הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות

עבודות של שלושה וחצי חודשים: כיכר והסדרי תנועה חדשים בכניסה לזכרון יעקב

החל מיום ראשון הקרוב 15.12.2019 יחלו עבודות לביצוע הכיכר והסדרי תנועה במקום
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram


 חדשות המושבות בקצרה || עוד בכותרות • הפתרון לרעש מכביש החוף, באזור שכונה 12 בקיסריה: אספלט שקט • זכרון יעקב תתנגד לתוכנית המתאר של עצמה • חדש בזכרון יעקב: 30 איש משתתפים בקורס להכשרת “מובילי התנדבות”


Ι עבודות של שלושה וחצי חודשים: כיכר והסדרי תנועה חדשים בכניסה לזכרון יעקב

חמישי, 12.12 || המועצה המקומית זכרון יעקב עדכנה היום על תחילת עבודות להקמת כיכר בעליה לזכרון יעקב מכיוון כביש 67 (כביש 70 ישן) מפגש עם כביש 652.

מהמועצה נמסר: “לפני כשנה פנתה המועצה למשרד התחבורה ולנת”י בדבר הצורך הדחוף להסדיר צומת זה. הצורך בטיפול בצומת הוגדר על ידי המועצה בנוסף על פניות של תושבים רבים בנושא. שמחים לבשר שבקשתנו התקבלה והחל מיום ראשון הקרוב 15.12.2019 יחלו עבודות לביצוע הכיכר והסדרי תנועה במקום. משך העבודה כ 3.5 חודשים ועל פי נת”י סיום צפוי בחודש מרץ 2020. עלות מוערכת של העבודה כ 3,000,000 ש”ח במימון משרד התחבורה”.


Ι הפתרון לרעש מכביש החוף, באזור שכונה 12 בקיסריה: אספלט שקט

האספלט השקט בקטע כביש החוף המקביל לשכונה 12 בקיסריה || צילום: מערכת מגדלור ניוז

שבת 7.12 || אספלט שקט נסלל בשבועות האחרונים בכביש החוף, בין מחלף אור עקיבא למחלף קיסריה, בקטע באורך 1.3 ק”מ הסמוך לשכונה 12 בקיסריה. זאת במטרה להפחית את הרעש הבוקע מנסיעת רכבים בכביש, המקביל לשכונה, כפתרון במקום הצבת קיר אקוסטי. את העבודות יזמו החברה לפיתוח קיסריה וחברת “נתיבי ישראל”.

הרעשים מכביש החוף מטרידים את מנוחתם של תושבי השכונה וגרמו לרבים להלין על המצב בפני חברי ועד התושבים בקיסריה. כעבור מספר חודשים בהם הנושא עלה בישיבות הוועד, נפגשו נציגי תושבים יחד עם גורמים בכירים בחברה לפיתוח קיסריה ובנתיבי ישראל והפרויקט יצא לדרך. כעת, מבקשים התושבים להאריך קטע האספלט היבש לכל אורך הכביש המקביל לקיסריה וכן לקדם הקמת קיר אקוסטי.

 


Ι זכרון יעקב תתנגד לתוכנית המתאר של עצמה: “מתעלמים באופן בוטה מעמדת המועצה המקומית”

ראשון 1.12 || מזה מספר חודשים שהצוות המקצועי והנהלת המועצה בזכרון יעקב עוסקים בגיבוש מסמך התנגדויות לתוכנית המתאר היישובית. יחד עם זאת, השבוע יצאה המועצה המקומית בהודעה הקוראת לתושבים להגיש למועצה המקומית הערות והשגות בנוגע לתוכנית המתאר וזאת לקראת המועד האחרון להגשת התנגדויות לוועדה המחוזית.

דרך רבין בזכרון. צילום ארכיון: מגדלור ניוז

תוכנית המתאר של זכרון יעקב, קודמה על ידי מנהל התכנון ומשרד הבינוי והשיכון, יוזמי התוכנית, החל משנת 2015, התוכנית גובשה  תחילה בתיאום עם המועצה המקומית וכללה הליכי שיתוף ציבור מול התושבים. אולם בהמשך, יזמי התוכנית והוועדה המחוזית קידמו את התוכנית  ללא תיאום עם המועצה ובניגוד לדעתה בסוגיות רבות כמו ציפוף, בנייה לגובה, פגיעה קניינית ועוד.

“לא יעלה על הדעת ששלוש שנים של תכנון וחשיבה ירדו לטמיון”, אמר בימים האחרונים ראש המועצה זיו דשא. “לא ייתכן שהוועדה המחוזית תתעלם באופן בוטה מעמדת המועצה המקומית בעת הפקדת תוכנית המתאר שלה עצמה. תוכנית המתאר הוכנה במלאכת מחשבת תוך התבססות על החזון “מושבה לתושביה” אותו גיבשה המועצה המקומית. חזון של מושבה המשמרת את מורשתה ההיסטורית והחקלאית, מתחדשת מבפנים, שואפת לעצמאות כלכלית, מעניקה לתושביה איכות חיים ברמה גבוהה באיזון עם המרחב הציבורי והסביבה. אולם התוכנית שהוועדה המחוזית מקדמת, בניגוד לדעתנו שומטת את הקרקע מתחת לחזון הזה ותפגע פגיעה אנושה בצביונה ואופיה של המושבה”.


 

מעניין באתר >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

מעניין באתר >>

עוד באתר >>