בקצרה באור עקיבא || פברואר-מרץ 2020

בקצרה באור עקיבא || פברואר-מרץ 2020

-

מגדלור-פיד ♋

Ι עשרות מתנדבים משתתפים מדי יום בחלוקת מזון לקשישים באור עקיבא

1.4 || נגיף הקורונה ממשיך ומתפשט במדינה ומביא עמו שינויים באורח החיים של רבים מאיתנו, בהם הבידוד של עשרות אלפי אנשים. בעקבות מצב זה מתעוררים צרכים שונים והשילוב של רבים שיצאו לחופשה ממקום עבודתם מביאים לעלייה במספר המתנדבים המסייעים לאוכלוסיות הזקוקות לכך בתקופה זו.

באור עקיבא, החלה לפעול בשבוע שעבר קבוצת וואטסאפ ייעודית “אור עקיבא נלחמת בקורונה”, במסגרתה מגיעים מדי יום עשרות מתנדבים למתחם סניף “מאיר פנים” בעיר ומסייעים בחלוקת מזון לאוכלוסייה הוותיקה.

הקבוצה צוברת תאוצה מיום ליום – וכאמור, מגיעים אליה רבים רבים המתנדבים מדי יום ומסייעים באריזה.

בתוך כך, עדכנה היום מנהלת סניף “מאיר פנים” אילנית חפוטה, כי 300 מתושבי העיר יקבלו “ליל סדר מלא” – סימני החג, מצות, יין, ארוחות מלאות, החל ממנה ראשונה, עיקרית, קינוח ושתיה, כולל היום למחרת – עם ארוחה שתכלול מנה ראשונה ומנה עיקרית. כל המנות יהיו ללא חשש קטניות.

“מדובר ביוזמה של אנשים למען אנשים”, מציינים מנהלי הקבוצה, “הכל במטרה לעבור את התקופה הזו בצורה טובה יותר, וחברתית יותר. כולנו פועלים למען כולם. הסולידריות החברתית חשובה. מזמינים אתכם להצטרף”.

להצטרפות לקבוצה – “אור עקיבא נלחמת בקורונה”, ליחצו כאן. 


“הישראלי המכוער”: קנו מצרכים ביינות ביתן באור עקיבא והשליכו את הכפפות על הרצפה בכל המתחם

 1.4 || בעקבות נגיף הקורונה והמוני האנשים שמגיעים אל רשתות השיווק השונות, החלו לאחרונה הסניפים לחלק כפפות בכניסה למקום ולחייב ללובשן על מנת לשמור על רמת היגיינה גבוהה יחסית במטרה למנוע הידבקויות ובעיות.

הבעיה החלה ביציאה מהמקום: אנשים שסיימו את הקניות החלו להשליך את הכפפות במרחב הציבורי, בדרך כלל בחנייה או בחלקים שונים של המתחמים וגרמו בכך ללכלוך וזוהמה מצד אחר.

כך למשל, אנשים שהגיעו אל סניף יינות ביתן באור עקיבא בימים האחרונים, לא יכלו שלא לשים לב לעשרות כפפות בצבעים שונים אשר מושלכים במדרכות, בחניות ומסביב למתחם, עדות לסוג של “ישראלי מכוער” שהחליט לזרוק את הכפפות דווקא על הרצפה במקום בפחי הזבל הסמוכים.

“אנשים חוצפנים פשוט זורקים את הזיהומים שלהם במרחב הציבורי”, אמרה חנה, תושבת העיר שבאה לעשות קניות בסוף השבוע האחרון ביינות ביתן. גורם נוסף אמר בנושא: “אנשים פה נותנים את הלב והנשמה בשביל לתת שירות מסכנים את החיים שלהם למען הציבור וזה מה שהציבור משאיר בתור הוקרת ‘תודה'”.

 


רוצים לדעת מה קורה במחלף אור עקיבא בכביש החוף? פשוט מקליקים
30.3 || שוקלים אם לצאת מהבית ולבחון את העומסים מקרוב? רוצים לראות מה קורה עכשיו בכבישי ישראל ובפרט במחלף אור עקיבא? חברת “נתיבי ישראל” הציבה בשבועות האחרונים מצלמה חדשה בכביש מכיוון צפון לדרום וכעת משתמשי הדרך יוכלו לראות מקרוב בכל רגע נתון מה מצב התנועה בכביש. חברת נתיבי ישראל פרסה במהלך השנים האחרונות כ 220 מצלמות לניהול בקרת תנועה בצמתים מרומזרים, מחלפים וקטעי דרך. פריסת המצלמות הינה ארצית וגדלה בכ 30 מצלמות בכל שנה, בתלות בתקציב.המצלמות מותקנות על תרנים בגבהים של 15-21 מ’ ובעלות יכולת צפייה ברדיוס של 1000-2000 מטרים בתלות בטופוגרפיה.כבישים נוספים הנמצאים באזור חדרה ושניתן לצפות בהם באתר: צומת אור עקיבא בכביש 4; ג’סר א-זרקא בחיבור בין כביש 6531 לכביש החוף; מעגן מיכאל בחיבור בין כביש 6531 לכביש החוף; מחלף קיסריה בחיבור בין כביש 65 לכביש החוף; כביש 4 ביאליק; כביש 4 יער חדרה; כביש 4 נחל חדרה; בנימינה, צומת ברניצקי, בחיבור בין כביש 4 לכביש 653; זכרון יעקב בחיבור בין כביש החוף לכביש 70; זכרון יעקב בצומת בכביש 4; כביש 651 בפארק התעשייה קיסריה.למערכת המצלמות של חברת נתיבי ישראל – ליחצו כאן.בחיפוש – כיתבו את שם העיר או היישוב.

רכבים הושחתו והוצתו בשכונת נוה אור באור עקיבא; רכב עלה באש באמצע הלילה באיזור התעשייה בעיר >>

29.3 || משבר הקורונה, כמעט ואין איש ברחובות ותוסיפו את העובדה שמדובר בשעת לילה מאוחרת – ובכל זאת, הדבר לא מנע ונדליזם חמור מאוד בסוף השבוע בשני מוקדים באור עקיבא: בשכונת נוה אור הושחתו והוצתו מספר רכבים בסוף השבוע ובאיזור התעשייה בעיר עלה באש רכב פרטי.

רביד חוכיימה, מפקד משטרת אור עקיבא-קיסריה, מסר הבוקר כי אתמול בלילה (מוצאי שבת) אירע אירוע פלילי חמור של הצתת רכבים וגרימת נזק לרכבים נוספים בשכונת opark. “מאתמול בלילה עבדנו על מנת להגיע לחשודים ולאחר עבודה קשה בשיתוף פעולה כוחות נוספים ואמצעים רבים כולל סיוע של מוקד רואה הצלחנו להגיע לחשוד והיום ביצענו את מעצרו בעיר.

“אני מבקש מכולם להמשיך עם המשמעת העצמית והאחריות החברתית בנושא הקורונה רוב רובם של תושבי העיר מגלים אחריות ואנחנו גאים בהם , אך אני מזכיר שמי שיפר ולא ישמע להנחיות משרד הבריאות יקנס ובטח בתקופה כלכלית לא פשוטה זה קנס כואב, אנא הימנעו מהפרות. אנחנו לא נשקוט ולא נאפשר פשיעה לפגיעה בתושבי העיר לא נחסוך במשאבים ונגיע לכל מבצע עבירה”.

צפו בוונדליזם בשכונת נוה אור (צילום: עמוד הפייסבוק, שיטור עירוני אור עקיבא) >>

באירוע אחר, בשעות הלילה המאוחרות שבין שישי לשבת, בשכונת בן גוריון באור עקיבא, בשטח שקרוב יותר לאיזור התעשייה הצפוני, נקראה ניידת כיבוי אש על מנת להשתלט על שריפה שפרצה ברכב פרטי.

כפי שניתן לראות בצילום, רכב עלה באש כאשר לא ברורה עדיין הסיבה לכך – האם מהצתה מכוונת או מתקלה ברכב, אך החשד הוא כי מדובר בהצתה. הסרטון התקבל באמצעות המסר האדום של מגדלור ניוז.

 

// עדכון ראשון: 9:22

 


קורונה וחיות מחמד: עליה מדאיגה בנטישת כלבים וחתולים באור עקיבא

26.3 || האם אפשר להדביק או להידבק בקורונה מחיית מחמד? על פי ארגון הבריאות העולמי – כלבים וחתולים לא יכולים לחלות בקורונה, ולכן גם לא יכולים להדביק. למרות הנתון הזה, בתקופה האחרונה חלה עלייה מדאיגה בנטישת בעלי החיים בקרב מגדלי חיות מחמד בישראל – ובאור עקיבא בפרט.

מנהל מחלקת התברואה בעיריית אור עקיבא, הרצל אלמדו, מציין כי בימים האחרונים שם לב לנטישה הולכת וגוברת של כלבים וחתולים במרחב הציבורי בעיר. “כלבים וחתולים לא מעבירים את מחלת הקורונה”, כתב ברשתות החברתיות, “אין שום צורך לנטוש בני משפחה” .

באגודת צער בעלי חיים מציינים כי אמנם ישנם מי שמגיעים לאמץ בעלי חיים בימים אלו, אך יחד עם זאת, חלה עליה מדאיגה של 30% בנטישת בעלי חיים בתקופה הזאת. “אנחנו מעודדים אתכם להגיע אלינו לאמץ, להוסיף אור, חום ואהבה למשפחה – דווקא בתקופה שהסטרס גובר. אין דבר יותר משמח ומרגיע מכלב או חתול בבית”, מציינים באגודה.

גדי ויטנר, דובר אגודת צער בעלי חיים בישראל צתיין כי “השגרה בבית המחסה אינה קלה כמעט תמיד ופתאום בא וירוס הקורונה ומנחית מכה איומה שמטלטלת את עולם בעלי החיים הנטושים שהוא גם ככה שברירי מאוד בימים כתיקונם ועם כל כלב וחתול שנזרק מהבית סכנת חיים מרחפת על כל בעלי החיים הנטושים בכלביות ובחתולית בכל רחבי הארץ.

“מפחיד אותנו מאוד לחזור למראות של כלבים נטושים ברחובות היות ובתי מסה סוגרים את שעריהם. חברינו על 4 הם חלק מהתא המשפחתי ואין לנטוש אותם בעת חירום”.

 


| צפו בתמונות מהשטח: כמות גדולה של אריחים שהתנתקו מבניין ברחוב הרצל באור עקיבא

נזקי הרוחות: נכון לסוף השבוע האחרון, טרם פונו האריחים שנפלו לפני כ-10 ימים מבניין ברחוב הרצל באור עקיבא – במהלך סופת הרוחות הגדולה שפקדה את ישראל.

כזכור, אפשר היה להגדיר כנס את מה שהתרחש באותו היום (12.3) אחר הצהריים ברחוב הנשיא-פינת הרצל בעיר. בסערת הרחות העזה, התרסקו מגובה רב אריחים הנמצאים בחזית בניין מגורים ברחוב. בנס, לא חלפו במקום בני אדם. האירוע תועד מדירה בבניין ממול והופץ ברשתות החברתיות.

מביקור שערך ‘מגדלור ניוז’ בסוף השבוע האחרון – האריחים שקרסו מהבניין המשופץ אל הקרקע – עדיין היו בשטח. המקום עצמו גודר על מנת להזהיר מבני קריסת אריחים נוספת מהמבנה.

אגב, ליד הבניין ברחוב עצמו, הושמו סרטי אזהרה נוספים ביממה שלאחר הקריסה בעקבות נזקי סופה נופים כמו חלקי מדרכה שנתלשו מהמקום. חלק מהמפגעים טופלו לאחר מספר ימים.


| אור עקיבא נלחמת בקורונה: קבוצת וואטסאפ תגייס מתנדבים לסיוע לתושבי העיר

21.3 | עוד ועוד יוזמות מקומיות ברחבי הארץ מתפתחות ונולדות בימים אלה של בידוד על רקע התפשטות נגיף הקורונה, יוזמות אשר באות לסייע ולעזור למגוון אוכלוסיות אשר נפגעות וצפויות להיפגע מנהלי משרד הבריאות. 

קבוצה שכזו, ברשת הוואטסאפ, נוסדה בסוף השבוע – “אור עקיבא נלחמת בקורונה” –  שתפעל במטרה לסייע לאוכלוסייה המבוגרת בעיר בתקופה הקרובה. כבר מחר צפויים מתנדבי הקבוצה להשתתף בחלוקת 250 מנות אוכל.

“מדובר ביוזמה של אנשים למען אנשים”, מציינים מנהלי הקבוצה, “הכל במטרה לעבור את התקופה הזו בצורה טובה יותר, וחברתית יותר. כולנו פועלים למען כולם. הסולידריות החברתית חשובה. מזמינים אתכם להצטרף”.

להצטרפות לקבוצה – “אור עקיבא נלחמת בקורונה”, ליחצו כאן. 


| רלי ארביב מאור עקיבא בקריאה מדאיגה לתושבים לבוא ולסייע: “מפעל סלי המזון לפסח בסכנה”

עו״ד  רלי ארביב מאור עקיבא, פעילה חברתית שמסייעת למשפחות נזקקות רבות בעיר, יצאה אתמול בעקב בקריאה מדאיגה לסייע ולתרום למפעל סלי המזון שהיא מארגנת ומחלקת לנזקקים בחגים.

“חברים אני חייבת את עזרתכם”, אמרה והוסיפה: “מפעל סלי המזון לפסח בסכנה. תורמים רבים בעלי עסקים שמסייעים לי כל שנה נאבקים במשבר כלכלי עקב הקורונה. המשפחות דואגות, מתקשרות לברר, לבדוק, מבינים את המצב אבל חסרי אונים.  אתם מוזמנים לפתוח את הלב ולסייע”.

ניתן לתרום לסלי המזון שאוספת רלי בביט בנייד:
0509463381

או אצל אטליז אליאור – מותג של בשרים.


מוחאים כפיים מהמרפסת: תושבי אור עקיבא וחדרה יצטרפו הערב ליוזמה החברתית לחיזוק הצוותים הרפואיים בימי הקורונה

19.3 || בימים המתוחים שעוברים על תושבי ישראל, יוזמה חברתית שהלכה ותפסה תאוצה בשבוע האחרון תתרחש הערב: היום, יום חמישי 19.3.20 בשעה 18:00, יעמדו תושבים ואזרחים במרפסות ובגינות הפרטיות ויימחאו כפיים במשך 2 דקות לכבודם של הצוותים הרפואיים בבתי החולים ובמרכזי הרפואה בישראל. 

הפעולה תתרחש במקביל בכל רחבי הארץ כאשר מתנ”ס אור עקיבא והעירייה וכן עיריית חדרה הודיעו כי יקחו בה חלק וקראו לתושבים להשתתף. ביוזמה צפויים להשתתף אזרחים רבים מרחבי הארץ, המתגוררים בבתים עם חלונות פתוחים, וכן בבתי החולים ובסופרמרקטים.

מדובר ביוזמה של המכינה הקדם צבאית עין פרת- מכינה מעורבת לחילונים, דתיים ומסורתיים, ברוח יישובי גוש אדומים.


בניגוד לכל הרשויות בסביבה: עיריית אור עקיבא מנמנמת ולא מוציאה עדכונים שוטפים לתושביה

בזמן שהרשויות המקומיות בישראל ובחדרה והאיזור בפרט מדווחות לתושבים באמצעות הפלטפורמות הדיגיטליות והמדיה הנחיות ומידע בנוגע לנגיף הקורונה וההתמודדות עמו, בעיריית אור עקיבא מנמנמים ולא מפרסמים מידע לציבור.

משיטוט וחיפוש מידע שכזה באתר העירייה בשעה 10:20 הבוקר, לא מצאנו שום מידע מעודכן לציבור. ההודעה המעודכנת האחרונה שהופיעה באתר היא מיום חמישי, עם הוראות לציבור הנוגעות לנגיף מלפני 3 ימים, שכבר אינן בתוקף.

רק בשעה 12:00 היום (ראשון), לאחר פניית “מגדלור ניוז” לעירייה, פורסם עדכון בנוגע לנגיף ולהוראות החדשות. המידע שפורסם כללי מאוד, ואין התייחסות ספציפית לאור עקיבא, למוסדות שבה ולהנחיות הנוגעות לבתי העסק. חשוב לציין כי מי שאינו נכנס לאתר העירייה כדרך קבע, לא יכול לקבל את המידע בדרכים אחרות.

“בעקבות הנחיית ראש הממשלה, הופסקו הלימודים בכלל מוסדות החינוך לרבות מעונות, פעוטונים ומסגרות פרטיות, גני ילדים, בתי ספר, צהרונים, מסגרות החינוך המיוחד ומערך החינוך הבלתי פורמאלי”, נכתב בהודעה עליה חתום ראש העיר יעקב אדרי.

עוד נכתב: “הרשות המקומית תעשה ככל יכולתה על מנת להבטיח שירותים סדירים לציבור. תושבים הזקוקים לשירות מתבקשים להתקשר על מנת לתאם מתן שירות  באמצעות הטלפון, המחשבים או הגעה למשרדי העירייה בהתאם לצורך. עומדת לרשותכם מערכת טלפונים של הרשות בכל נושא. אני פונה אליכם התושבים להישמע להנחיות משרד הבריאות ולפעול על פיהם. אני מאחל לכולנו בריאות איתנה”. 

אתר עיריית אור עקיבא, שעודכן בצהריים, לאחר פניית “מגדלור ניוז” || צילום מסך

בעמוד הפייסבוק של העירייה המצב גרוע עוד יותר: פוסט המאחל שנה טובה, לקראת שנת תש”ף, מחודש ספטמבר, הוא האחרון שפרסמה העירייה בעמוד. 

בתוך כך, המועצה הדתית באור עקיבא פרסמה בצהריים (ראשון) הודעה לציבור בדבר הנחיות לציבור המתפללים ובתי הכנסת בעיר. המודעה, כך נמסר לאחר פניית “מגדלור ניוז”, תפורסם על גבי לוחות המודעות בעיר בלבד.  

“עדיין לא ראיתי מידע רשמי ומוסמך של עיריית אור עקיבא לציבור. לא שולחים כלום, לא מודיעים כלום, איך זה יכול להיות?”, תהה הבוקר תושב העיר, אחד מיני רבים.

ברשויות המקומיות בסביבת חדרה – בין היתר עיריית חדרה, מועצת פרדס חנה-כרכור, מועצת בנימינה-גבעת עדה, מועצת זכרון יעקב ומועצה אזורית חוף הכרמל מדווחים מדי מספר שעות בעמודי הפייסבוק ובאתרי הרשויות בנוגע למצב ובהקשר המקומי. המצב באור עקיבא, כאמור, גרוע בהשוואה לרשויות המקומיות בסביבתה. 

בחודש נובמבר האחרון פרסמנו בדיקה שערכנו באשר לשקיפות לתושב באור עקיבא (למעבר לידיעה – ליחצו כאן).בשנים האחרונות, בזמן כהונתו של יעקב אדרי כראש העירייה, אין כמעט מידע שוטף שמסופק על העיר מהעירייה – הגוף המרכזי האמון על העשייה העירונית.

בעוד אתר אינטרנט ישנו, המדורים שבו כמעט ולא מעודכנים. חדשות מתפרסמות אחת לכמה חודשים, פרוטוקולים של ישיבות – מתי שמתחשק. אין ספק שבתחום הנגשת המידע, השקיפות והמידע לתושב – תקבל אור עקיבא את הציון “נכשל”. 

 


|| המשטרה עצרה 3 תושבי אור עקיבא בחשד למעורבות בשוד שעוני יוקרה בעיר

 12.3 || המשטרה פתחה בחקירה (12.3), עם קבלת דיווח במוקד 100 בדבר שוד שעוני יוקרה מידיו של סוכן מכירות שהגיע לאור עקיבא.

פעולות מהירות ואיכותיות של השוטרים הביאה כעבור זמן קצר לאיתור הרכוש שנשדד ומעצר החשודים בביצוע השוד. בנוסף, חשפו השוטרים ברשות החשודים מספר קילוגרם של חומר החשוד כסם מסוג מריחואנה, המוכן לשיווק בשווי מאות אלפי שקלים.

המעורבים יובאו לדיון בבית משפט השלום בחדרה, בבקשה להאריך את מעצרם.

צילום: דוברות המשטרה

 


|| אותר התושב מאור עקיבא שלא נצפה מזה 4 ימים; ככל הנראה עבר אירוע רפואי

11.3 || תושבים בשכונת קנדי דיווחו אחר הצהריים למחלקת הרווחה באור עקיבא אודות תושב השכונה, קשיש חירש, אשר לא נצפה מסתובב בחוץ מזה ארבעה ימים. חששם של התושבים הוא שקרה לו משהו והם דיווחו על כך למחלקת הרווחה העירונית.

ברווחה, על פי מה שנודע ל’מגדלור ניוז’, דיווחו למשטרת ישראל ובהמשך הערב הגיעו אל השכונה צוותי מד”א וכיבוי אש על מנת לערוך הערכת מצב בנוגע לאיש.

בהמשך לכך עדכנו עדי ראייה כי צוותי החירום איתרו לבסוף את האיש לאחר שכיבוי אש פרץ את דלת ביתו. הוא ככל הנראה עבר אירוע רפואי מה שמנע ממנו לצאת החוצה. הנושא נמצא בטיפול צוותי החירום והרווחה.

מהגורמים הרשמיים – משטרה, מד”א או כיבוי אש וכן מהעירייה – לא יצאה הודעה רישמית בנושא.

שכונת קנדי. צילום: מגדלור ניוז

 


Ι כיתובים רוססו על קירות בניין ששופץ בשנה האחרונה בקנדי באור עקיבא, תושבים: “אין פה בכלל אכיפה”

רק שופצו לפני כשנה, וכבר ונדליזם ראשון על קירות בניין בשכונת קנדי באור עקיבא: תושבים דיווחו השבוע כי על קיר בניין 669 בשכונה, רוססו כתובות על הקיר.

“השיפוץ בקנדי רק הסתיים וכבר ריססו כיתוב מכוער על הבריקים החדשים”, אמרה תושבת. “זה לא בדיוק גרפיטי, יותר קשקשו משפטים מטומטמים”.

התושבת הוסיפה: “זה נראה זוועה. שהעירייה תמצא מי אשם. זה לא יתכן ששיקום שכונות מוציאים המון כסף על שיפוץ כל כך גדול ובאים אנשים והורסים הכל בשניה”.

התושבת הוסיפה כי על המקלט הציבורי בשכונה ממשיכים לעלות צעירים ולהשליך אבנים למקומות שונים כמעשה קונדס מסוכן, גם הפעם ללא התערבות של מאן דהו.

אך למרות האמור, בעיריית אור עקיבא לא הסכימו עם הביקורת. “כדאי שהתושבים ייקחו אחריות ויגישו תלונות”, נמסר מהעירייה. “העירייה לא תפקידה לשמור, התושבים צריכים לסייע ולדווח מיידית למשטרה כשקורה משהו כזה”.

מעיר ללא אלימות האמונה על מצלמות הרחוב והמעקב לא התקבלה תגובה.


Ι בעיית הביוב בשכונת אור ים באור עקיבא נפתרה: הדרך לקבלת היתרי בנייה נסללה מחדש [📹]

8.3 || אחרי בעיות רבות באישורים להמשך הבנייה באור ים שכללו בעיות תשתית וביוב וכן אישורים נוספים, הודיע ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי ביום רביעי האחרון (4.3) כי יש פריצת דרך בנושא.

“לפני כשבועיים קיבלנו מכתב ממכון הביוב וממשרד הבריאות שהם יכולים לקלוט, עשו חלוקה ומתן היתרים ואור ים נכללת בזה על פי הועדה המחוזית”, אמר אדרי. “בנוסף, ההתנייה השנייה, מוסדות הציבור, לשמחתינו קיבלנו את ההרשאות לשלב א’ ו-ב’ והיום קיבלנו עוד הרשאות לשלבים האחרונים. אני שמח שניצלנו את הקשרים הטובים שלנו עם שמוליק אבוהב, מנכ”ל משרד החינוך ששם את אור עקיבא על ראש שימחתו וקידם אותנו בתור בנושא זה מוסדות חינוך. ביום שלישי הקרוב מביאים את כל נושא יתרת ההיתרים באור ים בועדה. אני מתאר לעצמי שתוך חצי שנה נראה את הבנייה מהתחלה עד הסוף”. 

אדרי ציין כי בנוסף, בעוד 10 ימים יחלו לבנות את גני הילדים הראשונים בשכונה מתוך 30 פלוס גנים מתוכננים. “יש כבר קבלן זוכה ואני מקווה שנתקדם עם זה במקביל”.

איציק נסימי, מיוזמי קבוצת המחאה למען דיור בר השגה לצעירי אור עקיבא באור ים, הגיע בליווי זוגות צעירים וילדיהם לישיבה. נסימי העלה את הנושא דרך חבר המועצה ג’קי תורג’מן ואמר בהמשך: “אני מדבר בשמם של הזוגות הצעירים שהגיעו לכאן שמחכים כבר שנה וחצי להיתרי הבניה”, אמר נסימי לראש העיר. מטה המאבק ממשיך לעקוב ולטפל מקרוב בנושא וכן נמצא בקשר עם רוב הזוכים ולא יניח לעניין עד לכניסה לבתים . 

“אמירותיו של ראש העיר בעקבות בקשה לסדר שהגישו מטה המאבק באמצעות חבר העירייה יצחק תורגמן לעניין מחיר למשתכן באור ים”. 

מלמעלה זה נראה מרשים. שכונת אור ים הנבנית || צילום באדיבות: אדמונט יועץ הנדלן שלכם בפרדס חנה והסביבה


Ι פרסום ראשון: חגיגות המימונה בפארק האקליפטוס באור עקיבא לא יתקיימו השנה

החג של יהדות מרוקו שהפך להיות חגם של ישראלים רבים ביום שלמחרת חג הפסח, המימונה, נחגג באור עקיבא כמסורת ארוכת שנים. אולם השנה, החגיגות שמתקיימות בשנים האחרונות בפארק האקליפטוס לא יתקיימו. הסיבה: חיסכון תקציבי והעדר ממשלה. 

ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי מציין כי לאור המצב הפוליטי והעדרה של הקמת ממשלה חדשה מזה שנה, על הרשות המקומית לחסוך בהוצאותיה בצורה ניכרת ובצורה מושכלת. חגיגות המימונה שילבו בעיר אמנים ים תיכוניים, להקות והפעלת מערך אבטחה, ואדרי מציין כי מדובר בחיסכון משמעותי.

בשנה שעברה הופיעה על בימת פארק האקליפטוס הזמרת נסרין קדרי, ושנתיים קודם לכן הופיעה מלכת הזמר הים תיכוני, שרית חדד. במרוצת השנים הופיעו אמנים רבים, בהם עדן בן זקן, זהבה בן ולהקות מרוקאיות, לצד להקות ואמנים מקומיים.

בערב המימונה, התארח בשנים האחרונות ראש הממשלה בנימין נתניהו בביתו של יו”ר סניף הליכוד באור עקיבא מימון לוי.

קראו גם:
נתניהו במימונה באור עקיבא: “קיסריה היא הפרבר של אור עקיבא” [🎥]


Ι מקווה בן יהודה לטבילה באור עקיבא נסגר – עד להודעה חדשה

איך הפכה אור עקיבא, שאוכלוסייתה הולכת וגדלה בשנים האחרונות, לעיר בה פעלו ארבעה מקוואות וכעת נותרו רק שניים? המועצה הדתית בעיר הודיעה הבוקר (שלישי) כי עקב תקלות טכניות והלכתיות, מקווה הטבילה ברחוב בן יהודה ייסגר עד להודעה חדשה. 

המקווה בבן יהודה משמש בעיקר את ציבור הדתיים ושומרי המסורת באור עקיבא הוותיקה. בתקופה הקרובה, יהיו פעילים המקוואות בשכונת אורות, ברחוב היסמין, צמוד לבית חב”ד, והמקווה בשכונת היובל ברחוב הכרמל, בסמוך לבית הכנסת “תפארת אברהם”.

מקווה נוסף שהיה פעיל עד לא מכבר נמצא ברחוב הלל, אך זה הוסב למקווה לגברים ומתוחזק באופן מלא על ידי המועצה הדתית.

המקווה בבן יהודה עלה לכותרות בעיר בשנים האחרונות. לפני כ-5 שנים דיווחנו על אישה שטבלה את הכלב שלה, בתוך המקווה, דבר שגרם לתרעומת וסערה בקרב ציבור שומרי המסורת בעיר.

לפני כשנתיים דיווחנו כי תולעים התגלו במקווה הכלים של אותו מקווה טהרה. תושבים בעיר שהגיעו למקום על מנת להטביל כלים ולהכשירם. תושב העיר אמר אז כי “אני חושב שיש צורך במענה אלמנטרי במקווה כלים.

מקווה הכלים בבן יהודה || צילום ארכיון: מגדלור ניוז

התושב הוסיף: “הוא לפעמים בסדר אבל לא מעט פעמים באמת לא נקי. למה לא מגיע לעיר מקוואות כלים נקיים?! זה מחדל. שלא לדבר על המקווה גברים שבכלל מתחת לכל ביקורת!”.

במועצה הדתית הסבירו כי מדי כמה חודשים מבוצעות במקוואות עבודות שאיבת מים, ומי הגשם הם אלה שממלאים את המאגרים וכן את המקווה. בנוסף, ציינו במועצה הדתית, כי מקרים רבים של השארת אריזות כלים ואשפה, לעיתים בתוך המקווה, גרמה ללכלוך ולזיהום במקום.

במועצה הדתית הסבירו היום כי “הבעיות ההלכתיות במקווה בבן יהודה מהותיות, כתוצאה מהכביש הסמוך וממבנהו, שגורמות לזליגת מים, ולכן נסגר על מנת למנוע הכשלת הציבור. אנו פועלים כל העת לתחזוק כלל המקוואות באור עקיבא בתקציבים רבים”.

באשר למספר המקוואות בעיר, ציינו במועצה הדתית, כי על פי ילקוט הפרסומים הממשלתי, ועל פי מספר התושבים באור עקיבא, העיר זכאית לתקצוב של מקווה אחד בלבד. עם זאת, בעיר, כאמור, מקוואות נוספים המתוחזקים על ידי המועצה הדתית לאורך כל השנה.


Ι  יומיים גורליים לאישור תקציב עיריית אור עקיבא ל-2019

9.7 || סאגת תקציב עיריית אור עקיבא לשנת 2019 טרם נפתרה וביומיים הקרובים מספר פגישות מכריעות בנושא והתכנסות של מליאת מועצת העיר. 

כזכור, לפני כשבועיים התכנסה מליאת מועצת העיר לאישור התקציב, אולם לאחר דיון שנמשך למעלה משעה – לא היה ברור אם אושר תקציב או לא, על פי דעת חברי המועצה. אלא שמיד בתום הישיבה שיגר שר הפנים אריה דרעי מכתב לראש העיר אור עקיבא לפיה ניתנת למועצת העיר ארכה בת 14 יום לאישור התקציב.

בישיבת התקציב שנערכה הערב לא הושגה הסכמה, ולאור הצבעת חברי המועצה לא היה ניתן להבין האם אושר תקציב או שלא. הצעת ראש העיר יעקב אדרי, לפיה התקציב יאושר ויעמוד על סך 176 מיליון ש”ח זכתה לתמיכה של 4 חברי מועצה בלבד ואילו הצעה נגדית של חבר המועצה אלי אנקונינה זכתה לתמיכה של 7 חברי מועצה – אולם לא אושרה על ידי היועץ המשפטי לעירייה.

“בניגוד לדעתו של אריאל (ארונוביץ’, היועצת המשפטי לעירייה – א”ט) התקציב לא אושר!”, ציין אנקונינה אמש. “הממונה על המחוז פאיז יכנס את חברי המועצה לדיון וביום רביעי המליאה תתכנס לאישור. המידע נמסר לי מלשכת השר”.

 

היומיים הגורליים על עתידה של מועצת העיר יחלו הערב (שלישי), בפגישה של חברי מועצת העיר עם הממונה על המחוז במשרד הפנים, פאיז חנא. מחר (רביעי, 18:00) תתכנס מליאת המועצה לאישור התקציב או לפיזור המועצה.


Ι פארק היובל באור עקיבא: ספסלים חדשים עם צלונים הותקנו וטופלו ליקויים

 2.3 || פארק היובל באור עקיבא מתחיל להתחדש לקראת עונות האביב והקיץ המתקרבות: ספסלים חדשים עם צלונים הותקנו לאחרונה ברחבי הפארק. במקביל, תוקנו מספר ליקויים, ביניהם ליקויים בטיחותיים שלא טופלו מזה מספר חודשים. 

כזכור, כבר בחודש ספטמבר פרסמנו כי באחת הנדנדות, החיבור המתכתי של הנדנדה עם מוט הברזל שמעליה חלוד לחלוטין והחל להתקלף. ליקוי אחר שקשה שלא להבחין בו נמצא בנדנדת הילדים, המיועדת לארבעה ילדים, במתחם הפעוטות. אחד המחברים בין הקרקע למתקן נותק לחלוטין ואף הוא חלוד.

קראו גם:
שבת בפארק היובל באור עקיבא: ילדים הפכו מצללות לטרמפולינה; “איפה ההורים ומוקד 106?” [צפו בסרטון 📷]
ליקויים בטיחותיים בפארק היובל באור עקיבא; ראש העיר: “הנושא יטופל”
בדיקת מגדלור ניוז: ליקויי בטיחות בפארקים באור עקיבא – חלקם מזה חודשים

לפני מספר שבועות, נסגרו מתחמים בפארק על מנת לטפל בליקויים. כעת, הפארק השתדרג, כאמור, גם עם ספסלים חדשים וצלונים מעליהם המאפשרים ישיבה מוצלת. מדובר במספר לא מבוטל של ספסלים לאורך כל הפארק.

מחבר הנדנדה לפעוטות בפארק היובל שתוקן || צילום: איתי טטרו

Ι שמחה יוסיפוב: “מצב הניקיון באור עקיבא רע. תראו את הפחים בשבילי ההליכה”

 1.3 || ראש עיריית אור עקיבא לשעבר וחבר מועצת העיר שמחה יוסיפוב תוקף הבוקר (ראשון) את התנהלות העירייה בכל הקשור למצב הניקיון בעיר. יוסיפוב תיעד הבוקר פחי אשפה בטיילת המע”ר וחשף כי הפחים מלאים בחול, בוץ ופסולת שנראה, על פניו, כי לא פונתה זמן רב.

בשנה האחרונה הצטברו עשרות תלונות על המצב התברואתי והניקיון ברחבי העיר. הנושא אף עלה במספר ישיבות מועצה שנערכו בשנה האחרונה, כאשר ראש העיר אדרי הסביר לפני מספר חודשים על קיצוץ כספי מטעם החשב המלווה שגרם  לטיפול הלקוי בניקיון.

עם זאת, לאחר מספר שבועות וגם בתקופה האחרונה, נרשמו פחות תלונות, וראש העיר אדרי הכריז כי הנושא מטופל במלוא הרצינות על ידי העירייה וניכר בשטח כי המצב השתפר. יוסיפוב אומר היום כי “מצב הניקיון באור עקיבא רע. תראו את הפחים בשבילי ההליכה”.

ראש העיר יעקב אדרי מסר בתגובה: “הפחים מהשבת יפונו היום”.


Ι אין “ממשלה” באור עקיבא: האם חברי מועצת העיר יתעוררו?

 27.2 || באוקטובר 2018 התקיימו הבחירות לרשויות המקומיות בכל הארץ – וגם כאן באור עקיבא. מי שנבחר אז היה ראש העירייה יעקב אדרי ועוד 12 חברי מועצה: רמי ראובן, יוסי כדורי, ארקדי גדילוב, אבניל אליזרוב, ילנה זסלבסקי, אלי אנקונינה, מוטי גבאי, אברהם כהן, ג’קי תורג’מן, נוח שמאילוב, שמחה יוסיפוב ומשה ביטון.

כמה שבועות לאחר תוצאות הבחירות התברר כי ליעקב אדרי צפויה מלאכה קשה מאוד בהרכבת קואליציה, לאחר שחברי מועצה שונים רצו את תפקיד הסגן הנחשק. הדבר סלל את הדרך להקפאה רבתי שנמשכת כבר שנה ו-4 וחצי חודשים. באור עקיבא אין מועצה מתפקדת, אין קוליציה ואופוזיציה, אין מחזיקי תיקים ורוב הועדות (חלקן ועדות חובה על פי פקודות העיריות) – אינן פועלות.

אדרי אולי סבר כי עם חלוף הזמן חלק מחברי המועצה “יתקפלו” אך זה לא קורה והזמן חולף. אומנם התקציב השנתי עבר, אבל מלבד זאת אין שום התקדמות נראית לעין במצב העניינים במועצה.

ואולי כדי “לשבור את הבצורת”, פרסם היום (27.2) חבר המועצה יצחק (ג’קי) תורג’מן, פוסט בפייסבוק ובו קרא לחברי המועצה להתעורר.

“המלחמה על סגן בשכר לא נותנת מנוח לראש העיר”

“אני פונה לכל חברי מועצת העיר אור עקיבא”, כתב, “תקחו אחריות ותגלו בגרות לציבור הרחב שבחר בכם על מנת לייצג אותו ואת כלל תושבי אור עקיבא היקרים. נכון שאין קואליציה עד היום כי המלחמה על סגן בשכר לא נותנת מנוח לראש העיר, ובגלל זה לא מתקיימות ועדות אשר חשובות לטובת כלל התושבים בעירנו.

“החלטתי לכתוב את זה בפייסבוק כדי שתתעוררו ונקבל על עצמנו כולם בייחד לוותר על הסגנות ולהקים קואליציה רחבה אשר תשרת את תושבי העיר גם ככה המצב של העירייה לא טוב תגלו אחריות כנבחרי ציבור ותתרמו את עצמכם למען הציבור בתקופה הרגישה הזאת ותתנו לראש העיר להצעיד את העיר קדימה במקום כול היום להתעסק בהקמת הקואליציה. אלה דברים היוצאים מן הלב ואני מקווה שייכנסו לליבם של נבחרי הציבור”.

חברי המועצה החדשים בקדנציה הנוכחית. לא נכנסו עדיין לפעילות מלאה | צילום: מגדלור ניוז

 

אבל לא רק תורג’מן התייחס לנושא. בתמונה שהפציץ השבוע התושב המעורב אליהו גווילי, בה נראה מתקן למיחזור קרטונים כשהוא שבור וביקש מהעירייה לטפל בנושא, כתב לו בתגובה חבר המועצה יוסי כדורי: “שלח את התמונה לראש העיר הוא מטפל בכל התחומים לבד”. כדורי שלח עקיצה כאמור לראש העירייה, שעושה הרושם כי מנסה בתקופה זו להשתלט על הכל לבדו בעקבות הפלונטר הפוליטי.

ואולם, היו גם קולות נוספים. “אני כנבחר הציבור – למרות אי הקמת הקואליציה, ממשיך בעשייה”, כתב אברהם כהן והוסיף: “אני מחזיק תיק הנוער והצעירים וחבר ועדת הנחה במיסים. הפעילות מתקיימת אני מקבל גיבוי מראש העיר. יש שיתוף פעולה מלא הועדה להנחה מיסים מתכנסת ומטפלת בבקשות התושבים”.


Ι למה חובבי הטניס באור עקיבא נשארים מחוץ למגרש הטניס המשופץ בשכונת שז”ר? [📹]

לאחרונה הסתיים שיפוץ גדול של שני מגרשי הטניס בשכונת שז”ר באור עקיבא, אלה הצמודים למרכז הפיס. לאחר סיום השיפוץ התרגשו חובבי המשחק וחיכו כבר לשחק במגרש החדיש, אך גילו כי הם לא ממש יכולים לעשות את זה.

תושב שפנה אל ‘מגדלור ניוז’ סיפר כי המגרש שופץ והגישה אליו נחסמה לאחר שהשער ננעל שלא בשעות פעילות החוגים במקום ולא ניתן למעשה להיכנס ולשחק בחופשיות.

“מגרשי הטניס בשכונת שז”ר סגורים כבר חודש” סיפר, “אמנם עשו להם שיפוץ נחמד אבל כל פעם שאני שואל מתי נפתחים לציבור אני מרגיש שמורחים אותי. באחד הערבים עברתי שם שוב וראיתי שמתאמנים שם ילדים עם מאמן אבל שחזרתי יותר מאוחר בסביבות 21:00 שוב היה נעול”.

התושב מוסיף: “עד לפני השיפוץ הם תמיד היו פתוחים לציבור, מי שרצה בא ושיחק. עכשיו ניראה לי שהם שינו את זה ולא ברור מה הולך להיות.

“ציבור אוהבי הטניס רוצה לשמוע מה הכוונה של העירייה לגבי המגרשים האלה. לפחות שנדע כי כרגע הם לא משחררים מידע”.

מעיריית אור עקיבא נמסר: “הנושא בבדיקה”.


Ι שבת בפארק היובל באור עקיבא: ילדים הפכו מצללות לטרמפולינה; “איפה ההורים ומוקד 106?” [צפו בסרטון 📷]

 22.2 || פארק היובל שבשכונת היובל באור עקיבא הפך היום לטרמפולינה מסוכנת מאוד: בתיעוד מיוחד שנשלח למגדלור ניוז במוצאי השבת, באמצעות המסר האדום, נראים היום ילדים קופצים על אחת המצללות בפארק שנקרעה מהרוחות. 

מדובר בילדים שהגיעו לשחק בפארק, ככל הנראה חלקם ילדים מתבגרים, אשר החלו לטפס על מצללה קרועה ולהתגלש ממנה אל הדשא. מהסרטון שתראו עוד מעט ניתן לראות כי לא שהו במקום הורים שהיו יכולים להשגיח על הילדים.

החזאים הבטיחו שבת חורפית, השמש יצאה במרבית היום, ובפארק היובל באור עקיבא הרוחות החזקות קרעו את אחת המצללות – אירוע המתרחש כמעט מדי שנה בעונת החורף. מצללות שנקרעו בפארקים, נאספים בדרך כלל על ידי העירייה, אשר דואגת להחליפם בחדשים לאחר תקופה.

התושבת אשר צילמה את הסרטונים מציינת כי ניסתה לחפש את הורי הילדים בקרבת הפארק , אך לא איתרה אותם ובנוסף, צלצלה למוקד העירוני 106, אשר לא סיפקו לה תשובה או מענה. “בילוי של ילדים בשבת הפך להיות מסוכן מאוד” מציינת התושבת. “מה זו חוסר האחריות הזו? היה יכול לקרות כאן אסון”.

פארק היובל באור עקיבא || צילום ארכיון

לפני כחודש הוצבו סרטים כתומים אשר חוסמים את העלייה למתקנים וכן שלטים המורים כי אסור לעלות עליהם. בשלטים נכתב “סכנה – מסוכן לשימוש” ואלה נתלו במקומות שונים ברחבי איזור המתקנים. לא ברור מי תלה אותם וגם לא היה הסבר מדוע, כאשר ההורים שהגיעו למקום עם הילדים היו אובדי עצות.

בחודש ספטמבר פרסמנו כאן ב’מגדלור ניוז’ על  ליקויים בטיחותיים בפארק היובל באור עקיבא וייתכן וכעת מדובר בספיחים של המצב דאז. אז התגלה כי באחת הנדנדות, החיבור המתכתי של הנדנדה עם מוט הברזל שמעליה חלוד לחלוטין והחל להתקלף. ליקוי אחר שקשה היה שלא להבחין בו נמצא בנדנדת הילדים, המיועדת לארבעה ילדים, במתחם הפעוטות. אחד המחברים בין הקרקע למתקן נותק לחלוטין ואף הוא חלוד.

מי שמבצעת את הביקורת לבטיחות המתקנים והפארק היא חברת “גנית פארק” בממוקמת בפארק העסקים קיסריה. בשילוט הכניסה לפארק נכתב בספטמבר האחרון כי הביקורת האחרונה נעשתה לפני מספר חודשים ועתידה להיערך שוב, כאשר תדירות הבדיקות היא אחת לכשנה.

צפו בסרטונים (הסרטונים מטושטשים היות ומדובר בקטינים) >>>


Ι השריפה בדירה באור עקיבא: “יכולת לקחת חיים של מישהו בגלל סיגריה”

18.2 || יומיים לאחר השריפה שכילתה מרפסת וסלון בדירת מגורים הנמצאת בבניין חדש באור עקיבא, מפרסם הדייר המתגורר בדירה כי הדליקה פרצה בעקבות סיגרה שנזרקה מאחת הקומות העליונות בבניין לעבר המרפסת לכאורה.

“ככה נראית המרפסת שלי הבוקר הזה, גיהנום!”, כתב א’, המתגורר ברחוב השיקמים. “זה ככל הנראה תוצאה של אחד הדיירים שהחליט שלהשליך סיגריה מהחלון זה בסדר. ברור שאני לא מצפה מאותו דייר שזרק את הסיגריה לקחת אחריות, כי זה גדול עליו. אבל לצערי, זו לא הפעם הראשונה”.

השריפה בדירת המגורים בבניין, בראשית השבוע

א’ מתאר כי בעבר, נזרקה סיגרה מאחת הקומות העליונות בבניין בו הוא מתגורר, וזו שרפה את הקרטוניה למיחזור הנמצאת בסמוך לבניין. “ראיתי את הסיגריה נושרת לי מול העיניים”, הוא נזכר, “וכשחיפשתי אותך בחלונות כבר לא היית שם. היום זה אצלי במרפסת שלי בבית שלי.

עוד ניוז >>
שריפה פרצה בדירה בבניין מגורים ברחוב השיקמים באור עקיבא
חשד: גבר מפרדס חנה הצית משרד בבניין באור עקיבא, נפצע ופונה לבית חולים במצב קשה
א’ מציין עוד כי “יש לי ארבעה ילדים קטנים, למזלי ולמזלך אף אחד מבני המשפחה, לא היה בבית כשזה קרה. אני אפילו לא רוצה לחשוב, מה היה קורה אם. אני יבקש ממך רק דבר אחד, עם הנזק לרכוש ולדירה אני אתמודד, אבל את/ה תתמודד/י לרגע אחד עם המחשבה שיכולת לקחת חיים של מישהו רק בגלל סיגריה מהחלון. מקווה מאד שחילחל המסר ונכנס משהו לקופסא, לא של הסיגריות בשורות טובות לכולם”.

כזכור, ביום ראשון בשעות הצהריים המוקדמים, חמישה צוותי כיבוי פעלו בשריפת דירה בקומה 4 מתוך 19 ברחוב השיקמים באור עקיבא. לוחמי האש שהגיעו דיווחו על עשן שיוצא מדירה ונערכו לפריצה. לאחר מכן, הושגה שליטה על האש, כאשר “לוחמי האש פרצו את דלת הדירה וחתרו למגע עם מוקד הבעירה שהיה במרפסת הדירה. באירוע לא היו נפגעים אך נגרם נזק רב לרכוש.


Ι מראות פנורמיות להגדלת שדה הראייה במרחב הציבורי באור עקיבא נתלשו

17.2 || המראות הפנורמיות נראות יותר ויותר במרחבים הציבוריים בערים וביישובים בישראל, בעיקר באזורים בהם שדה הראייה מקשה בצמתים ובחניות. בשכונת היובל בעיר יש מי שהחליט לעקור אותן ממקומן.

לאחרונה, יותר ויותר מראות שכאלה נעקרו או נשברו בכוונת מכוון. בין היתר, מראות שכאלה שהותקנו ברחוב הכרמל בעיר כבר לא תלויות, והיות ומדובר במספר מראות שכאלה עולה החשד כי מדובר בפעולה זדונית.

במקביל, לא נעשתה עד כה שום פעולה להחזרת המראות, וחוסרן מורגש בשטח עם הקושי בפריסה רחבה של שדה הראייה.

מראות פנורמיות שנשברו או נהרסו || צילומים: התקבל באמצעות “המסר האדום”

ראש העיר יעקב אדרי מסר בתגובה: “ככל הנראה מדובר בוונדליזם והנושא ייבדק”.

מפקד משטרת אור עקיבא וקיסריה רביד חוכיימה מסר כי “לא הוגשה תלונה בנושא ולכן אני לא מכיר. ברגע שתוגש תלונה נלמד את האירוע, נחקור ונטפל בכל האמצעים העומדים לרשותנו”.


Ι בטבעת זו: איבדת טבעת בחנות רנואר בקניון אורות? לעובדי החנות יש בשורה טובה

17.2 || ככל הנראה שאת הטבעת שלה, אותה איבדה לקוחה בחנות רנואר בקניון אורות, היא לא חשבה שתראה יותר. כעת מסתבר שבמהלך סדר שנעשה בחנות, איתרו העובדים את הטבעת של האישה אך לא הצליחו לאתר אותה.

אחד מעובדי החנות פנה השבוע ל”מסר האדום” של מגדלור ניוז, וביקש שנסייע לחנות לאתר את האישה ולהשיב לה את הטבעת האבודה.

“אני עובד ברנואר בקניון באורות, ולפני שבועיים באה בחורה ושאלה אם מצאנו טבעת זהב”, סיפר הבחור, “באותו זמן לא מצאנו, אבל לפני כמה ימים עשינו סדר בחנות ומצאנו טבעת. תוכלו לפרסם את זה שאותה בחורה תיצור אתנו קשר?”.

ועל כן – הבחורה שאיבדה טבעת בחנות רנואר בקניון אורות מוזמנת לחנות על מנת לקבל את האבדה.


Ι אור עקיבא: העירייה תיקנה פיצוץ מים אך השאירה גדר מסוכנת ליד גן ילדים. סוף הסיפור דווקא טוב

13.2 || לפני כשלושה וחצי שבועות בשכונת היובל באור עקיבא, התפוצץ הידרנט (ברז כיבוי אש) ברחוב הר סיני בעיר. בעקבות פניה של דובי קרניאל, תושב השכונה, ללשכת ראש העיר, הגיעו למקום צוותים של העירייה והחלו לפעול לטיפול בצינור.

זרמי המים היו אדירים, חול נסחף אל הכביש, אך עובדי אגף ההנדסה של העירייה פעלו במקום ותוך מספר שעות הצליחו לתקן את תקלת הברז. “צוותי העירייה עמלו רבות כדי לתקן את התקלה החמורה”, מספר קרניאל. “אלא, שלאחר שסיימו את עבודתם והלכו, כיסו את הבור באדמה והציבו מחסומים פרוביזוריים על המדרכה”.

קרניאל לא אהב את המחזה שראה וכנראה גם התושבים שחלפו במקום. “מגרש החניה שנבנה לתפארת התושבים התמלא בפסולת ולכלוך מעבודות אלו, והמצב שנשאר כפי שהוא, מסכן את הולכי הרגל והמדרכה”.

הברז המאסיבי, נמצא ליד תחנת אוטובוס וגן ילדים, ולדברי קרניאל, שפנה לעירייה מספר פעמים לאחר מכן, זו לא הגיעה למקום כדי לטפל בליקויים שנשארו בשטח. “יש להחזיר את המצב לקדמותו ולא לסכן את עוברי האורח”, כתב קרניאל לראש העיר יעקב אדרי במכתב שנשלח אתמול (רביעי).

הפיצוץ בברז כיבוי האש והעבודות שבוצעו לתיקונו, לפני כשלושה שבועות || צילומים: דובי קרניאל

קרניאל ביקש במכתבו כי העירייה תטפל במפגע באופן מיידי, על מנת למנוע סיכון של עוברי אורח, הולכי רגל והילדים הנמצאים בסמוך, ועוד כתב כי “תמוהה בעיניי כי בעיר אשר מתפתחת כל כך בימים אלו ומכפילה את גודלה ואת שירותיה לציבור, לא מתפקד מוקד (המוקד העירוני – א”ט) כפי שמתפקד בשאר ערי הארץ. כולי תקווה כי יופקו הלקחים והעיר תצא לדרך טובה יותר”, מסים קרניאל את מכתבו.

קרניאל שוחח עם ראש העיר בנושא ואדרי הבטיח כי הנושא יטופל עוד הבוקר. אכן, הבוקר, הגיע למקום צוותי אגף ההנדסה של העיר וטיפלו, בין היתר, באבן המשתלבת תוך שהם מסלקים את המפגע הבטיחותי.

האיזור המגודר לאחר התיקון. “סכנה להולכי הרגל”

קרניאל שוחח הבוקר עם מנכ”ל העירייה רחמים צאלח שהבטיח לו לטפל מיידית במפגע. “ציינתי בפניו את נושא שקיעת הכביש שבין פסיי ההאטה ושקיים חשש כי קרס קומהביוב ולכן הכביס שוקע או חלילה לבולען”, הוא מציין.


Ι דרמה בקבוצת ‘מחאת צעירי הדיור’ באור עקיבא: קבוצת הפעילות נסגרה עד להודעה חדשה

12.2 || דווקא בשבוע בו העלו חברי קבוצת המחאה לדיור בר השגה ומחיר למשתכן באור עקיבא – “מחאת צעירי וזכאי אור ים” פוסט ויראלי שהביא אחריו חשיפה ותהודה גדולים, התרחש אירוע חריג בתוך הקבוצה שהביא לסגירתה עד להודעה חדשה. את המחאה הובילו מהיום הראשון שניים – איציק ניסימי ושיקו חג’ג’, אשר פעלו בנושא במספר אפיקים – מול ראשי העיר, היזמים, משרדי הממשלה וכן פעלו לשקיפות מול הציבור ברשתות החברתיות.

בשבוע שעבר העלו בקבוצת הפייסבוק שלהם פוסט תחת הכותרת “לא נהיה בני ערובה”, בו כתבו: “אנחנו קוראים לראש העיר ומשרד האוצר לסיים כבר את הסאגה ולהוציא את היתרי הבנייה בהקדם”, כשהם מתייחסים למעשה לעיכובים הגדולים בפרויקטים שעתידים לשרת את צעירי העיר אם זה במחירים מוזלים לזכאים וכן תוכניות מחיר למשתכן.

הפוסט עורר תהודה גדולה והגיע כמעט ל15 אלף חשיפות ועוד מאות תגובות שהתייחסו לראש העירייה יעקב אדרי, החברה לפיתוח קיסריה, ליזמים השונים וכן למתקן השפכים שנכון להיום, כפי שדווח, לא יהיה מסוגל לקלוט את השפכים משכונת הענק החדשה.

אלה שבמקום למנף את הפוסט, התרחש משהו הפוך. בקבוצת הוואטסאפ של “שכונת אור ים – מחאת הצעירים” התפתך דיון סביב הנושא עד שבשלב כלשהו, חשו יוזמי המחאה – ניסימי וחג’ג’ כי חלק מהנוכחים דווקא מזלזלים בהם, כך על פי מקורבים אל השניים.  הדבר גרר את עזיבתו של חג’ג’ מהקבוצה, וכעבור זמן קצר פרסם נסימי הודעה בקבוצה בזו הלשון: “חברים, מאכזב מאוד לראות את ההתנהלות. במיוחד מצד חלק מבני המקום שבשבילם נאבקנו והבאנו 500 יחידות אחרי שבתכנית המקורית היו רק 32.

 

 

“אם לא המאבק, אז כמו שתמיד הזהרנו, יהיה הכי קל למקבלי ההחלטות בעיר לקבור את התכנית ולא להוציא היתרי בנייה גם לאלו שכבר זכו בהגרלה הראשונה. ומה תהיה התוצאה? כולכם יודעים ותרגישו בכיס. כרגע אני סוגר את האפשרות לשלוח הודעות נוספות בקבוצה. עדכונים בהמשך”.

כאמור, נראה כי השניים החליטו לצאת לפסק זמן מפעילות הקבוצה ולעשות חושבים, אך על פי המסתמן המאבק יוסיף להתקיים גם בהמשך.


Ι יורים כדורי צבע: המשטרה ערכה יום פעילות עם ילדי בית ספר ‘גלים’ בפארק האקליפטוס באור עקיבא

המשטרה קיימה הבוקר יום קהילה למען ילדי בית הספר “גלים” בחדרה. במסגרת הפעילות השנתית עם ולמען הקהילה המתקיימת במשטרת ישראל במשך כל השנה, התקיים היום בגן האקליפטוס באור עקיבא יום קהילה בהובלת תחנת המשטרה בחדרה ואגף החינוך בעיריית אור עקיבא ובשיתוף חניכי תנועת הנוער המשטרתית – “שחקים”, למען ילדי בית הספר “גלים” בחדרה.

במהלך הפעילות אשר לוותה על ידי פיקוד מרחב מנשה וקציני ושוטרי חטיבת השיטור הקהילתי במשטרת ישראל, נהנו הילדים ממגוון תחנות פעילות מאתגרות ותצוגות תכלית של פרשים וירי צבע, ולסיום נטעו עצים בגן לכבוד טו בשבט החל היום.

מהפעילות באור עקיבא. צילום: דוברות המשטרה חוף

בתום הפעילות נשאו דברים מפקד מחוז חוף, ניצב פרץ עמר וראש חטיבת השיטור הקהילתי – תת ניצב סיגל בר צבי אשר הודו לחניכי תנועת הנוער על פעילותם וכמובן לגיבורי היום – תלמידי בית הספר “גלים”.

פעילו זו מצטרפת למגוון פעילויות קהילתיות המבוצעת עם ולמען הקהילה על ידי משטרת ישראל מתוך הכרה שהקשר עם הקהילה הוא נדבך חשוב בכוחה של המשטרה.


Ι בשעה טובה: נפתח סניף סופר פארם בקניון “מקס” אורות באור עקיבא

אפשר לאחל בשעה טובה ומזל טוב: כמעט שנה חלפה בה המתחם היה סגור, מתחם אשר שימש לסניפי פארם בשנים האחרונות – ואמש (ראשון) בשעות הערב נפתח סניף “סופר פארם” בקניון “מקס” אורות באור עקיבא.  

כ-8 חודשים לאחר שפרסמנו לראשונה את כוונת סופר פארם לפתוח סניף בקניון, רשת הפארמה פתחה את שעריה לאחר עבודות שיפוץ והתאמה לפתיחת הסניף השני בעיר, המצטרף לסניף במרכז העירוני.

הסניף מביא איתו בשורה חשובה גם בתחום התרופות – כאשר הסניף בקניון יכבד מרשמים של כל קופות החולים, כולל “כללית”.

קראו גם >> 

מסתמן: ‘סופר פארם’ תפתח סניף בקניון ‘אורות’ באור עקיבא, בשורה טובה ללקוחות ‘כללית’

רשת הפארם האחרונה שפעלה במקום, רשת סמארט-פארם, החליטה בשנה שעברה לסגור סניפים ברחבי הארץ – וגם באור עקיבא. מאז, הנהלת הקניון נכנסה להליך איתור רשת פארמה חדשה לקניון.

סניף “סופר פארם” במרכז העיר, נפתח ב-2016 ובקרוב יחגוג 4 שנים. כאמור,  הסניף החדש של רשת הפארם בקניון, יפעל במקביל לסניף במרכז העיר.


Ι בעקבות ערים רבות בארץ – יוזמה באור עקיבא: הצבת פסנתר אמיתי בפארק ציבורי בעיר

10.2 || החל מחודש ספטמבר 2019 הציב מפעל הפיס עשרות פסנתרים מבטון ברחבי הארץ כאשר הם עומדים במרחב הציבורי וזמינים לקהל הרחב. כעת מנסים תושבים באור עקיבא ביחד עם עובדי עירייה להביא פסנתר כזה גם לכאן.

בנתניה הוצב פסנתר כזה בכיכר העצמאות המרכזית בעיר (על ידי העירייה) ובפארק השלולית על ידי מפעל הפיס. בחדרה הציבו פסנתר כזה בפיאצה, אולם במקרה הזה מדובר ביוזמה של העירייה ושלוחותיה. בקרוב יוצבו פסנתרים כאלה גם בתל מונד שבעמק חפר ובדליית אל כרמל הסמוכה לאיזורינו.

על פי מפעל הפיס, הרעיון הוא ליצור מפגש בין אנשים ולאחד אותם יחד. ברחבי הארץ כאמור פזורים עשרות פסנתרים, בטרנד שהחל ככל הנראה מהרכבת, שהציבה גם היא בתחנות שלה פסנתרים שזוכים לעדנה ומשמשים נוסעים רבים בהעברת זמן עם צלילים נעימים בחללי ההמתנה. הנגנים הם כאמור – אתם, אנחנו וכל מי שיודע לנגן ורוצה הפוגה קלה מתלאות היום.

התושב פרנקי בן חמו העלה את הסוגיה השבוע בפורום של שכונת היובל בעיר. “האם יש אפשרות לבקש ממפעל הפיס להתקין פסנתר כזה גם באחד מהפארקים הרחבים או באזור היכל התרבות שלנו”, תהה. הוא עורר דיון שבמהלכו ציין איציק פתיתו, מחזיק תיק התחבורה בעיר, כי יפעל מול ראש העירייה על מנת להשיג אישור להבאת פסנתר כזה, שיוצב באחד מהפארקים העירוניים באור עקיבא.

אגב, באור עקיבא יש כבר משהו דומה – כיכר הפסנתר ע”ש גיל שרון ז”ל, המצויה בכיכר הרחובות הנשיא-עליזה יאנסן בעיר, אך כאן מדובר במייצג – פסל של פסנתר ולא על אחד כזה שאפשר באמת לנגן עליו.


Ι לגעת במיכלי בעירה: תלמידי מגמת חשמל מאור עקיבא יצאו לסיור לימודי בבתי הזיקוק

10.2 || למידה בשטח: תלמידי מגמת החשמל בבית החינוך אמי”ת האופק יצאו ללמוד בשטח- בבית הזיקוק בחיפה המשתרע על מאות דונמים. הסיור נערך במסגרת תכנית תעשיידע הפועלת בבית החינוך, במטרה לחבר את התלמידים תעשיה ולהעשיר את הידע המקצועי מעבר לנלמד בכיתה.

התלמידים סיירו בתוך שטחי האתר וקיבלו הסבר מקצועי על התשתיות, מכלי הבעירה, הגבינים ותפקידם. התלמידים למדו על תהליך הזיקוק, הכירו את השפעת הנפט ומוצריו על חיינו המודרניים, נחשפו להליכי הייצור השונים והמגוונים וראו תעשייה אנרגטית מפוארת, המניעה תעשיות רבות אחרות. משם המשיכו למרכז המבקרים המשוכלל של בית הזיקוק וצפו במצגות מולטימדיה המתארות ומסבירות את תהליכי ותוצרי ייצור חומר הגלם, הנפט.

במרכז המבקרים פגשו התלמידים את מהנדס החשמל והמכונות הבכיר של האתר יעקב דנילוב, בוגר בית החינוך אמי”ת האופק. דנילוב שמח מאוד לפגוש את התלמידים והתרגש לשתף אותם בזיכרונות מימיו כתלמיד בית החינוך ולספר עד כמה הוא מוקיר תודה לצוות ולמנהלת, מרים שבתאי, שלא ויתרו ובזכות הנחישות והאמונה בתלמידים הצליחו להקים את מגמת החשמל, ממנה המשיך אחרי התיכון ללימודי הנדסת החשמל.

דנילוב נתן לתלמידים הסבר מקצועי על בתי הזיקוק וכיצד מקצוע החשמל  ומערכות משתלבים בכל אחד מתחנות העבודה באתר בית הזיקוק, וענה על שאלותיהם. מנהלת בית הספר, מרים שבתאי: ” אין ספק שהסיור תרם להעשרת התלמידים בתחום לימודיהם, פתח בפניהם צוהר לעולם הנדסת החשמל ונתן להם תמריץ להתקדם ולהצליח. יעקב דנילוב הוכיח כי הנחישות והצבת המטרה שלו כתלמיד, השתלמו והוא הגיע רחוק מאוד בתחום. אני גאה בו ובתלמידינו שלא עוצרים לרגע ומגשימים את מטרותיהם”.


| ראש הממשלה נתניהו הגיע לביקור מפתיע בקניון “מקס” אורות באור עקיבא

7.2 ||פחות מחודש לבחירות השלישיות בישראל, וראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע בצהריים (שישי, 12:00) לקניון “מקס” אורות באור עקיבא. הוא נפגש עם ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי, פעילי ליכוד, תושבי העיר ובאי הקניון.

נתניהו הגיע מלווה ברעייתו שרה, כשעוד קודם לכן הגיעה לקניון שרת התרבות והספורט מירי רגב וציפתה להגעתו של ראש הממשלה. הביקור של רגב היה מתונכן מבעוד מועד אולם על ביקורו של ראש הממשלה הוחלט ברגע האחרון.

צפו בתמונות >> (צילומים: ידידיה סידגיאייב, איציק פתיתו, צילום מסך: עמוד הפייסבוק של מירי רגב)

 


Ι אבל באור עקיבא: שמעון אבוטבול מ”מאפיית עינב” נפטר

3.2 || אבל באור עקיבא עם היוודע דבר מותו של שמעון אבוטבול, תושב העיר, כבן 72, ביממה האחרונה. אבוטבול שימש כבעלים ואחד העובדים הפעילים של מאפיית “עינב” בעיר, מאפייה שפעלה שנים רבות ברחוב הנשיא בעיר סמוך ל”אטליז אליאור”. לפני כשנה נמכרה המאפייה ונפתחה במקומה מאפייה חדשה בשם מאפיית “המוציא”.

יד ימינו של שמעון ז”ל במאפייה היתה בתו, עינב, ושניהם היו מוכרים היטב בקהילה המקומית, הן בזכות המאפייה ודברי המאפה והן בזכות תרומתם הגדולה במגוון גדול של אירועים ופעילויות בעיר ומחוצה לה. שמעון הוגדר על ידי רבים כ”איש חסד” המתייחס בכבוד וסבלנות לכל אדם, אופטימי וחייכן, עושה חסדים בסתר ואיש מיוחד.

הלווייתו של אבוטבול נערכה בצהריים בבית העלמין בעיר. האבל מצטרף לאבל משפחתי נוסף, כאשר רק לפני כשבועיים נפטר אחיו של שמעון, אשר מסעוד ז”ל, שנטמן בבית העלמין באור עקיבא.

Image may contain: ‎text that says '‎ברוך דיין האמת בצער רב אנו מודיעים על פטירת אבינו, אחינו, דודנו, גיסנו וסבנו היקר שמעון בן אבוטבול ז"ל חנה ואליהו ז"ל הלוויה תתקיים היום יום שני ח' שבט תש"פ 3.2.20 (למיניינם) בשעה 13:00 בבית העלמין אור עקיבא יושבים שבעה בבית המנוח יאנוש קורצ'אק 10, אורות הירוקה המשפחה המתאבלת‎'‎
מודעת האבל לזכרו של אבוטבול ז”ל

שלומית דהן מאור עקיבא, המנהלת את קבוצת הכדורגל נשים בעיר, בה משחקת עינב קנפו, בתו של שמעון, כתבה היום: “בצער רב ובהלם מוחלט! אבא של עינב קנפו, מאפיית עינב. שמעון היקר הלך לעולמו, אבל גדול באור עקיבא מלך המאפייה. האדם הכי טוב שהכרתי בחיי. יהי זכרו ברוך. עינב אחותי היקרה משתתפת בצערך. אוהבת ומחבקת”.


Ι דיווח באור עקיבא: תושב העיר זכה ב-15 מיליון שקלים בפיס

4.2 || דיווח שהגיע היום באחת מתחנות הפיס באור עקיבא, מספר על אדם, ככל הנראה תושב העיר או תושב איזור אור עקיבא, שזכה לאחרונה בפרס גדול בהגרלת הלוטו או בחישגד של הפיס בסכום של 15 מיליון שקלים.

במפעל הפיס לא אישרו את הידיעה בטענה כי פרטיהם של זוכים לא מפורסמים ונשמרים כשהם חסויים במשרדי החברה. על פי המידע שהגיע למגדלור ניוז, הזוכה המאושר שלח את הטופס או גירד את כרטיס הזכיה בתחנה הנמצאת ברחוב הנשיא בעיר.

עוד ניוז >
מיליונר חדש מאזור חדרה: זכה ב-7 מיליון שקלים בלוטו

שבת, 1.2 || טרקטורים עלו על קרקע בשכונת היובל באור עקיבא: מה ייבנה שם?

כשבשטח הסמוך הולכות ונשלמות העבודות לבניית המרכז המסחרי החדש “בית דוד” בשכונת היובל באור עקיבא, טרקטורים עלו היום (שני) על הקרקע הסמוכה הנמצאת ממזרח לשד’ ירושלים, מול בית ספר רוטשילד. 

על פי התכנון העירוני (התב”ע) המאושרת לקרקע, היא מיועדת למבני ציבור. אחת התכניות העירונית היא להקים במקום בית אבות או דיור מוגן. עם זאת, לא התקדמו הליכים תכנוניים נוספים לקרקע והטרקטורים שפעלו הבוקר במקום החזירו את העיסוק בנושא לסדר היום.

מנהל מחלקת התחבורה בעיר, איציק פתיתו, מציין היום כי “בשבוע שעבר נערך סיור עם רשות העתיקות בכדי שיבצעו בדיקות קרקע בטרם בניה במקום. בכל מקרה הקרקע מיועדת למבנה ציבור, העירייה מתכננת תוספת של גני ילדים אך הנושא עדיין לא אושר סופית”.

פתיתו ציין עוד כי “על פי חוק, יש לבצע בדיקות בטרם מתחילים לבנות. ישנם מקרים שאין צורך בכלל. לפעמים רק חפירות של רצועות עמוקות לאורך ולרוחב לוודא שאין ממצאים ארכיאולוגיים. במקרה הזה ככל הנראה תתבצע רק חשיפה מלמעלה”.

בשנים האחרונות שימשה הקרקע, שבה גדלים צמחי בר בעיקר במהלך השנה, לשטח הדלקת מדורות, בעיקר בל”ג בעומר ובימים הסמוכים לו.


שבת, 1.2 || סוף טוב: הכלבה בהריון ששוטטה במצב לא טוב באור עקיבא – אותרה והועברה למשפחה אומנה

סוף טוב: הכלבה בהריון שנראתה משוטטת בימים האחרונים ליד היכל התרבות באור עקיבא כשהיא במצב לא טוב – אותרה לאחר מאמצי חיפוש רבים והועברה למשפחה אומנה בקיסריה.

בהודעה שנמסר מקבוצת החיפושים נכתב כי “אחרי מצוד ממושך ברחבי אור עקיבא, הכלבה, בהריון מתקדם, נכנסה אל מגרש הכדורגל העורפי שברחוב בלפור בסמוך לשוק. תושב המקום שעבר שם באקראי וזיהה אותה בעקבות הפרסום, סגר את השער והזעיק את המתנדבים מאור עקיבא ומקיסריה שחברו ופעלו יחד לאורך החיפושים ומאמצי הלכידה.

“אחרי מבצע משותף הלילה, שאותו הוביל דודי שמלקר מחיפה, חובב מושבע ומטפל מיומן בבעלי חיים שהגיע למקום על מנת לסייע, הכלבה נלכדה. שמחים לבשר שהיא אומצה בחום על ידי משפחה מקיסריה וקוראים לכל המעוניינים באימוץ הגורים בהמשך ליצור קשר”.

קודם לכן: מאמצי חיפוש נרחבים

“יש כלבה באור עקיבא משוטטת שהיא בהריון ובמצב לא טוב”, סיפרה תושבת העיר. “חשבתי לשאול דרך ‘מגדלור’ אם היא שייכת למישהו או אם מישהו יודע פרטים עליה. כל כך נקרע לי הלב. זו פעם שניה שאני רואה אותה”.

התושבת הוסיפה: “בפעם הראשונה היא הייתה מאחורי הגדר של מדרגות ההיכל תרבות, לא ברור איך נכנסה לשם והאם מישהו הכניס. דיברתי עם אב בית המדהים של ההיכל שבא בשבת פתח את השער ונתן לה לצאת, היא ברחה. היום שוב מצאתי אותה שוכבת על דשא ליד העירייה במצב לא טוב. הבאתי קולר כדי לקחת אותה לווטרינר והיא ברחה ונעלמה לי”.

בוואטסאפ נפתחה קבוצה למציאת הכלבה בהשתתפות אנשים מכל האיזור – אור עקיבא, קיסריה, שדות ים ואף חדרה וכאמור, לבסוף היא נמצאה בתקווה שתזכה לחיים טובים יותר עכשיו.


שלישי, 28.1 || על רקע השחתת דמויות הקרטון באור עקיבא: הרלב”ד קוראת להסירן לחלוטין

הרלב”ד – הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים משגרת מכתב לרשויות המקומיות בישראל ובה דרישה להסיר לאלתר את כל הדמויות המוצבות בסמוך למעברי חצייה ברחבי היישובים, וזאת מטעמים בטיחותיים.

“לאחרונה אנו עדים לכך שרשויות מקומיות מציבות דמויות של תלמידים סמוך למעברי חצייה וסמוך לכבישים”, כתב אכרם סרור, מנהל אגף מעקב ובקרה ומנהל נושא הספקים ברלב”ד לרשויות המקומיות.

“הצבת דמויות סמוך למעברי החצייה מהווה סיכון בטיחותי למשתמשי הדרך”, כותב עוד סרור ומציין כי הדמויות מסבות את תשומת לבם של הנהגים, ובטווח הארוך ייצרו מצב של הרגל ויפחיתו את תשומת הלב להולכי הרגל האמיתיים שמתכוונים לחצות.

כזכור, בתוך שבוע אחד הושחתו דמויות ילדים שהוצבו בסמוך למעברי חציה בשכונת אורות באור עקיבא נקרעו ונתלשו ממקומם. מדובר ביוזמה של מנהל אגף שפ”ע בעיר פבל אליזרוב. הדמויות הודבקו על מעקות בטיחות בסמוך למעברי חציה באזור קרית החינוך אמי”ת-עתידים, בית הספר חנה סנש, שד’ דוד המלך, ובית הספר נחמיה תמרי.

הצעד בא על מנת להזהיר את נהגי כלי הרכב כי הם מתקרבים למעבר חצייה, בו חולפים גם תלמידים החוצים מביתם למוסדות החינוך ומהם הביתה. היוזמה מוכרת היטב ברחבי הארץ, ופועלת בין השאר בערים ויישובים כמו חדרה, קיסריה, רמת השרון, חיפה ועוד.

אליזרוב העלה פוסט בנושא ברשת החברתית פייסבוק ותושבי העיר הביעו את כעסם על מעשה הוונדליזם. “עצוב מאוד”, כתבה לאורה ואלי הוסיף: “מכעיס ברמות. חבל שאין מצלמות למצוא מי שעשה את זה”. “זו ברבריות”, כתבה נלי.

“מכעיס”, “עצוב מאוד”, “לא יפה”, היו תגובות נוספות, ובין היתר תהו תושבים מדוע המוקד רואה של העירייה לא קלט את מבצעי הוונדליזם. ככל הנראה, אין באיזור בו נעשתה ההשתה מצלמות של העירייה.

התושב אביב ציין כי ממש מעציב. אבל האמת צפוי, ילדים תמיד יעשו מעשי קונדס, לא צריך להילחץ ולא להתייאש. אולי שווה לשקול סבב דוברות בבתי הספר על כמה חשוב הנושא, וגם במידה וייתפסו את מי שעשה את מעשה הקונדס – עונש חינוכי, הוא יצטרך להעביר הרצאה על בטיחות בדרכים וכו’. לקחת בפרופורציות – ילדים תמיד עשו ותמיד יעשו מעשי קונדס”.

העניין גם העלה מחדש את הדיון סביב הצורך או הכדאיות בהצבת דמויות קרטון בסמוך למעברי חציה. התושב מוטי מציין כי “הרעיון הזה יותר מסוכן ממועיל. זה טוב לשבוע שבועיים, אחרי זה הנהגים יתרגלו לזה ובכלל לא יבחינו אם זה ילד או סתם תמונה ואז יכול להיות חלילה גרוע”.

 

 


שני, 27.1 || האתר שאחראי על הרישום שלשנת הלימודים הקרובה (תשפ”א) – cityedu, קרס הבוקר (27.1) בעקבות מה שנראה כמו עומס של מבקרים על האתר.

האתר הארצי מספק את הדרך המקוונת לרישום לשנת לימודים בכל עיר, אך עם פתיחת ההרשמה היום – דיווחו הורים רבים כבר בשעה 8:30 על קריסת מערכות וכי האתר לא עולה. בדיקה זריזה העלתה כי הטענות מוצדקות ולא ניתן להיכנס בשעות הבוקר של יום שני 27.1.20 לאתר.

כפי שפרסמנו לפני כשבועיים, השנה בוצעה לראשונה הפרדה בין גני טרום חובה לגני החובה ומועדי הרישום יהיו שונים. עיריית אור עקיבא מפרסמת כי הרישום לגני טרום חובה לשנת הלימודים הבאה תחל ביום שני, 27.01.2020 ותסתיים ביום ראשון 9.02.2020. ילדים שנולדו בין התאריכים 1.1.2016-31.12.2017 זכאים להירשם.

הרישום לגני חובה יתבצע מיום שני, 10.02.2020 ועד יום ראשון, 16.2.2020. זכאי רישום – ילדים שנולדו בין התאריכים 1.1.2015-31.12.2015. בעירייה מדגישים כי שיבוץ לגן ילדים ייקבע על פי כתובת המגורים המופיעה בתעודת הזהות ולא על פי סדר ההגעה לרישום או שעת הרישום. “מספר מקומות בגני הילדים מוגבל ולכן תינתן עדיפות להורים שרשמו את ילדיהם במועד הרישום. אין הרשות מחוייבת לקבל את הילד לגן המבוקש”, נמסר מהעירייה.

ההרשמה לכיתה א’ בבתי הספר היסודיים בעיר תחל ביום שני 27/1/2020 ותסתיים ביום ראשון 16/2/2020. בהתאם לחוק חינוך חובה, חייבי הרישום לכיתה א’ הם הילדים שנולדו בין התאריכים:  כט’ בטבת התשע”ד 1/1/2014 עד ט’ בטבת התשע”ה – 31/12/2014.

האתר קרס. צילום מסך מהבוקר

 

הרישום למוסדות החינוך יתאפשר באתר אינטרנט ייעודי www.cityedu.co.il, וכן באגף החינוך – ברח’ הנשיא ויצמן 25, בימי א’-ה’ – בין השעות 12:00 – 08:00 וביום ב’ גם בין השעות 18:00 – 16:00, בתאריכי הרישום.
מסמכים הדרושים לביצוע הרישום: צילום תעודת זהות של שני ההורים – כולל ספח בו רשומים פרטי הילד והכתובת. הורים גרושים / פרודים בנוסף יש לצרף כתב הצהרה והתחייבות – הורדת הטופס מתיקיית הטפסים באתר בכתובת: www.oraqiva.muni.il , צילום אישור תשלום מיסים בעבור הנכס בו מתגוררים.

תושבים חדשים אשר עתידים לעבור לגור בעיר עד 31/8/2020 יוכלו לבצע רישום לשנת הלימודים הבאה בכפוף להצגת חוזה. תושבים שעתידים לעבור להתגורר לאחר 31/8/2020 – הרישום יבוצע בעת האכלוס בפועל באגף החינוך.


שבת, 25.1 ||  רעידת אדמה בעוצמה של 6.8 התרחשה אתמול (24.1.20) במחוז אלאזיג שבמזרח טורקיה. האירוע התרחש כ-5 דקות לפני 20:00 והוא הורגש בהמשך גם במקומות שונים ברחבי ישראל, בין היתר בצפון ובמרכז וגם כאן באיזור חדרה.

עוד ניוז >>
• תושבים באור עקיבא הותיקה מפחדים: “ברעידת אדמה הכל יתמוטט” [וידאו]
• רעידת אדמה הורגשה בצפון הארץ וגם בחוף הכרמל ואור עקיבא: “הספה זזה”

תושב אור עקיבא שלא הרגיש את הרעידה בעצמו, שם לב כי המנורה בסלון הבית שלו לפתע מתנדנדת. “אני לא הרגשתי אבל המנורה כן. תמיד כשקורה משהו כזה היא הראשונה ‘לדווח’ לנו”, סיפר.

ברעידת האדמה הזו בטורקיה נהרגו על פי הדיווחים 21 בני אדם ומאות נפצעו. שר הפנים, שהיה בפגישה שעסקה בהיערכות לרעידות אדמה בזמן האירוע, הודיע כי כמה בניינים התמוטטו. לפני כעשור נהרגו ברעידת אדמה בטורקיה 57 בני אדם. אגב, על פי נתונים גלובליים, מאז רעידת האדמה אתמול בערב בטורקיה, התרחשו רעידות אדמה גם בקנדה, ארה”ב וסין.


Ι הפסקת מים פתאומית בחלק משכונת היובל באור עקיבא, תושבים נותרו ללא מים

חמישי, 23.1 || הפסקות המים חזרו לשכונת היובל: תושבי השכונה בחלק מהרחובות (כמו רחוב התבור למשל), חווים בשעה האחרונה הפסקת מים מוחלטת. מדובר ככל הנראה בפיצוץ של צינור מים מרכזי. תושבים דיווחו על הנושא למוקד 106 העירוני, וממנו נמסר כי הבעיה בטיפול וכי הצפי לחזרת המים הוא כשעתיים עד שלוש.

עוד ניוז בנושא >>
• הכינו את הבקבוקים: בין 22:00-2:00 הלילה הפסקת מים בצפון אור עקיבא
• הבוקר: הפסקת מים ברחוב חללי דקר בעקבות עבודות

בעיות הצנרת והפיצוצים בגלל לחץ המים בשכונת היובל מוכרים היטב לצערם של תושבי השכונה. בפעם האחרונה והגדולה התרחש פיצוץ כזה בחודש אוגוסט 2019, אז השכם בבוקר דווח על הפסקת מים טוטאלית שנמשכה כמספר שעות.

“היו בעיות לחץ בעבר”, סיפר תושב השכונה, “בעיות לחץ המים מוכרות כאן וגורמות לא אחת לפיצוצים בצנרת. לכן מורידים אותם מידי פעם”. בשלושת החודשים הקודמים לאותו הפיצוץ באוגוסט, נרשמה הפסקת מים אחת בלבד – זאת על פי התושבים.

יש לציין כי בעירייה מודעים לבעיה, ומנסים לפתור אותה אך עד כה לא נמצא פתרון קסם שיפסיק את התופעה לחלוטין.


Ι בזמן שבצפון ובחדרה נרשמו הצפות: אור עקיבא מסכמת יום של ניקוז מעולה

רביעי 8.1 || ברחוב הנשיא בחדרה, על כביש 4 בכניסה לעיר, בנהריה, חיפה ובערים נוספות בצפון הארץ נרשמו היום כמויות נכבדות של גשמים שגרמו להצפות ואף לאבידות בנפש. עם זאת, באור עקיבא מסכמים יום מוצלח מבחינת מערכות הניקוז העיר ולא נרשמו הצפות או אירועים מיוחדים. למרות שירדו בשעות הצהריים ואחר הצהריים משקעים רבים בעיר, כולל אירועים של עוצמות חזקות של גשמים, העיר נותרה עם שלוליות בלבד והמים לא עלו על גדותיהם ברחובות.

ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי מסר הערב למגדלור ניוז כי “התקשרו אליי לא מעט אנשים ותושבים שביקרו היום באיזור ובחדרה בפרט וסיפרו לי על הצפות רבות. אצלנו באור עקיבא המצב מצוין, זאת אודות לעבודת הכנה טובה של אגפי השפ”ע וההנדסה”.

 


Ι בן 36 מאור עקיבא נפטר בסוף השבוע – הלווייתו נערכה  בצהריים 

ראשון, 1.1 || אנדרי ויינברג, בן ה-36 מאור עקיבא, נפטר בסוף השבוע בעיר. הלווייתו נערכה היום (ראשון) בשעה 12:00 בצהריים בבית העלמין בעיר, ובמשפחה ביקשו מהציבור לחלוק לו כבוד אחרון. מהמשפחה נמסר עוד כי המשפחה תשב שבעה ברחוב האירוס 35 בשכונת אורות. “הוא אהב את כולם”, אמר אחיו בצער גדול הבוקר.


Ι תחילת 2020: תאונת דרכים קשה בין אוטובוס ‘קווים’ לרכב פרטי בצומת אור עקיבא

רביעי, 1.1 || תאונת דרכים קשה לפנות בוקר (1.1.20) בצומת אור עקיבא: המשטרה חוקרת נסיבות של תאונה בה נפגעו אדם אחד בינוני ושניים קל בפגיעה קשה בין אוטובוס של חברת קווים לרכב פרטי.

כונן מד”א רן לוי שהוזעק למקום טיפל בפצועים שפונו מאוחר יותר להמשך טיפול בבית החולים הלל יפה בחדרה.

מראות הרכב הפרטי במקום היו קשות כאשר חלקו הקדמי והצידי נמעכו בצורה קשה מאוד. האוטובוס סטה ממסלולו ונכנס לנתיב הנגדי סמוך לשלט הכניסה לאור עקיבא. סעו בזהירות!

צילומים מצומת אור עקיבא: שיתוף בט”ש וחירום, נשמח לתת קרדיט לצלם – צור קשר

Ι החל השיווק של השלב האחרון בפרויקט “אפי קפיטל באור עקיבא החדשה”

שבת, 28.12 || חברת אפי קפיטל משיקה למכירה את השלב האחרון בפרויקט “אפי קפיטל באור עקיבא החדשה” בשכונת נווה אור. הפרויקט כולל  348 יח”ד ובו בניינים מוקפדים ומתוכננים היטב בני  4 – 12 קומות הנבנים כחלק ממתחם מגורים חדש ומודרני. שני השלבים הראשונים בפרויקט אוכלסו לא מזמן וכ – 250 דיירים קבלו את המפתח לדירתם החדשה. החלק האחרון של הפרויקט אשר יוצא כעת לשיווק וישלים את הפרויקט כולל שני בנייני בוטיק בני 9 קומות ובניין בוטיק בן 4 קומות, עם סך הכל 80 יחידות דיור בתמהיל דירות מגוון הכולל דירות בנות 4, 5 חד’, דירות גן ופנטהאוזים.

הדמיה. אפי קפיטל

פרויקט “אפי קפיטל באור עקיבא החדשה” מתוכנן על ידי האדריכלית לאה רובננקו, עם עיצוב פנים מוקפד ומפרט טכני עשיר ואיכותי. הפרויקט מוקם כאמור בשכונת נווה אור החדשה במרכז אור עקיבא. כיאה לשכונה חדשה, הוקם במרכזה שטח ציבורי ירוק רחב ידיים ומוסדות חינוך כגון גני ילדים ובית ספר. השכונה ממוקמת בסמיכות למרכז העיר עם קרבה נוחה לכל מוסדות העיר ומוסדות התרבות, סמוכה לחופי הים של קיסריה השכנה ובעלת גישה נוחה לכביש 4, כביש 2, ולתחנת הרכבת של בנימינה הנמצאת במרחק דקות ספורות בלבד מהעיר.

עו”ד נדב בריח, חברת “בי נדל”ן” המשווקת את הפרויקט: “הפרויקט מהווה היום הזדמנות אחרונה לרכוש דירה חדשה, בשכונה חדשה ומתהווה עם קהילה חדשה שנרקמת בה, בקרבת מרכז העיר, חוף הים, תחנת הרכבת, אזורי תעסוקה ועוד ובמחיר נוח של החל מ 1,299 לדירות 4 חדרים. אכלוס השכונה נעשה בשלבים כאשר מרבית מהמשפחות כבר מתגוררות בשכונה וכעת יצטרפו אליהן משפחות נוספות.  אור עקיבא נמצאת בתנופת בניה בשנים האחרונות ואוכלוסייתה צפויה להכפיל את עצמה עם אכלוס פרויקטי המגורים הנמצאים כיום בבניה. משמעות הדבר היא יצירת קהילה חדשה בעיר השכנה לקיסריה. יש לציין כי תנופת הבניה, ההתחדשות והפיתוח באור עקיבא צפויות לשנות לחלוטין את פני העיר ובהתאם, היא זוכה לביקושים גדולים גם בקרב תושבי האזור וגם בקרב תושבי מרכז הארץ אשר מזהים את המחיר הנוח ואיכות החיים שהעיר מאפשרת”.


Ι הודעה הופצה בשמו של קב”ט עיריית אור עקיבא: “לסגור חלונות בקייטנה בגלל האסדה” – ועוררה פאניקה

שני, 23.12 || הורים שנרשמו לקייטנת חנוכה של צהרוני המתנ”ס באור עקיבא, החברים בקבוצות וואטסאפ של צהרוני “ניצנים”, קיבלו הערב הודעה שמקריאה ראשונה שלה די מלחיצה. על פי ההודעה, שלכאורה, נכתבה או נשלחה על ידי מי מטעמו של קב”ט העיר אור עקיבא יהודה מימון, מחר, ביום נישוב האסדה, יש לסגור חלונות ולהימנע מיציאה לחצר.

“בהמשך להנחיית קב”ט העיר והרכז העירוני של נצנים אשר הגיעה כרגע, חשוב מחר לסגור חלונות ודלתות ולהמנע מפעילות בחצר. טנקס”, לשון ההודעה.
ההודעה גרמה ללחץ אצל מספר הורים. פנינו הערב לקב”ט העיר, מימון, ומסתבר כי ההודעה כלל לא נשלחה על ידו. “אין שום הנחיה ושום התראה באשר למחר. אנחנו בסדר יום רגיל לחלוטין”, אמר הערב מימון למגדלור ניוז. “ההודעה לא נכתבה על ידי ולא על דעתי. אין לי מושג מי עשה שימוש בשמי”.

 


Ι שריפה פרצה בעמוד חשמל ברחוב אברהם שפירא באזור התעשייה באור עקיבא

המקרה התרחש אתמול בערב (20.1). צוותי השיטור סגרו את הרחוב ובאיזור הורגשה הפסקת חשמל. כבאות והצלה וחברת החשמל טיפלו במפגע ובשיטור הרחיקו סקרנים.

עוד ניוז >>
ערן הרנשטט טבע למוות בהצפה בבנימינה, בת זוגו חיה: “תודה לאלוהים שנתן לי איתו 15 שנה” || [וידאו] מזג האוויר הסוער: הצפה ברחוב הנשיא בחדרה, חברת החשמל תגברה צוותים

מזג האוויר באיזור ממשיך להיות חורפי ביותר. גשמים מקומיים מוסיפים לרדת ברוב אזורי הארץ וכוללל בחדרה, אור עקיבא והמושבות.

מהשירות המטאורולוגי נמסר כי “בנחלי הדרום והמזרח עדיין קיים חשש לשיטפונות. עד הצהריים בפסגות הגבוהות של הרי הצפון והמרכז עדיין ייתכן שלג קל. קר מאד מהרגיל בעונה. בלילה חשש מקרה. חיפה 11; ירושלים 6; תל אביב והמרכז 12; שפלה 12; באר שבע 12; אילת 17”.

בחודש האחרון הוצפו רחובות באור עקיבא, חדרה, בנימינה, זכרון יעקב והסביבה, וגרמו למספר מקרים של פגיעות בתשתיות ובבתים ואף הובילו להרוגים – כמו המקרה עצוב של ערן הרנשטט בבנימינה בחודש הקודם.


Ι מה הבעיה כאן? שלטי “סכנה” נתלו על מתקני המשחקים בפארק היובל באור עקיבא [צפו בתמונות 📷]

רביעי, 15.1 || פארק המשחקים בשכונת היובל מושך אליו הורים וילדים רבים והפך לאחד המקומות המרכזיים בשכונה. על כן, מה רבה הייתה הפתעת ההורים והילדים כשבמקום הוצבו השבוע סרטים כתומים אשר חוסמים את העלייה למתקנים וכן שלטים המורים כי אסור לעלות עליהם.

בשלטים נכתב “סכנה – מסוכן לשימוש” ואלה נתלו במקומות שונים ברחבי איזור המתקנים. לא ברור מי תלה אותם וגם לא היה הסבר מדוע, כאשר ההורים שהגיעו למקום עם הילדים היו אובדי עצות.

בחודש ספטמבר פרסמנו כאן ב’מגדלור ניוז’ על  ליקויים בטיחותיים בפארק היובל באור עקיבא וייתכן וכעת מדובר בספיחים של המצב דאז. אז התגלה כי באחת הנדנדות, החיבור המתכתי של הנדנדה עם מוט הברזל שמעליה חלוד לחלוטין והחל להתקלף. ליקוי אחר שקשה היה שלא להבחין בו נמצא בנדנדת הילדים, המיועדת לארבעה ילדים, במתחם הפעוטות. אחד המחברים בין הקרקע למתקן נותק לחלוטין ואף הוא חלוד.

מי שמבצעת את הביקורת לבטיחות המתקנים והפארק היא חברת “גנית פארק” בממוקמת בפארק העסקים קיסריה. בשילוט הכניסה לפארק נכתב בספטמבר האחרון כי הביקורת האחרונה נעשתה לפני מספר חודשים ועתידה להיערך שוב, כאשר תדירות הבדיקות היא אחת לכשנה.

מעיריית אור עקיבא לא הרחיבו במה מדובר ולמה נתלו השלטים ומסרו כי “הנושא בטיפול”.

תמונות מהמתחם – צילומים: שירן עמוסי


לכל הנכסים והפרטים – הקליקו כאן


Ι הגניזה באור עקיבא לא פונתה, הסערה העיפה הכל: “אם זה היה באירופה, היו אומרים שזו אנטישמיות”

הגניזה המפוזרת באור עקיבא בסוף השבוע האחרון

מוצ”ש, 11.1 || מיכלי הגניזה באור עקיבא עלו על גדותיהם בשבועות האחרונים ולא פונו – וכתוצאה מכך, בעקבות הגשמים הרבים, הוצפו פריטי וניירות הקודש, נקרעו והחלו להתעופף ברחבי העיר. מבט על המיכלים ביום שישי האחרון, לאחר מספר ימים של גשם חזק ברחבי האיזור והארץ, גילה כי בשטח הגניזה לא פונתה זמן רב וכי המיכלים מלאים עד אפס מקום.

המיכלים נמצאים ברחבת בתי הכנסת ברחוב הלל, ובבית העלמין בעיר. “זה בושה וכלימה”, ציין תושב העיר, “ספרי הקודש הפכו לעיסת נייר שמפוזרת ברחובות. זה פשוט מזעזע. איך דבר כזה קורה? כמות הגניזה הולכת וגדלה, האוכלוסייה הולכת וגדלה, ויש רק שני מיכלי גניזה בכל העיר שלא מפונים בזמן. בכל מדינה אחרת בעולם היו אומרים שזו אנטישמיות, שככה מתייחסים לספרי קודש. פשוט בושה וחרפה”

 רב העיר, הרב אליהו אילוז מסר כי “אטפל בזה במיידי. אדבר מיד עם ממונה המועצה הדתית”.


Ι הרכב שעבר תאונה באור עקיבא ונשאר מספר ימים – פונה; במחלף קיסריה – כלי רכב עבר תאונה ונותר בשטח

הרכב שעמד מספר ימים לאחר תאונה, באזור התעשייה הצפוני באור עקיבא || צילום: מערכת האתר

ראשון, 6.1 || רכבים אחרי תאונה – כמו מוצג במוזיאון: סערת הגשמים האחרונים באזור הותירה אחריה נפגעים בגוף, בנפש וברכוש. אין לדעת אם הסיבה לכך היא הסערה החורפית האחרונה, אך בשבוע שעבר נצפה רכב יחסית חדש שהתנגש בעמוד, אזור התעשייה הצפוני באור עקיבא – כשהוא טרם פונה  במשך מספר ימים. רק בסוף השבוע האחרון הוא פונה מהמקום.

על זגוגית הרכב הודבקה מיד לאחר התאונה מדבקת התראה של עיריית אור עקיבא, הקוראת לבעלי הרכב לפנותו ולא ייגרר מהמקום.  נהג הרכב, כך נראה, איבד שליטה על רכבו והתנגש בעוצמה בעמוד תמרור המוצב במקום. כאמור, הרכב פונה רק בימים האחרונים אחרי ששהה באותו מקום במשך שבוע לפחות.

בתאונה אחרת, במחלף קיסריה, נצפה הבוקר (ראשון) רכב לאחר תאונה, כשהוא בשולי הכביש בכיכר המחלף לבאים מכיוון צפון לדרום. ככל הנראה, התאונה ארעה בימים האחרונים.

 


Ι עמוד תאורה בלב אור עקיבא התעקם, התושבים חוששים: “עד שלא יקרה אסון לא יעשו דבר?”

שני, 6.1 || עמוד תאורה בלב אור עקיבא התעקם בעקבות תאונת דרכים – ונותר כך – נוטה ליפול במשך ימים ארוכים מבלי שאף אחד יעשה דבר. העמוד מצוי על שטח הפרדה בין נתיבים ברחוב הנשיא ליד המרכז ממול לבנק הפועלים. עמוד התאורה נפגע ככל הנראה מרכב (תושבים דיווחו על תאונה שהתרחשה במקום) – והתעקם. כאמור, תושבים פנו ל’מגדלור ניוז’ ודיווחו על כך והחשש שהעמוד יקרוס. אז למה העירייה לא מטפלת במפגע?

“כבר שבועיים שאני רואה את זה וזה לא מעניין אף אחד בעירייה. כנראה מישהו צריך למות כדי להיתייחס לזה. פשוט מחדל, אולי אם תפרסמו את המחדל הזה משהו יזוז”, אמר לנו תושב העיר.

יש לציין כי לא ידוע האם נערכה הערכת מצב בעקבות העמוד העקום והוחלט להותירו ככה. העובדה היא שכבר למעלה משבוע הוא עומד נטוי בעקבות הפגיעה בו והחשש כי הרוחות והגשם שפוקדים את ישראל יגרמו לאסון בדמות קריסת העמוד.

מעיריית אור עקיבא נמסר: “הייתה תאונה, מטפלים בנושא”. צילומים: מגדלור ניוז


Ι מחסן חומרי בניין באור עקיבא נפרץ בשבת: המשטרה עצרה 3 חשודים 

ראשון, 5.1 || המשטרה עצרה אמש 3 חשודים בפריצה למחסן חומרי בניין באור עקיבא ובניהם השומר של המחסן. אמש התקבל דיווח במוקד 100 מאזרח עירני אשר זיהה 3 חשודים בתוך מחסן לחומרי בנין באור עקיבא. כוחות משטרה שהוזעקו למקום הבחינו ב-2 חשודים, תושבי באר שבע בגילאי 16 ו-22 ובחשוד נוסף, תושב ג’אסר א-זרקא בן 63.

לאחר בדיקה ראשונית נדהמו השוטרים לגלות כי החשוד השלישי (בן 63) הוא לא אחר מאשר השומר שעבד במקום. 3 החשודים נעצרו כאמור והם יובאו לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בבית משפט השלום בחדרה.


Ι תושבים מאור עקיבא נענו לקריאה והגיעו ללוות את תושב העיר שנפטר והוא ללא משפחה

שלישי, 31.12 || לאחר הפנייה אל תושבי אור עקיבא ברשת והקריאה “לכבד את שלום אליהו גינצבורג שנפטר שלשום”, הגיעו תושבים להלוויה שנערכה באמצע השבוע בבית העלמין בעיר.

בהודעה נמסר כי “נשארה רק ילדה חתומה ואין משפחה. לנפטר זה אין בני משפחה ולכן הבקשה היא מי שיכול שיגיע לכבד וללוות אותו בדרכו האחרונה, יהי זיכרו ברוך”. על פי מה שנודע, מדובר בגבר שאותר ללא רוח חיים מוקדם יותר השבוע ברחוב היסמין באור עקיבא.


Ι גופת אדם נמצאה ברחוב היסמין באור עקיבא, מסתמן כי נפטר לפני מספר ימים

ראשון, 29.12 || לקראת השעה 21:30 דווח מארגון זק”א על גופת גבר שאותרה באור עקיבא ללא רוח חיים. על פי הדיווח, הגופה אותרה ברחוב היסמין בשכונת אורות לאחר שכנראה נמצאה לאחר מספר ימים בהם היה האדם ללא רוח חיים.

לידיעה המלאה

Ι גזבר עיריית אור עקיבא יעקב כהן – עוזב, מחליפו יוכרז בקרוב

חמישי, 26.11 || בימים אלה נכנסת עיריית אור עקיבא לשלב האחרון בבחירת גזבר עירייה חדש, זאת לאחר שהגזבר הנוכחי מסיים את תפקידו ויוצא לפנסיה.
יעקב כהן משמש מזה שנים ארוכות כגזבר העירייה ומאחוריו קילומטראז’ רב בתפקיד. הוא תוכנן לצאת לפנסיה כבר לפני למעלה מחודשיים אך לבקשת העירייה נותר תקופה נוספת בתפקידו על מנת לסיים תהליכים שהחל וכן לאפשר מציאת מחליף הולם.

בתקופה האחרונה התקיים מכרז לתפקיד אליו נגשו רבים ובקרוב יוכרז הזוכה. זה צפוי לעבור חפיפה של כחודש עם הגזבר הפורש שיעביר לו את המפתחות, הכל בתקופה מאוד קריטית לאור עקיבא – ממנה דורש משרד הפנים לאשר תוכנית הבראה ושורה של צעדים נוספים על מנת להבריא את המערכת מהגירעון הגדול בו היא נמצאת והבעיות השונות עימה היא מתמודדת כבר שנים ארוכות.


Ι תושבים דיווחו למוקדי ההצלה: ‘אדם קפץ מבניין באור עקיבא’ – אך הסתבר שזה משהו אחר

שלישי, 24.12 || אירוע מוזר לפני הצהריים באור עקיבא: תושבים דיווחו למוקדי החירום על חפץ כבד שהושלך או קרס מבניין בשכונת קנדי בעיר.

בתחילה דווח לכבאות כי אדם נפל, ולמקום הוקפצו משטרה, מד”א וכבאות אש. לאחר סריקות ובירורים נודע כי לא הייתה נפילה במקום אלא ככל הנראה חלק מגג של מרפסת/ מסתור כביסה שנפל ועשה רעש. בנוסף, אנשים אמרו כי ראו בחור שנוסע מהמקום על אופניים חשמליים וקישרו אותו למקרה על אף שמדובר במקרים שונים.

גם ממד”א סיפרו כי הדיווח היה מעורפל. ” השכנים סיפרו שמישהו קפץ מהחלון, עלה על אופניים ונסע…צוות מד”א והמשטרה שהגיעו למקום לא איתרו את האדם המדובר…”.

באותו הבניין כבר התרחש בתחילת 2018 אירוע חריג בעקבות סכסוך – כאשר אחד התושבים השליך מהחלון אדם אחר. האירוע החמור עורר סערה באותה העת ולמקום הוקפצו כוחות משטרה וחירום רבים.

317490cookie-checkבקצרה באור עקיבא || פברואר-מרץ 2020

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותךהצטרפו אלינו

ארכיון כתבות