ביממה אחת: שני מקרי זיהום באוזן הגיעו ל’הלל יפה’ כתוצאה מפירסינג

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

ביממה אחת: שני מקרי זיהום באוזן הגיעו ל’הלל יפה’ כתוצאה מפירסינג

-

מגדלור-פיד ♋

מכבי

נער כבן 19 הגיע לחדר המיון של המרכז הרפואי הלל יפה בחדרה עם כאבים חמורים באוזן. לאחר בדיקה של ד”ר אור דגן מהיחידה לאף אוזן גרון וכירורגיה של ראש צוואר, נראתה דלקת חריפה באפרכסת.

מסתבר כי שבוע ימים לפני כן, ניקב את אוזנו לשם ענידת עגיל בחלק העליון של האפרכסת ונוצר זיהום באזור המנוקב שגרם להתנפחות האוזן ולהצטברות מוגלה שדרשה התערבות כירורגית.

מספר שעות מאוחר יותר, הגיעה לחדר המיון אישה כבת 58, עם כאבים, נפיחות ואודם באפרכסת, לאחר שניקבה את אוזנה כשבוע וחצי לפני כן. היא החלה טיפול אנטיביוטי ומשחתי ולאחר שלא ראתה שיפור, הגיעה ל”הלל יפה”. ד”ר קוסטנטין צ’רניק מהיחידה לאף אוזן גרון בדק אותה והבחין במוגלה שהצטברה באזור המנוקב. הוא החליט לאשפזה להמשך טיפול שכלל פתיחה של האזור המנוקב, הכנסת פתיל נקז לצורך ניקוז המוגלה ומתן טיפול אנטיביוטי דרך הוריד.

ד”ר יצחק ברוורמן, מנהל היחידה לאף אוזן גרון במרכז הרפואי הלל יפה, מציין כי ניקוב פירסינג בחלק העליון של האפרכסת, שמידרדר לכדי זיהום חמור ודורש התערבות כירורגית הוא דבר שכיח.

כאשר מנקבים את האוזן בחלק העליון של האפרכסת, חודרים את הסחוס והסיכוי שיתפתח זיהום גבוה מאוד, שכן אזור זה מקבל אספקת דם מועטה יחסית לעומת אזורים אחרים בגוף ולכן נדרש טיפול אנטיביוטי דרך הוריד תחת אשפוז. בחלק מהמקרים יכולה להצטבר מוגלה ואז יש צורך לנקזה ולבצע הרחבות של הנקב כדי להוציאה.

מכבי

ד”ר ברוורמן ממליץ כי במידה שמעוניינים בניקוב אוזניים יש להקפיד לעשות זאת תחת פיקוח, על ידי בעל מקצוע העושה שימוש בכלים היגייניים ובעל ניסיון בביצוע התהליך. “אמנם מדובר בהליך פשוט ביסודו, אך הוא עלול להביא לזיהומים ולסיבוכים עד לכדי עיוות של האוזן, במידה שלא מטפלים בזמן”, מסכם ד”ר ברוורמן.

לכל העדכוניםחדשות חדרה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן