שנה לבחירות באור עקיבא: אין קואליציה, אין סגני ראש עיר וישיבות מועצה נדחות

שנה לבחירות באור עקיבא: אין קואליציה, אין סגני ראש עיר וישיבות מועצה נדחות

-

מגדלור-פיד ♋

כשנה חלפה מאז בחירתה של מועצת העיר אור עקיבא, באוקטובר 2018, בישראל כבר הספיקו לחלוף שתי מערכות בחירות, אבל בעיר עדיין לא כוננה קואליציה וראש העיר יעקב אדרי טרם הביא לאישור מועצת העיר את סגניו וממלא מקומו. 

נראה שסיר הלחץ שהיה על אש נמוכה מתחיל בשבועות האחרונים לבעבע יותר ויותר. חבר מועצת העיר אמר היום ל”מגדלור ניוז” כי “ראש העיר אדרי נמצא בנתק איתנו. דברים לא זזים. אין התקדמות במינוי סגנים, אין קואליציה ולא מתקדם שום דבר”.

כזכור, בסוף חודש מאי חתמו 7 חברי מועצה על מסמך מוסכם ובו אישרו החברים החתומים עליו כי ממלא מקום ראש העיר יהיה שמחה יוסיפוב, לסגן ראש העיר בפועל ימונה אלי אנקונינה, לסגן ראש העיר בתואר ימונה אברהם כהן ולאחר מחצית הקדנציה יחליפו בתפקיד יוסי כדורי. נוח שמאילוב ימונה למשנה ראש העיר בהתנדבות.

אותה הצעה ומסמך של חברי המועצה לא הגיעה עד היום לאישור מועצת העיר, על רקע חילוקי דעות. במקביל, בשבועות האחרונים החלו תושבים להעביר ביקורת נוקבת יותר על הנעשה בעיר: בנושא הניקיון, נראות העיר, תשתיות של מבנים ישנים, הזנחה של השכונות הוותיקות ואף ביקורת אישית כלפי ראש העיר אדרי.

טענה נוספת שעולה בשבועות האחרונים היא דחייתן של ישיבות מועצה חדשות. מתחילת חודש יולי, ישיבה שדנה בנושא התקציב אשר אושרה רק בישיבה שבאה אחריה ממנה נעדרו חברי מועצה רבים, לא נערכה ישיבת מועצה חדשה.

 

פנינו היום לחברי מועצה נוספים בעיר וביקשנו את התייחסותם בנושא אי הקמת הקואליציה, אי מינוי הסגנים ואמירה של חברי מועצה אחרים כי ראש העיר התנתק מהם. מבין אלה שפנינו, רק חבר מועצת העיר אברהם כהן השיב על הדברים. “זה שאין קואליציה זאת עובדה”, אומר כהן. “זה שראש העיר מנותק מחברי מועצת העיר- זה לא נכון. שאני בקשר יום יום איתו, מטפל בנושא נוער וצעירים וכל העיר רואה הכל ואני מניח שגם אתה. יש לציין שראש העיר נותן את המקסימום לתקציבים לחינוך, נוער וצעירים. זה חשוב מאוד. נכון מאוד שהכל חשוב, הנקיון ושאר הדברים. אני מסכים שאין קואליציה וקשה מאוד לתפקד. אני מאחל לתושבי אור עקיבא שנה טובה ומתוקה”.

כאמור, שאר חברי המועצה בחרו שלא להתייחס לנושא.

בתוך כך, חבר מועצת העיר משה ביטון ביקש לכנס ישיבת מועצה שלא מן המניין שתתכנס כבר ביום שני הקרוב. על סדר היום: ניקיון העיר, גינון, שכונת אור ים ו”הסרתה” של אור עקיבא מפרסומי השכונה, היחס העירוני לתושב ולצרכיו והתנהלות המועצה. “העיר פשוט מלוכלכת, ניתן לזהות בקלות חוסר אכפתיות, חוסר סדר ואין יד מכוונת”, מציין ביטון בהצעתו לסדר היום. באשר לגינון כותב ביטון כי “נראה בבירור שאין פיקוח ואין תכנית עבודה מסודרת”. ביטון מציין עוד כי “יש צורך לעשות חישוב מסלול מחדש בצורה של השירות המגיע לתושבים ולפניותיהם”, וכן כי יש לתת את הדעת ל”ישיבות מועצה שנקבעות ומבוטלות מיידית, ועדות שלא מתקיימות, אין קואליציה וחלוקת תפקידים למרות שבאם רצה ראש העיר יכול היה להקימה תוך שבוע ימים, משיקוליו שלו בחר להתנער מהקמתה. אפשר לקבל הסבר מה מונע הקמת קואליציה?”.

ראש העיר יעקב אדרי מסר בתגובה: “יש ישיבות כחוק ואני מדבר עם חברי המועצה”.

 

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא

עוד באור עקיבא

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד באור עקיבא

הצטרפו אלינו


מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן