבים אף הזכירו פוסט שכתב ראש המועצה זיו דשא לפני שנבחר לראשות המועצה, לפני כשנתיים, בו כתב: “תכף מתחיל חוג בית אצל משפחת גנני ברחוב טרומפלדור. אבל גם לחוג הבית הגיעו שני אורחים שבתמונה (בתמונה הופיעו תרסיסים נגד עקיצות יתושים – א”ט). לרבים זה נראה כמו גזרת גורל. לחיות לצד מטרד בלתי נסבל של עקיצות יתושים. אני מבטיח, אם אבחר, אקצה את כל המשאבים הנדרשים לחיסול התופעה”.

“היתושים בזכרון יעקב פיתחו אינטיליגנציה פוליטית ותומכים בזיו”, כתב תושב המושבה. “מי שתומך בזיו לא נעקץ, מי שלא תומך בזיו נעקץ גם נעקץ”. “מתי לא היו יתושים בזכרון”, שאל תושב אחר. תושבת נוספת ציינה כי “היתושים היו פה לפנינו ויהיו פה אחרינו וזה לא תלוי במי ראש הרשות פה. כל עוד נמשיך לטפח גינות ומדשאות מושקות יהיה ליתושים היכן לשהות בשעות היום החמים! כבר כ 40 שנה שאני משתמש במכשירי קוטלי יתושים חשמלים למיניהם, אם לבית או למרפסת והמחירים שלהם רק הולכים ויורדים!”. 

מהמועצה המקומית זכרון יעקב נמסר בתגובה: “מחלקת איכות הסביבה של המועצה המקומית מבצעת מגוון פעולות במטרה להתמודד עם בעיית היתושים במושבה. המועצה המקומית מבצעת ריסוס במקומות בעייתיים, טיפול במקורות מים במרחב הציבורי ובאזורי הטלה אפשריים, הסברה בקרב הציבור ושיתוף פעולה עם רשויות שכנות לצורך טיפול במפגע וכן הגדלת צוות המדבירים.

“אף על פי כן, מזג האוויר הקיצוני, בתקופה האחרונה, אשר כלל ימי חמסין וימי גשם יצר סביבה אידיאלית להתרבות היתושים והפך את מרבית הפעולות ללא אפקטיביות. עם התייצבות מזג האוויר, הפעולות ההדברה יהיו יעילות יותר והתוצאה תורגש בשטח.

“כמו כן, במקרים רבים מקור המפגע ליתושים הוא מהגינה או מחצרות/גינות שכנות. ועל התושבים לבדוק שאין מקורות מים עומדים בגינה בצורותיהם השונים כגון, כדים ואדניות, צמיגים ישנים, בריכות וכל פריט אחר אשר יכול להכיל את מי הגשם מהתקופה האחרונה ולא יובש או טופל בהתאם. ומומלץ לפנות גם אל השכנים ולבקש מהם לבצע אותו הדבר. קיימת חשיבות רבה לסיוע של התושבים, בטיפול במרחב הפרטי שלהם”.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן