בקצרה בחדרה – פברואר 2020

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בקצרה בחדרה – פברואר 2020

-

| עם 20 תושבים-מתנדבים: משמר שכונה חדש ישמור על שכונת “פאר” בחדרה

3.2 || משמר שכונה חדש בשכונת פאר בחדרה הושק השבוע זאת בשיתוף עיריית חדרה, המשטרה, הרשות לביטחון קהילתי, ותושבי השכונה.

טקס ההשקה התקיים במרכז הפנאי קלור, ולקחו בו חלק כל השותפים להקמת המשמר החדש, ביניהם מפקד משטרת חדרה סנ”צ יגאל בן לולו ובכירי תחנת חדרה, השוטר הקהילתי תומר באיקדין, ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, מנהלת הרשות לביטחון קהילתי חדרה דבורה עמר, הפעילה החברתית וחברת ועד השכונה קרן אשתו שפעלה רבות להקמת המשמר, חברי ועד השכונה ותושבים רבים.

כ-20 מתושבי השכונה, אשר עברו הכשרה במשטרת חדרה, יפעילו את משמר השכונה בהתנדבות מלאה ומתוך תפיסה של פעילות ותרומה קהילתית. מטרת משמר השכונה היא שמירה על הבית, וזאת באמצעות הגברת הנוכחות והנראות בשכונה, סיורים בשכונה ושיתוף פעולה עם משטרת חדרה והשיטור העירוני בכל בעיה שעולה מהשטח.

המתנדבים אינם מהווים תחליף לשיטור העירוני או למשטרה אלא לוקחים חלק במערך חברתי תגבורי שנועד לזהות תנועות חשודות בשכונה ולדווח בזמן אמת לכוחות הביטחון, למנוע ונדליזם, להוות דוגמה לבני הנוער בשכונה, ולהעביר להם את המסר שכולם לוקחים חלק ביחד למען מטרה אחת טובה.

על היעילות של משמר שכונות יעידו סיכומי שנה של ועדת האכיפה העירונית בה שותפים גורמי ביטחון, אכיפה, חינוך, פנאי ורווחה, לפיהם בשכונות בהן גובתה פעילות השיטור העירוני בפעילות משמר השכונה, חלה ירידה של עשרות אחוזים במספר הדיווחים על מטרדי ונדליזם, התקהלות, רעש וכדומה.

בטקס ההשקה עדכנו המשתתפים כי גם בשכונת גני אלון מתבצעת פעילות הכשרה וגיוס בקרב התושבים, וכי בקרוב יושק משמר שכונה גם בשכונה זו.


משלנו: תנ”צ אלון אריה מחדרה ימונה לתפקיד ראש אגף התנועה במשטרת ישראל

 3.2 || סבב מינויים במשטרת ישראל: לאחר סבב ראיונות, החליט היום השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, בהמשך להמלצת מ”מ המפכ”ל, ניצב מוטי כהן, למנות מספר קצינים  לסגל הפיקוד של משטרת ישראל.בין המינויים, לתפקיד ראש אגף התנועה ימונה תנ”צ אלון אריה (יקודם לדרגת ניצב), נשוי ואב ל-3, מתגורר בחדרה, בעל תואר ראשון בקרימינולוגיה ותואר שני במנהל עסקים. אריה, בן 53, הוא בן למשפחה מוכרת בחדרה. בשנת 1989 השתחרר אריה מהצבא בדרגת סגן לאחר ששירת בגדוד 890 של הצנחנים כלוחם ומפקד.

תנ”צ אריה משמש כיום כראש חטיבת המבצעים באגף המבצעים. בין תפקידיו האחרונים: ק’ אג”מ מחוז מרכז, מפקד תחנת נתניה.

עוד מינויים בסבב הזה: לתפקיד ראש אגף החקירות והמודיעין ימונה ניצב יגאל בן שלום, נשוי ואב ל- 2, מתגורר בהוד השרון, בעל תואר ראשון במזרחנות ותואר שני במדעי המדינה ובלימודי המזרח התיכון. לתפקיד ר’ להב 433 ימונה תנ”צ מוטי לוי (יקודם לדרגת ניצב). נשוי ואב ל-3, מתגורר בנס ציונה, בעל תואר ראשון במדעי הרוח ותואר שני בלימודי משפט.

השר לבטחון פנים גלעד ארדן אמר היום כי “מיניתי היום קצינים מוכשרים וראויים לתפקידי מפתח במשטרת ישראל.
הבהרתי לקצינים בראיונות את הדגש שעליהם לתת לנושאים שנמצאים במרכז המדיניות שקבעתי: המלחמה בפשיעה בחברה הערבית, מאבק בתופעת האלימות במשפחה ואכיפה נחושה כנגד עברייני תנועה סדרתיים ובריונות הכביש. אני מאחל לקצינים הצלחה בתפקידם”.


|תינוקת בת שנה ננעלה ברכב ברחוב נחל צין בחדרה – וחולצה

2.2 || תינוקת שננעלה ברכב לעיני אמה בשכונת הפארק, חולצה ממנה ללא פגע לאחר קריאה לכונן של ארגון ידידים. הבוקר בשעה 10:09 התקבלה קריאה במוקד ידידים אודות תינוקת כבת שנה שננעלה ברכב בשגגה לעיני אמה ברחוב נחל צין בחדרה.

עודד מאיר, כונן סניף חדרה, הגיע במהירות למקום ובאמצעות הציוד הייעודי שברשותו חילץ את התינוקת בשלום, מבלי לגרום כל נזק לרכב.

עודד סיפר את שקרה: “קיבלתי את הקריאה כשהייתי בדרך לעבודה, מרחק 5 דקות מהמקום. הודעתי שאני יוצא ונסעתי בזריזות לכתובת. כשהגעתי ראיתי כונן רפואת חירום שמנסה לפתוח את הדלת. באמצעות ערכת הפתיחה של ידידים שברשותי, עבדנו יחד על פתיחת הדלת ולאחר זמן קצר אכן הצלחנו וחילצנו את התינוקת הקטנה. עם סיום החילוץ הגיעו למקום כוחות משטרה, כיבוי אש ורפואת חירום שווידאו כי הכול בסדר וכי הילדה בריאה ושלימה”.


| צריכים לחדש תו תושב בחדרה? קחו את הטלפון

עיריית חדרה מרחיבה את מגוון השירותים המקוונים שהיא מעניקה. השירות המקוון “תיקתק”, באמצעות יישומון TikTak, מאפשר לתושבים לבצע באמצעותו פעולות רבות בצורה מקוונת, ומשפר רבות את איכות השירותים המוענקים לתושבי העיר. האפשרויות כוללות ביצוע מגוון פעולות בשירות עצמי; גישה מהירה לטפסים; מערכת תשלומים מאובטחת; דיווח למוקד 106 ועוד. ההתחברות והרישום לשירות החדש מאפשרת לתושבים לקבל את שוברי הארנונה ישירות לדוא”ל, ולקבל SMS עם קישור לטופס תשלום. כך ניתן לשלם את הארנונה באמצעות הסמארטפון, מה שהופך את התשלום לזמין וקל מתמיד.

לקראת שנת הלימודים תשפ”א ניתן לבצע באמצעות היישומון גם הרשמה למסגרות החינוכיות, גני ילדים, בתי ספר ורצף חינוכי. ההרשמה תיפתח ב-27 בינואר ותימשך עד 16 בפברואר. שירות נוסף שניתן לבצע באמצעות היישומון, הוא בדיקת תוקף תו התושב, ובמידה של תו שפקע תוקפו, ניתן לחדשו “תיקתק” ולקבל תו חדש.

עוד חידוש האמור להקל רבות על תושבים, הוא האפשרות לקבל אישור עירייה לטאבו באמצעות היישומון. אפשרות זו חוסכת הגעה אל אגף ההנדסה בעירייה, ובאמצעותה יכול התושב להגיש את הבקשה, למלא את פרטיו, להגיש מסמכים, ולעבור את כל השלבים עד לקבלת האישור. את מיזם “תיקתק” מוביל בעיריית חדרה עוזר מנכ”ל העירייה עו”ד דוד בן-דיין, ביחד עם חברת “מטרופולינט” (שפיתחה את השירות המקוון) ומיכל ונונו המלווה את תהליך ההטמעה.

המיזם מופעל בהתאם למדיניותו של ראש העיר צביקה גנדלמן לייעל את עבודת העירייה מול התושב. לדברי ראש העיר, הרחבת היצע השירותים המקוונים הינה חלק קטן מהעשייה הרבה שנועדה לשפר את השירות הניתן לתושבי העיר, ולהפכו לזמין, נגיש ונוח.


| כאב כרוני? בהלל יפה יציעו קבוצת פעילות גופנית מיוחדת לסובלים מכאבים

ראשון, 2.2 || סובלים מפיברומיאלגיה או כאבי גב כרוניים? פרויקט חדש משותף של מרפאת הכאב והשירות לפיזיותרפיה של המרכז הרפואי הלל יפה מציע לסובלים מכאב כרוני לקחת חלק בקבוצת ייעודית לפעילות גופנית עבור הסובלים מכאב כרוני.מדובר בקבוצה ייעודית  שעיקרה (ושמה) – “תנועה כטיפול בכאב”. הנחיית הקבוצה וההדרכה בה נעשות על ידי פיזיותרפיסטית מוסמכת, בעלת תואר ראשון בחינוך גופני – איריס גרונאו. הסדנא מתמקדת בשיפור איכות החיים והתמודדות עם הכאבים באמצעות פעילות גופנית ותנועה. ומיועדת לאנשים הסובלים מכאבים כרוניים כגון- פיברומיאלגיה, כאבי גב כרוניים ועוד. היא תתקיים באופן קבוע בימי שני אחר הצהריים בשעה 16:00.

“הרעיון לסדנא מתבשל כבר מספר חודשים מתוך הבנה וידע כי אחד המרכיבים החשובים בטיפול בכאב כרוני הוא פעילות גופנית,  מסבירה יעל קרבס כהן, מנהלת השירות הפיזיותרפי במרכז הרפואי הלל יפה, שיזמה את הקבוצה יחד ד”ר מדברי. “לכאב כרוני קיימים לא מעט מיתוסים ואמירות כגון: ‘אם כואב סימן שנגרם נזק’, ‘כיפוף והרמה יחמירו את כאבי הגב שלי’, ‘אין פתרון לכאב הכרוני שלי ולבעיה התפקודית שיצר’, וכדומה. אנחנו שומעים אותם הרבה מאנשים שסובלים מכאבים כרוניים. בקבוצה נדבר על המיתוסים השונים  ונבצע תרגילי חיזוק, גמישות ועוד על מנת לשפר את הכוח והסבולת ולהיטיב את היכולת להתמודד עם הכאב.

הלל יפה. צילום: דוברות הלל יפה

“חשוב לדעת שכמות המפגשים אינה מוגבלת. כל מפגש הוא בעלות סימלית של 40 שקלים בלבד”, מסרו מהלל יפה. “על המעוניינים להירשם לסדנא יש להצטייד צורך בהפניה מרופא המשפחה המאשר הצטרפות לקבוצת תרגול שמועברת על ידי פיזיותרפיסטית. כמו כן, אם המטופל נמצא במעקב אורתופד/ נוירולוג/ראומטולוג/נוירוכירורג  יש להצטייד באישור גם מהם.

לפרטים ולהרשמה פנו לשירות הפיזיותרפיה בהלל יפה.

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

לא יאומן: נתפס נוהג כשברכבו 10 בלוני גז במטרה לבצע הסבה פיראטית להנעה בגז [רחבי הרשת]

המשטרה גילתה כי נעשו שינויים מכניים ברכב במטרה להסב אותו להנעה בגז בכדי לחסוך בדלק. עקב חשש לסכנת חיים, הרכב הועבר לתחנת המשטרה ביחד עם הנהג והנוסע שהיה עימו

לידיעה המלאה