בעקבות הכרישים: התרעת אזהרה מצלילה בקרבת תחנת הכח בחדרה

בעקבות הכרישים: התרעת אזהרה מצלילה בקרבת תחנת הכח בחדרה

-

מגדלור-פיד ♋
רשות הטבע והגנים שבה ומתריעה היום בפני הציבור מפני צלילה בסמיכות לכרישים המתרכזים בתקופה זו כמידי שנה, עד חודש אפריל, באזור תחנת הכוח בחדרה. זאת מחשש לסכנה לצוללים חובבנים ואף מקצועיים.

ברשות מדגישים כי המפגש עם הכרישים אינו צפוי או נשלט, ובימים האחרונים אף ניכר שינוי בהתנהגות הכרישים. זאת ייתכן בעקבות צוללים באזור המשפיעים על כך ועלולים להיחשף לסכנה.

בתוך כך הרשות מציינת כי באזור שפך המים החמים של תחנת הכוח בו מתרכזים הכרישים קיימים זרמים חזקים ומערבולות חזקות שעלולות לסכן חיים לצד ציוד דייג רב כגון קרסים וחוטי דייג משוחררים המסכנים את הצוללים.


כרישים בחדרה || צילום: באדיבות חברת נחלים- חגי נתיב, מוריס קאהן

ברשות מזכירים כי הכריש נמצא בסכנת הכחדה והינו ערך טבע מוגן. משכך אסור לפגוע בו, להטריד אותו, להאכיל אותו וכדומה וכל העושה כך עובר על החוק ומסתכן בענישה פלילית.

בתוך כך ב- 3 במרץ, כמידי שנה, תציין רשות הטבע והגנים את היום העולמי לשמירת החי בבר והשנה בסימן שומרים על החיים בים – למען האנשים ולמען הסביבה. פעילות השמירה על ערכי הטבע המוגנים בים היא בין תחומי הליבה בהן עוסקת היחידה הימית של רשות הטבע והגנים והרשות בכלל.צילום ארכיון: חגי נתיב – תחנת מוריס קאהן לחקר הים, אוניברסיטת חיפה

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן