פרדס חנה-כרכור מבקשת חלק מהכנסות פארק התעשייה קיסריה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

פרדס חנה-כרכור מבקשת חלק מהכנסות פארק התעשייה קיסריה

-

מגדלור-פיד ♋


ראש המועצה המקומית פרדס-חנה -כרכור, אלדד בר-כוכבא, פנה בשבוע שעבר למשרד הפנים בדרישה להעביר למועצה חלק מכספי הארנונה הנגבים ממפעלים באזור התעשייה קיסריה, הגובל בפרדס-חנה- כרכור.

“אזור התעשייה קיסריה נמצא בניהולה של קרן רוטשילד ומשתרע מערבית למסילת הברזל של פרדס חנה כרכור”, מסביר בר כוכבא. “על פי החוק, ההכנסות מארנונה של קרן רוטשילד פטורות ממס. הארנונה שגובה הקרן באזור התעשייה קיסריה לבדה נאמדות  בכ – 60 מיליון ש”ח לשנה.

“בקופת הקרן נאספו עד היום, על פי הערכות, כ-600 עד 700 מיליון שקלים ממקורות שונים,שלא נעשה בהם שום שימוש. על פי ידיעות שונות, האוצר נושא ונותן כעת עם הנהלת הקרן על העברת  חלק גדול מיתרות הקרן לידיו, כדי להעבירן למטרות שונות, לפי החלטת המשרד”.

פארק התעשייה קיסריה || צילום ארכיון

בפנייתו למשרד הפנים כותב ראש מועצת פרדס חנה כרכור, ד”ר בר-כוכבא כי בתחומי המועצה מצויות שכונות לא מעטות שניתן להגדירן פריפריה חברתית, שהמצב הסוציו אקונומי של תושביהן נמוך. “אבקש להביא לדיון במסגרת הוועדה הגיאוגרפית חיפה את חלוקת ההכנסות של אזור התעשייה קיסריה עם הרשויות הסמוכות” כותב ד”ר בר-כוכבא בפנייתו.

“בדיקות שנערכו ע”י המועצה המקומית פרדס חנה כרכור העלו כי יהיה קושי רב להקים אזור תעשייה מקביל לאזור התעשייה קיסריה, בסמיכות. באין עוררין על כך שאזור התעשייה קיסריה מוצלח, ברצוני להעלות לדיון את חלוקת ההכנסות של אזור התעשייה ולבחון אפשרויות לשיתוף פעולה ולחלוקת הכנסות הולמת”.

בר כוכבא אומר עוד כי העברת ההכנסות מאזור התעשייה בפרדס חנה למטרות אחרות תהיה עוול משווע.

“פרדס חנה כרכור אמנם נמצאת בתנופת פיתוח ובאים אליה כיום תושבים חדשים ממרכז הארץ שמצבם הכלכלי טוב, אבל באותה עת, יש כאן שכונות ותיקות שהוקמו בימי העלייה הגדולה של שנות החמישים והשישים של המאה שעברה, ומצבן קשה.

“ההיגיון מחייב את חלוקת ההכנסות שנותרו בקופת אזור התעשייה לרשויות הסמוכות ובראשן פרדס חנה כרכור”, הוסיף.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום.


[fbcomments]

 [blog_news title=”עוד חדשות” style=”” count=”4″ category=”” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן