“כמעט קרה אסון”: בבנימינה מזועזעים ממסיבת האלכוהול אתמול במושבה

“כמעט קרה אסון”: בבנימינה מזועזעים ממסיבת האלכוהול אתמול במושבה

-

מגדלור-פיד ♋מסיבת ל”ג בעומר שהתקיימה אתמול בבנימינה הפכה לשיחת היום במושבה בעקבות תוצאותיה, שלפי גורמים במועצה, עלולות היו להיות טראגיות וקשות עוד יותר. על פי גורם במועצה, במסיבה השתתפו נערים ששתו אלכוהול עד איבוד הכרה.

“אתמול כמעט קרה אסון”, כך נפתח פוסט שפירסם בשעה האחרונה יאיר גרינברג, רכז הנוער במועצת בנימינה-גבעת עדה. “אם לא תושייתם של כמה נערות ונערים יתכן והפוסט היה פוסט קשה מנשוא”.

גרינברג כותב: “דעו מארגני המסיבה אתמול, לקחתם על עצמכם סיכון בלתי מחושב, כשנער שותה ומאבד הכרה זה שלו ושל הוריו, כשזה קורה במסיבה שאתם אירגנתם האחריות הופכת גם שלכם. דעו הורי מארגני המסיבה, הילדים שלכם בהחלט מלאי רצון טוב – אך את מי זה יעניין אחרי שיקרה אסון? אחרי שתשבו עם ילדיכם בחקירה כי אסון קרה במסיבה שהם אירגנו. מסיבה שבה חלק מהנערות והנערים שותים ללא הכרה וללא השגחה.

“דעו משתתפי המסיבה – זה לא חייב להיות ככה! ואני לא מתכוון להטיף לכם על שתיית אלכוהול. אלא על איך שזה נראה. זה נראה לא טוב. וזה לא חייב להיות ככה. ראיתי דוגמאות למסיבות שיש בהן אלכוהול וזה נראה אחרת. אנשים שומרים אחד על השני. אני לא חושב שאלכוהול הולם את הגיל שלכם אבל אם כבר בחרתם לשתות או להיות במסיבה ששותים בה – לפחות שהמסיבה תראה כמו מסיבה ולא כמו שדה שיכורים מעוכים מקיאים ומעולפים.

“דעו הורי משתתפי המסיבה – הילדים שלכם הלכו למסיבה מסוכנת בה מגישים אלכוהול לצעירים מתחת לגיל 18 ואין שם אף אדם מבוגר. אני לא אומר לכם לא לאפשר לילדים שלכם ללכת, אני לא בטוח שבעצמי הייתי מסוגל לאסור על ילדיי ללכת למסיבה שכולם הולכים אליה. אבל אם כבר אפשרתם – דעו לאן הם הולכים. למסיבה שהסיכון בה להיפגע הוא גבוה. שמי שנושא באחריות לא מבין את גודלה.

“דעו משטרת ישראל תחנת זיכרון – כבר שנה וחצי שאתם מפוצצים מסיבות רושמים שמות חוקרים חקירות והמסיבות ממשיכות. חשבתם אולי לשנות כיוון?
אם אתמול היה קורה אסון זה היה גם האחריות שלכם. אתם שברשלנות מביכה או הפגנת ביריונות חקרתם אותי בעבירה תלושה מהמציאות (ניהול עסק ללא רישיון) ואסרתם עלי להיות נוכח במסיבות. אז מה אתם אומרים? לא היה כדאי שיהיה שם מבוגר לפני שהנערים נשפכים? זו התוצאה לה ייחלתם?

“דע מר שוטר קהילתי – אתה שוטר בכלל לא קהילתי. לגייס מתנדבים כל פקיד יכול ולפרק מסיבות כל שוטר יכול ואין צורך בך בכדי להפיץ סרטונים על סכנות האש ואם נער רוצה לדעת על סכנות האלכוהול והסמים והרשת הוא יכול לפתוח גוגל.

“שוטר קהילתי הוא שוטר שמעניק לקהילה ביטחון. הוא מכיר את התושבים בשמות שלהם. הוא יודע על מסיבות יודע מי מארגן אותם, מדבר עם המארגנים ועם ההורים שלהם ודואג שהמסיבות לא יהיו מסכנות חיים. הוא מסתובב בגנים הציבוריים ומתעניין בתושבים לפני שמבקש תעודת זהות או חושד שיש להם אלכוהול בתיק.

הוא דואג לגשת לרחוב הברוש פינת השריג אחרי שסיים לחקור, לאסוף ראיות ולפזר את הקהל של המסיבה כי שם יש 50 בני נוער שצריך שיגיעו הביתה בביטחה. והם עושים רעש לשכנים. וחלקם שתויים אז גם אולי מכות בין חבורות היו יכולות להמנע. היה אחד כזה, תמיר דוד. מומלץ להתייעץ עימו.

“דעו לכם בכירי משרד החינוך שמכריזים על איסור השתתפות אנשי חינוך במדורות. נמאס מהכסת”ח. אם יש מדורה והיא מסוכנת אני רוצה להיות שם. לדבר עם המארגנים ולדאוג יחד איתם שאין סכנה. אנחנו מחנכים את הנוער להוביל להנהיג לקחת אחריות אבל מפחדים שאם יראו אותנו במדורה יגידו שאנחנו אירגנו אותה. שיגידו. מה שחשוב הוא שכולם יחזרו הביתה בשלום. אחר כך הביורוקרטיה. דעו כל תושבי בנימינה גבעת עדה שאתמול בלילה היישוב שלנו היה קרוב לאסון ואם נמשיך לטמון את הראש בחול – הוא יגיע. אני לא יודע איזה ברק צריך לפגוע במודעות שלנו כדי שנמגר לחלוטין אירועים כאלו. אבל אינשאללה שיפגע כבר.

“ולסיום תודה, תודה לנערות ולנערים שכן גילו אחריות אתמול. שהמירו מדורות בפויקע ומנגל, שהביאו מטף כיבוי ומים, שהבינו שמשהו רע קורה – והזעיקו מבוגר. תודה להורים שהתקשרו והציעו עזרה. לא מובן מאליו.

“ותודה לשבעת עובדי המועצה שבין כיבוי שריפה לפיקוח על מדורה טיפלו בנוער שלנו בנעימים ועברו מדורה מדורה, אירוע אירוע, והתאימו את עצמם לכל גיל ומצב. הם היו שם כל הערב וכל הלילה לשמור על המושבות. את המדורה האחרונה כיביתי ב-6:00 בבוקר. אבל אחרי אירועי אמש לא הצלחתי להרדם. עכשיו אלך לישון ושכל אחד יסיק מסקנותיו, אם היום לא נתעורר – מחר נצטער”.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן