הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות

תרומה של 2 מיליון שקלים הביאה להקמת ריאה ירוקה בכניסה ל’הלל יפה’

חדשות חדרה בקצרה [ידיעה מתעדכת לאורך השבוע] || ••• עוד בכותרות: ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן: תומך במועמדותו של גדעון סער לראשות הליכוד 
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram


| תרומה של 2 מיליון שקלים הביאה להקמת ריאה ירוקה בכניסה ל’הלל יפה’

רביעי, 11.12 || במימון של כ- 2 מיליון שקלים בתרומת גברת ג’ודיטה יהודית מטלון, אחת התורמות המרכזיות של הקרן לקיימת בישראל, בוצע פרויקט פיתוח סביבתי “ירוק” בכניסה הראשית למרכז הרפואי הלל יפה.

צילום: דנה פרידלנדר

התרומה אפשרה למרכז הרפואי הלל יפה לבצע פיתוח סביבתי שהוא בגדר “ריאה ירוקה” המקבלת את פני הבאים בשערי המרכז הרפואי ומרחיבה את הנשימה ואת מראה העיניים. הפרויקט, שנועד לספק מקום מרגוע הן למטופלים ובני משפחתם והן לצוות הרפואי, כלל גינון רחב היקף כולל צמחיה, שתילת דשא, נטיעת עצים, הצבת פינות ישיבה, וכן הנחת תשתיות מחודשות באופן תת קרקעי. הגב’ מטלון, תורמת מרכזית של קק”ל איטליה, תרמה כאמור 2 מיליון ₪ לטובת הפרויקט.

גב’ מטלון תרמה עד היום לעשרות פרויקטים בכל רחבי ישראל, בעיקר פרויקטים לטובת ילדים עם צרכים מיוחדים, בתי חולים, מוסדות רפואיים ועוד. ד”ר אלון נבט, סגן מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, שפגש את הגב’ מטלון בעת ביקורה בבית החולים לשם התרשמותה מהפרויקט הודה לה על התרומה “מרחיבת הנשימה” והלב.


| הפעיל החברתי מחדרה אייל פבזנר תוהה: למה אין פחים למחזור ביער חדרה? “זה הכרחי”

צילום: אייל פבזנר

שני, 9.12 || הפעיל החברתי אייל פבזנר מחדרה, יזם בחודשים האחרונים מבצעי ניקיון של יער חדרה המלוכלך ורתם תושבים וצעירים למהלך. בעקבות מבצע הניקיון האחרון שהתקיים בסוף נובמבר, פרסם פבזנר פוסט בו הוא תוהה מדוע אין ביער פחי מיחזור אשר יכולים לסייע מאוד לשמירה על הניקיון אך גם על הסביבה.

“יום ניקיון נוסף עבר בהצלחה אבל ההצלחה היא חלקית בלבד”, אמר פבזנר והוסיף: “עשרות אנשים אספו יחד פסולת ביער חדרה מסוגים שונים, רוב רובה של הפסולת היתה סוגי פלסטיק למיניהם כמו בקבוקים, שקיות חטיפים, סכו”ם חד פעמי , סוגי נייר וקרטונים שונים.

“לצערי אין ביער חדרה פחי מיחזור המתאימים לסוג הפסולת שיש ביער, בעצם אין בכלל פחי מיחזור כלשהם. שקיות האשפה הרבות של פסולת פלסטיק ונייר שנאספו על ידי התושבים בעצם יילכו להטמנה ולא למיחזור ובכך נמשיך בזיהום הארץ. אני מבקש מכל הגורמים הרשמיים האחראים על ניקיון היער כמו קרן קיימת לישראל עיריית חדרה , לדאוג להציב ביער מתקני מיחזור מסוגים שונים”.

מקרן קיימת לישראל נמסר: “קק״ל נמצאת בתהליך להוצאת הפלסטיק מהיערות, זאת במסגרת הרתמותה למאבק בשמירה על איכות הסביבה. אנו מברכים על פועלו של אייל פבזנר וקוראים לציבור הרחב להצטרף אלינו לשמירה על ניקיון היערות והפחתת השימוש בכלי פלסטיק”.


| ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן: תומך במועמדותו של גדעון סער לראשות הליכוד 

חמישי, 5.12 || ראש עיריית חדרה צביגקה גנדלמן, מצטרף היום לשורה של ראשי ערים הקוראים לתמוך בגדעון סער לראשות הליכוד. גנדלמן כתב בחשבון הפייסבוק שלו כי “לפני כשנה נעניתי לפנייתו של ידידי שר הפנים והחינוך לשעבר, ח”כ גדעון סער והצטרפתי לשורות הליכוד. היום נפגשתי איתו כדי להודיע לו באופן אישי על כוונתי לתמוך במועמדותו לראשות התנועה ולראשות הממשלה.

“כמו כל אזרח ישראלי אני מלא כבוד והערכה לראש הממשלה בנימין נתניהו. אדם שהקדיש עשרות שנים לשירות הציבור ותרם תרומה בל תימחה לביטחונה של מדינת ישראל, ליציבותה הכלכלית, למעמדה הבינלאומי ולהפיכתה למעצמת הייטק. שנותיו הארוכות בשירות הציבורי ובראשות הממשלה ראויות לכבוד ולהערכה מכולנו”. 

גנדלמן, שבעבר היה חבר מפלגת “יש עתיד” אך פוטר ממנה בעקבות החשדות נגדו התפקד לסיעת הליכוד לפני כשנה. “בעת הזו”, מציין גנדלמן היום, “טוב ונכון יהיה לתנועת הליכוד לתמוך בחילופי דורות, להציב בראשה את גדעון סער, ובכך לאפשר הקמת ממשלת אחדות רחבה עם כל המפלגות הציוניות, למנוע בחירות מיותרות ויקרות ומעל לכל – לאחות את הקרעים בחברה ולהתמודד עם האתגרים הביטחוניים, הכלכליים, החברתיים והמדיניים שעומדים לפתחנו. זו בעיני אחריות לאומית.

“גדעון סער זוכה להערכה גדולה בציבור, מושך אל הליכוד קהלים חדשים, אנשי מרכז וימין שמאמינים בדרך הליכוד ובעקרונות התנועה. הוא חתום על שורה ארוכה של חוקים חברתיים, ישב שנים ארוכות בקבינט המדיני ביטחוני והנהיג בהצלחה את משרדי החינוך והפנים הנוגעים לחיי היומיום של כל אחת ואחד מאיתנו. אין לי ספק שהוא יוכל להוביל את הליכוד ואת המדינה בדרך הנכונה”

מעניין באתר >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

מעניין באתר >>

עוד באתר >>