מתכוננים לשנת הלימודים הבאה: פורסמו תאריכי הרישום לגני הילדים וכיתות א’ באור עקיבא

השנה תבוצע לראשונה הפרדה במועדי הרישום בין גני טרום חובה לגני החובה בעיר
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

מתכוננים לשנת הלימודים הבאה: פורסמו תאריכי הרישום לגני הילדים וכיתות א’ באור עקיבא

השנה תבוצע לראשונה הפרדה במועדי הרישום בין גני טרום חובה לגני החובה בעיר
עפרונות אילוסטרציה

הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

חדשות אור עקיבא בקצרה [ידיעה מתעדכת לאורך השבוע] || בכותרות • 


Ι מתכוננים לשנת הלימודים הבאה: פורסמו תאריכי הרישום לגני הילדים וכיתות א’ באור עקיבא

שני 13.1 || שנת הלימודים תש”ף בעיצומה אך מיד כשהתחילה שנה אזרחית חדשה, 2020, התחילו גם ההכנות לשנת הלימודים הבאה, תשפ”א – ובתוכן הליכי הרישום למוסדות החינוך. השנה בוצעה לראשונה הפרדה בין גני טרום חובה לגני החובה ומועדי הרישום יהיו שונים. עיריית אור עקיבא מפרסמת כי הרישום לגני טרום חובה לשנת הלימודים הבאה תחל ביום שני, 27.01.2020 ותסתיים ביום ראשון 9.02.2020. ילדים שנולדו בין התאריכים 1.1.2016-31.12.2017 זכאים להירשם.

הרישום לגני חובה יתבצע מיום שני, 10.02.2020 ועד יום ראשון, 16.2.2020. זכאי רישום – ילדים שנולדו בין התאריכים 1.1.2015-31.12.2015. בעירייה מדגישים כי שיבוץ לגן ילדים ייקבע על פי כתובת המגורים המופיעה בתעודת הזהות ולא על פי סדר ההגעה לרישום או שעת הרישום. “מספר מקומות בגני הילדים מוגבל ולכן תינתן עדיפות להורים שרשמו את ילדיהם במועד הרישום. אין הרשות מחוייבת לקבל את הילד לגן המבוקש”, נמסר מהעירייה.

ההרשמה לכיתה א’ בבתי הספר היסודיים בעיר תחל ביום שני 27/1/2020 ותסתיים ביום ראשון 16/2/2020. בהתאם לחוק חינוך חובה, חייבי הרישום לכיתה א’ הם הילדים שנולדו בין התאריכים:  כט’ בטבת התשע”ד 1/1/2014 עד ט’ בטבת התשע”ה – 31/12/2014.

הרישום למוסדות החינוך יתאפשר באתר אינטרנט ייעודי www.cityedu.co.il, וכן באגף החינוך – ברח’ הנשיא ויצמן 25, בימי א’-ה’ – בין השעות 12:00 – 08:00 וביום ב’ גם בין השעות 18:00 – 16:00, בתאריכי הרישום.
מסמכים הדרושים לביצוע הרישום: צילום תעודת זהות של שני ההורים – כולל ספח בו רשומים פרטי הילד והכתובת. הורים גרושים / פרודים בנוסף יש לצרף כתב הצהרה והתחייבות – הורדת הטופס מתיקיית הטפסים באתר בכתובת: www.oraqiva.muni.il , צילום אישור תשלום מיסים בעבור הנכס בו מתגוררים.

תושבים חדשים אשר עתידים לעבור לגור בעיר עד 31/8/2020 יוכלו לבצע רישום לשנת הלימודים הבאה בכפוף להצגת חוזה. תושבים שעתידים לעבור להתגורר לאחר 31/8/2020 – הרישום יבוצע בעת האכלוס בפועל באגף החינוך.


Ι בזמן שבצפון ובחדרה נרשמו הצפות: אור עקיבא מסכמת יום של ניקוז מעולה

רביעי 8.1 || ברחוב הנשיא בחדרה, על כביש 4 בכניסה לעיר, בנהריה, חיפה ובערים נוספות בצפון הארץ נרשמו היום כמויות נכבדות של גשמים שגרמו להצפות ואף לאבידות בנפש. עם זאת, באור עקיבא מסכמים יום מוצלח מבחינת מערכות הניקוז העיר ולא נרשמו הצפות או אירועים מיוחדים. למרות שירדו בשעות הצהריים ואחר הצהריים משקעים רבים בעיר, כולל אירועים של עוצמות חזקות של גשמים, העיר נותרה עם שלוליות בלבד והמים לא עלו על גדותיהם ברחובות.


ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי מסר הערב למגדלור ניוז כי “התקשרו אליי לא מעט אנשים ותושבים שביקרו היום באיזור ובחדרה בפרט וסיפרו לי על הצפות רבות. אצלנו באור עקיבא המצב מצוין, זאת אודות לעבודת הכנה טובה של אגפי השפ”ע וההנדסה”.

 


Ι בן 36 מאור עקיבא נפטר בסוף השבוע – הלווייתו נערכה  בצהריים 

ראשון, 1.1 || אנדרי ויינברג, בן ה-36 מאור עקיבא, נפטר בסוף השבוע בעיר. הלווייתו נערכה היום (ראשון) בשעה 12:00 בצהריים בבית העלמין בעיר, ובמשפחה ביקשו מהציבור לחלוק לו כבוד אחרון. מהמשפחה נמסר עוד כי המשפחה תשב שבעה ברחוב האירוס 35 בשכונת אורות. “הוא אהב את כולם”, אמר אחיו בצער גדול הבוקר.


Ι תחילת 2020: תאונת דרכים קשה בין אוטובוס ‘קווים’ לרכב פרטי בצומת אור עקיבא

רביעי, 1.1 || תאונת דרכים קשה לפנות בוקר (1.1.20) בצומת אור עקיבא: המשטרה חוקרת נסיבות של תאונה בה נפגעו אדם אחד בינוני ושניים קל בפגיעה קשה בין אוטובוס של חברת קווים לרכב פרטי.

כונן מד”א רן לוי שהוזעק למקום טיפל בפצועים שפונו מאוחר יותר להמשך טיפול בבית החולים הלל יפה בחדרה.

מראות הרכב הפרטי במקום היו קשות כאשר חלקו הקדמי והצידי נמעכו בצורה קשה מאוד. האוטובוס סטה ממסלולו ונכנס לנתיב הנגדי סמוך לשלט הכניסה לאור עקיבא. סעו בזהירות!

צילומים מצומת אור עקיבא: שיתוף בט”ש וחירום, נשמח לתת קרדיט לצלם – צור קשר

Ι החל השיווק של השלב האחרון בפרויקט “אפי קפיטל באור עקיבא החדשה”

שבת, 28.12 || חברת אפי קפיטל משיקה למכירה את השלב האחרון בפרויקט “אפי קפיטל באור עקיבא החדשה” בשכונת נווה אור. הפרויקט כולל  348 יח”ד ובו בניינים מוקפדים ומתוכננים היטב בני  4 – 12 קומות הנבנים כחלק ממתחם מגורים חדש ומודרני. שני השלבים הראשונים בפרויקט אוכלסו לא מזמן וכ – 250 דיירים קבלו את המפתח לדירתם החדשה. החלק האחרון של הפרויקט אשר יוצא כעת לשיווק וישלים את הפרויקט כולל שני בנייני בוטיק בני 9 קומות ובניין בוטיק בן 4 קומות, עם סך הכל 80 יחידות דיור בתמהיל דירות מגוון הכולל דירות בנות 4, 5 חד’, דירות גן ופנטהאוזים.

הדמיה. אפי קפיטל

פרויקט “אפי קפיטל באור עקיבא החדשה” מתוכנן על ידי האדריכלית לאה רובננקו, עם עיצוב פנים מוקפד ומפרט טכני עשיר ואיכותי. הפרויקט מוקם כאמור בשכונת נווה אור החדשה במרכז אור עקיבא. כיאה לשכונה חדשה, הוקם במרכזה שטח ציבורי ירוק רחב ידיים ומוסדות חינוך כגון גני ילדים ובית ספר. השכונה ממוקמת בסמיכות למרכז העיר עם קרבה נוחה לכל מוסדות העיר ומוסדות התרבות, סמוכה לחופי הים של קיסריה השכנה ובעלת גישה נוחה לכביש 4, כביש 2, ולתחנת הרכבת של בנימינה הנמצאת במרחק דקות ספורות בלבד מהעיר.

עו”ד נדב בריח, חברת “בי נדל”ן” המשווקת את הפרויקט: “הפרויקט מהווה היום הזדמנות אחרונה לרכוש דירה חדשה, בשכונה חדשה ומתהווה עם קהילה חדשה שנרקמת בה, בקרבת מרכז העיר, חוף הים, תחנת הרכבת, אזורי תעסוקה ועוד ובמחיר נוח של החל מ 1,299 לדירות 4 חדרים. אכלוס השכונה נעשה בשלבים כאשר מרבית מהמשפחות כבר מתגוררות בשכונה וכעת יצטרפו אליהן משפחות נוספות.  אור עקיבא נמצאת בתנופת בניה בשנים האחרונות ואוכלוסייתה צפויה להכפיל את עצמה עם אכלוס פרויקטי המגורים הנמצאים כיום בבניה. משמעות הדבר היא יצירת קהילה חדשה בעיר השכנה לקיסריה. יש לציין כי תנופת הבניה, ההתחדשות והפיתוח באור עקיבא צפויות לשנות לחלוטין את פני העיר ובהתאם, היא זוכה לביקושים גדולים גם בקרב תושבי האזור וגם בקרב תושבי מרכז הארץ אשר מזהים את המחיר הנוח ואיכות החיים שהעיר מאפשרת”.


Ι הודעה הופצה בשמו של קב”ט עיריית אור עקיבא: “לסגור חלונות בקייטנה בגלל האסדה” – ועוררה פאניקה

שני, 23.12 || הורים שנרשמו לקייטנת חנוכה של צהרוני המתנ”ס באור עקיבא, החברים בקבוצות וואטסאפ של צהרוני “ניצנים”, קיבלו הערב הודעה שמקריאה ראשונה שלה די מלחיצה. על פי ההודעה, שלכאורה, נכתבה או נשלחה על ידי מי מטעמו של קב”ט העיר אור עקיבא יהודה מימון, מחר, ביום נישוב האסדה, יש לסגור חלונות ולהימנע מיציאה לחצר.

“בהמשך להנחיית קב”ט העיר והרכז העירוני של נצנים אשר הגיעה כרגע, חשוב מחר לסגור חלונות ודלתות ולהמנע מפעילות בחצר. טנקס”, לשון ההודעה.
ההודעה גרמה ללחץ אצל מספר הורים. פנינו הערב לקב”ט העיר, מימון, ומסתבר כי ההודעה כלל לא נשלחה על ידו. “אין שום הנחיה ושום התראה באשר למחר. אנחנו בסדר יום רגיל לחלוטין”, אמר הערב מימון למגדלור ניוז. “ההודעה לא נכתבה על ידי ולא על דעתי. אין לי מושג מי עשה שימוש בשמי”.

 

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>