הזוג ויוננקו בהלל יפה. "הסוד לתחזוק הזוגיות הוא סבלנות והרבה הומור" || צילום: דוברות המרכז הרפואי

עובדים יחד ב’הלל יפה’ ונשואים – איך זה עובד?

אולגה ואלכסנדר ויוננקו מחדרה עובדים יחד במרכז הרפואי הלל יפה ומתחזקים חיי נישואין כבר 14 שנה. היא אחות במכון הדיאליזה ומדריכת החייאה והוא רופא בכיר במחלקה אורתופדית ב'. מה הטיפ שלהם לזוגיות בריאה?

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

עובדים יחד ב’הלל יפה’ ונשואים – איך זה עובד?

אולגה ואלכסנדר ויוננקו מחדרה עובדים יחד במרכז הרפואי הלל יפה ומתחזקים חיי נישואין כבר 14 שנה. היא אחות במכון הדיאליזה ומדריכת החייאה והוא רופא בכיר במחלקה אורתופדית ב'. מה הטיפ שלהם לזוגיות בריאה?

לרגל הולנטיינס דיי, מציינים במרכז הרפואי “הלל יפה” שבחדרה זוגיות מעניינית בין כתלי בית החולים: אולגה ואלכסנדר ויוננקו מחדרה עובדים יחד במרכז הרפואי ומתחזקים חיי נישואין כבר 14 שנה. היא אחות במכון הדיאליזה ומדריכת החייאה והוא רופא בכיר במחלקה אורתופדית ב’, מה שאומר במקום העבודה שלהם כמעט לא נפגשים. אז מה הטיפ שלהם לזוגיות בריאה?

בהחלט לא פשוט לתחזק מערכת זוגית כששני בני הזוג משמשים בה בתפקידים תובעניים במיוחד. אבל אולגה וד”ר אלכסנדר ויוננקו מוכיחים, שאפשר גם אפשר, ובתווך גם עוד צירפו למשוואה 3 ילדים לתפארת.

וכך זה התחיל: בשנת 2007 התחיל ד”ר ויוננקו את ההתמחות באורתופדיה ב”הלל יפה” והפך לרופא בכיר במחלקה האורתופדית בתחום המפרקים. אולגה החלה את עבודתה בבית חולים הלל יפה בשנת 2014 ומשמשת כאחות במכון הדיאליזה ומדריכת החייאה בבית החולים.

הם הכירו דרך חברים משותפים. “אני הייתי אחות במחלקת ילדים בבית חולים סורוקה והוא היה שם רופא צבאי בר”מ 2. רק בדייט הראשון בכלל גילינו שאנחנו עובדים באותו מקום עבודה”, מספרת אולגה. עשרה חודשיים  לאחר מכן הם התחתנו וכיום לזוג שלושה ילדים- דיאנה בת 13, מקס בן 6 וליאנה בת שנה.

אז איך בכל זאת מתנהלים חיי נישואין של רופא ואחות בשני מקצועות כה תובעניים?

“אנחנו נפגשים בבית, וגם זה לא תמיד”, מחייכת אולגה ויוננקו, אחות במכון הדיאליזה של המרכז הרפואי הלל יפה כשהיא נשאלת על חיי הנישואין שלה עם בעלה, ד”ר אלכסנדר ויוננקו, רופא בכיר במחלקה אורתופדית ב’. “אפילו ההפרש בין הילדים שלנו – הראשון לשני, שהוא כמעט 7 שנים- הוא לחלוטין תוצר של מערכת הבריאות” היא צוחקת. “פשוט בקושי היה לנו זמן אחד לשנייה, מה גם שחלק מהזמן בכלל עבדנו במשמרות שונות ובבתי חולים שונים, לפחות עד שהוא סיים את ההתמחות המורכבת שדורש מקצוע האורתופדיה”.

בבית ביחד, ב”הלל יפה” – בנפרד

מאז שהחל ד”ר ויוננקו את ההתמחות באורתופדיה במרכז הרפואי הלל יפה, העתיקו השניים את מקום מגוריהם לחדרה. אולגה עבד בתחילה בבית חולים בכפר סבא כאחות טיפול נמרץ ילדים ומורה בבי”ס לסיעוד. בשנת 2014 עברה לעבוד ב”הלל יפה” במכון הדיאליזה, וכיום גם משמשת כמדריכה בקורסים להחייאה.

לעבודה הם ממש לא מגיעים ביחד: “כל אחד מגיע עצמאית לבית החולים וביומיום כמעט ולא יוצא לנו להיפגש בכלל. גם אם אנחנו נפגשים בעבודה זה בדרך כלל במסדרונות בית החולים כאשר הוא בדרך לחדר ניתוח ואני מסתובבת בבית החולים עם בובת ההחייאה”, הם מספרים.

אז מה הטיפ שלהם לזוגיות מוצלחת?

“כנראה שהסוד שלנו לזוגיות טמון בזה שקודם כל יש הרבה הומור בינינו”, מציינים שניהם. “תוסיפו לזה סבלנות והתאמות בלו”ז, ובסך הכול אנחנו לא שונים הרבה מזוגות אחרים בישראל”

 

שיהיה חג אהבה שמח!

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

לא יאומן: נתפס נוהג כשברכבו 10 בלוני גז במטרה לבצע הסבה פיראטית להנעה בגז [רחבי הרשת]

המשטרה גילתה כי נעשו שינויים מכניים ברכב במטרה להסב אותו להנעה בגז בכדי לחסוך בדלק. עקב חשש לסכנת חיים, הרכב הועבר לתחנת המשטרה ביחד עם הנהג והנוסע שהיה עימו

לידיעה המלאה