הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות

זכרון יעקב תתנגד לתוכנית המתאר של עצמה: “מתעלמים באופן בוטה מעמדת המועצה המקומית”

תוכנית המתאר הכוללנית של זכרון יעקב הופקדה והמועצה המקומית קוראת לתושבים להגיש את הערותיהם למועצה || עוד בכותרות • חדש בזכרון יעקב: 30 איש משתתפים בקורס להכשרת "מובילי התנדבות"
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram


Ι זכרון יעקב תתנגד לתוכנית המתאר של עצמה: “מתעלמים באופן בוטה מעמדת המועצה המקומית”

ראשון 1.12 || מזה מספר חודשים שהצוות המקצועי והנהלת המועצה בזכרון יעקב עוסקים בגיבוש מסמך התנגדויות לתוכנית המתאר היישובית. יחד עם זאת, השבוע יצאה המועצה המקומית בהודעה הקוראת לתושבים להגיש למועצה המקומית הערות והשגות בנוגע לתוכנית המתאר וזאת לקראת המועד האחרון להגשת התנגדויות לוועדה המחוזית.

דרך רבין בזכרון. צילום ארכיון: מגדלור ניוז

תוכנית המתאר של זכרון יעקב, קודמה על ידי מנהל התכנון ומשרד הבינוי והשיכון, יוזמי התוכנית, החל משנת 2015, התוכנית גובשה  תחילה בתיאום עם המועצה המקומית וכללה הליכי שיתוף ציבור מול התושבים. אולם בהמשך, יזמי התוכנית והוועדה המחוזית קידמו את התוכנית  ללא תיאום עם המועצה ובניגוד לדעתה בסוגיות רבות כמו ציפוף, בנייה לגובה, פגיעה קניינית ועוד.

“לא יעלה על הדעת ששלוש שנים של תכנון וחשיבה ירדו לטמיון”, אמר בימים האחרונים ראש המועצה זיו דשא. “לא ייתכן שהוועדה המחוזית תתעלם באופן בוטה מעמדת המועצה המקומית בעת הפקדת תוכנית המתאר שלה עצמה. תוכנית המתאר הוכנה במלאכת מחשבת תוך התבססות על החזון “מושבה לתושביה” אותו גיבשה המועצה המקומית. חזון של מושבה המשמרת את מורשתה ההיסטורית והחקלאית, מתחדשת מבפנים, שואפת לעצמאות כלכלית, מעניקה לתושביה איכות חיים ברמה גבוהה באיזון עם המרחב הציבורי והסביבה. אולם התוכנית שהוועדה המחוזית מקדמת, בניגוד לדעתנו שומטת את הקרקע מתחת לחזון הזה ותפגע פגיעה אנושה בצביונה ואופיה של המושבה”.


Ι חדש בזכרון יעקב: 30 איש משתתפים בקורס להכשרת “מובילי התנדבות”

שבת, 30.11 || מתנדבים להוביל מתנדבים: בשבוע שעבר נפתח קורס להכשרת “מובילי התנדבות”. הקורס מורכב מחמישה מפגשים שיתנו למשתתפים כלים ומיומנויות להנהיג, לפתח ולהוביל תכניות התנדבות, גיוס והפעלה של מתנדבים ועוד. ומיועד לתושבים המובילים או מעוניינים להוביל תכניות התנדבות בקהילה.

לקורס נרשמו כ- 30 נשים וגברים מהיישוב ממגוון ארגונים, עמותות ותכניות: משטרה, ויצ”ו, האגודה למלחמה בסרטן, חצ”ב, רמת הנדיב ועוד. חלק מהמשתתפים כבר מתנדבים ומובילים תכניות התנדבות שונות ומגוונות בקהילה, וחלקם מתנדבים חדשים המעוניינים להוביל פרויקטים התנדבותיים.

את התכנים המקצועיים בקורס, מעביר רמי סטוויצקי, מומחה לפיתוח תשתיות התנדבות בקהילה: היכרות עם עולם ההתנדבות, השפעת תהליכי העומק בחברה על ההתנדבות, תפישת תפקיד מוביל/ת ההתנדבות, גיוס והפעלת מתנדבים, הנעת מתנדבים, רתימת שותפים מהקהילה ועוד. להתנדבות – רכזת יחידת ההתנדבות: עמית חרמוני – amith@zy1882.co.il


 

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

מעניין באתר >>

עוד באתר >>